Zeeland weinig Zorgboerderij voor kinderen gebruik regelingen armoede Expositie bij Orelio Een plakboek: dat is de aanleiding voor de nieuwe tentoonstelling 22 Dinsdag 18 maart 2008 pzc Oostflakkee telt bijna tweehonderdvijftig minimahuishoudens. OUDE TONCE - Driekwart van de mensen die in aanmerking komen voor kwijtschelding of bijzondere bijstand maakt geen gebruik van deze regelingen voor minima. Dat blijkt uit onderzoek dat de ge meente Oostflakkee heeft laten uit voeren naar armoede onder haar inwoners. Een kleine zes procent van de huishoudens (dat zijn er bijna 250) in Oostflakkee is te type ren als minimumhuishouden; of wel huishoudens met een inko men tot ito procent van het so ciaal minimum. Slechts 22,4 procent van de doel groep voor bijzondere bijstand maakt gebruik van deze voorzie ning. Een ongeveer even grote groep (27,6 procent) maakt ge bruik van de kwijtscheldingsrege ling. Van de vergoeding voor so ciaal-culturele en sportieve activi teiten wordt praktisch helemaal geen gebruik gemaakt. Slechts 7 procent van de potentiële gebrui kers trekt er profijt van. Voor de gemeente Oostflakkee is die uitkomst aanleiding na te den ken over de vraag hoe de doel groep kan worden gestimuleerd meer gebruik te maken van ge meentelijke regelingen. Met name de jeugd krijgt aandacht. Een laag inkomen van de ouders mag niet leiden tot uitsluiting of achter stand bij de start van de schoolcar- rière, vindt het dagelijks gemeente bestuur. Dit jaar wil de gemeente Oostflakkee een nota minimabe leid op tafel hebben liggen. Ook op Schouwen-Duiveland heeft armoedebestrijding de aan dacht. In samenwerking met ande re Zeeuwse gemeenten wordt on der meer in kaart gebracht hoe het met armoede is gesteld en welke regelingen er zijn. BURGH-HAAMSTEDE - Danielle Ore lio houdt tijdens de paasperiode open huis in haar atelier en beel dentuin aan de Hogeweg 34 in Burgh-Haamstede. In de week van 22 tot en met 30 maart kunnen be zoekers twee gastexposanten aan het werk zien. Anne Mannaerts uit Westdorpe werkt hier zaterdag aan Japanse poppen en exposeert tuinbeelden van steen en brons. Tina Verburg uit Middelburg maakt Zeeuwse sieraden onder de titel sustainable paradox. De collec tie omvat onder meer broches waarin zilveren algenstructuren ge combineerd worden met Zeeuwse kralen, schelpen en drijfhout. Zij maakt op tweede paasdag bij wij ze van experiment een uitvergroot sieraad. Verder is hier divers werk te zien van de atelierhoudster zelf. Atelier en beeldentuin zijn geo pend van 10.00 tot 17.00 uur. Het bord met de naam van de nieuwe zorgboerderij van Leo en Astrid Boot prijkt al aan de gevel. foto Marijke Folkertsma Leuke fauteuil In lime of petrol kleur, met metalen frame. Ook in andere leerkleuren leverbaar. Van 475,- voor 375,- DUIVEURNDS MEÜBEliHÜIS Wilgenstraat 1 Oosterland Tel.: 0111 -64 12 13 door Melita Lanting ouwerkerk - Een plakboek van mejuffrouw Van den Brink. Dat is de aanleiding voor de nieuwe voor jaarsexpositie in het watersnood museum in Ouwerkerk. Het is dan ook een bijzonder plakboek, het gaat helemaal over een rondreizen de voorlichtingstentoonstelling in de jaren 1953-1956. „Alles is be waard. Toegangsbiljetten, perspu blicaties... Heel bijzonder", zegt voorzitter jaap Schoof van het Wa tersnoodmuseum. Mejuffrouw Van den Brink was in de jaren vijftig voorzitter van de Plattelandsvrouwen en deze vrou wenorganisatie hield samen met de boerinnenbonden in die jaren exposities in het Rampgebied om de vrouwen voorlichting te geven over het herinrichten van hun wo ning. Huizen waren vernield, huis raad was verloren gegaan en dus stonden de vrouwen voor de taak om heel het huis opnieuw in te richten. Op de tentoonstelling werden mo delkeukens neergezet. Van die typi sche jaren vijftig Bruynzeelkeu- kens met granieten wasbak met een gordijntje er onder. En er wer den woonkamers ingericht met de razend populaire Gispen-meubel tjes. Licht en met moderne bekle ding. „Heel wat anders dan die zware meubels die tot dan in de meeste woningen stonden", zegt Schoof. „Maar het was geen ver koopexpositie. Er werd juist ook veel voorlichting gegeven. Over hoe je moet tillen bijvoorbeeld en over hoe je spullen kunt schoon maken die aangetast zijn door zout water." In het watersnoodmuseum han gen veel foto's en is een woonka mer ingericht zoals die na de Ramp bij veel gezinnen er uit zag. Lichte meubeltjes, een houten ser veerwagen en een houten naaikist je met daarop een breipennenko- ker. ^f| De expositie opent vrijdag 21 maart en duurt tot en met 20 mei 2008 in het Watersnoodmuseum in Ouwer kerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 100