Nummer laatst SVD brengt Arendskerke aan het wankelen Ranshuijsen neemt Volharding op sleeptouw Top Tennis Zeeland gaat onderuit in play-offs wintercircuit SKNWK pakt titel zonder een punt te verspelen Vrouwenteam Oemoemenoe eindigt vierde TTCM blijft in linkerrijtje na ruime zege BPZC Maandag 17 maart 2008 29 Overwinningen voor Bevelanders en Borssele. door Marco Puik goes - De topper in de vierde klas se A van het zaterdagvoetbal tus sen DFS en De Noormannen ein digde in een 2-o-zege voor de ploeg uit Burgh-Haamstede. 's-Heer Arendskerke rekende op ei gen veld moeizaam af met hekken sluiter SVD: 3-2. De ontmoeting tussen Wolfaartsdijk en Hoede- kenskerke werd afgelast vanwege een sterfgeval binnen de vereni ging Hoedekenskerke. Wemeldinge-Nieuwland 2-2: In de openingsminuten was Wemel- dinge heer en meester en de 1-0 van Pieter Bolle was dan ook meer dan verdiend. In de twintigste mi nuut kwam Nieuwland echter langszij via lohn Springer. Wilco Zuijddijk bracht de thuisclub in de tweede helft opnieuw op voor sprong, maar dankzij een treffer van Richard Jacbos nam Nieuw land toch nog een punt mee naar huis. Bevelanders-Mevo 3-0: Halverwe ge de eerste helft bracht Sander van de Kreeke de thuisclub op voorsprong. Een kwartier voor tijd tilde Ferdy van der Moere de stand naar 2-0. Via een benutte Stefan Boone is matchwinnaar bij vierdeklasser Borssele strafschop van (immy van Gouds waard liep Bevelanders in de bles suretijd nog uit naar 3-0. Cadzand-Borssele 0-1: Dat Borsse le met een zege van het veld stap te, had de ploeg vooral te danken aan de uitblinkende doelman An ders Ooms. Met enkele uitsteken de reddingen hield hij zijn ploeg met name in de slotfase van de wedstrijd op de been. Vooral Ange- lo Martlé was twee keer dicht bij een treffer, maar tot scoren kwam de thuisclub niet. Het enige doel punt viel in de zestigste minuut en werd gemaakt door Stefan Boone. 's-Heer Arendskerke-SVD 3-2: De thuisclub domineerde in de eerste helft en Egbert Blok zette zijn ploeg tien minuten voor de rust verdiend op voorsprong. In de tweede helft kwam SVD als her boren uit de kleedkamer en via treffers van John den Herder en Hendrik Bosselaar kwam de ploeg op een 1-2-voorsprong. Michiel Bouwman bracht Arendskerke ver volgens langszij en kort voor tijd resulteerde een treffer van Danny de Jonge alsnog in de verdiende 3-2. Spui-MZVC 2-0 (1-0). Martin Kalisvaart 1-0, Jelmer de Pooter 1-1. Sven Vermeulen verloor zijn beide partijen voor Top Tennis Zeeland. foto Willem Mieras Goese overgangsklasser zo goed als veilig na zege op hekkensluiter. door Jeremy Deug WERKENDAM - De basketballers van Volharding hebben ruim ge wonnen bij hekkensluiter Virtus 2. De Goese overgangsklasser was de ploeg uit Werkendam met 70-101 de baas. Op twee wedstrijden voor het einde is de ploeg zo goed als veilig. In het eerste kwart ging het gelijk op. Aan het einde van het eerste kwart hadden de gasten toch een kleine voorsprong: 21-27. Tussen het eerste en het tweede kwart zei coach Kees Steur dat de schoon heidsfoutjes er nog uit moesten. Dit was zeker niet aan dovemans oren gericht, gezien de 29-54-rust- stand. Na rust bleef Volharding domine ren tegen Virtus 2 en met weer 27 punten in één kwart was de wed strijd, met een tussenstand van 50-81, gespeeld. In het laatste kwart bleef de marge van dertig punten gehandhaafd. De sterk spelende Ralph Rans huijsen ging voorop in de strijd met 43 punten, een persoonlijk re cord. Scores Volharding: Ralph Ranshuijsen 43, Frank Vermeulen 17, Bouwe Gutte ling 13, Patrick Kompier 12, Louis Pikard 10, Rim Ranshuijsen 6. Er waren ook overwinningen voor de vrouwen van hoofdklasser BC Vlissingen en overgangsklasser BV Souburg. De Vlissingse basketbal- sters versloegen High Five met 43-68. De Souburgse ploeg was Den Dungk maar net de baas: 48-50. goes - Het vrouwenteam van rug byclub Oemoemenoe heeft de competitie in de eerste klasse afge sloten met een vierde plaats. In de laatste wedstrijd werd Eem- panthers met 20-40 verslagen. Eempanthers had voor de start van de wedstrijd een kleine voor sprong op de Middelburgse vrou wen, dus een overwinning was noodzakelijk om de vierde plaats te bereiken. Oemoemenoe liet er geen enkele twijfel over bestaan wie het meeste recht had op deze positie en nam direct het heft in handen. Shereza Pool was uitblin ker in de eerste helft. Zij drukte vier tries en hielp haar ploeg aan een 5-28-voorsprong bij rust. Lin da Riel benutte alle conversions. Na rust drong Eempanters wel aan, maar door een try van Jasmin van der Waal en Shereza Pool won Oemoemenoe eenvoudig. Tennisteam verliest in Goes met 8-1 van Topshot. door Sven Bakker goes - Het tennisteam van Top Tennis Zeeland is er zaterdag niet in geslaagd de finales te halen van het wintercircuit PrivaZorg Zee land. In het duel met het team van Topshot werd er mer liefst 8-1 ver loren. Het enige punt werd in Goese TS-hal binnengesleept in het vrou wendubbelspel van Stephanie Pauwels en Eva Hartog. Zij versloe gen met 6-4 en 7-6 Devon Kuyster- mans en Kim Breukink. Pauwels had eerder ook al bijna haar enkel spel gewonnen van Kuystermans, maar moest na een gelijke stand na twee sets afhaken in de super tiebreak. Hartog verloor op haar beurt met twee keer 4-6 van Breukink. Sven Vermeulen maakte het ook twee keer spannend, maar ging toch twee keer als verliezer van de baan. In zijn enkelspelpartij ver loor de Vlissinger met 6-7 5-7 van Stefan Dijkers. In het dubbelspel was diezelfde Dijkers samen met Michel Vos met 6-3 6-7 en 10-6 net iets beter dan Vermeulen en Pim Felius. In de eindstrijd van aanstaande zaterdag staat het team van Top shot tegenover TC Toss, dat eerder ook al van Top Tennis Zeeland won. MLTC, dat nu een walkover kreeg van De Toppers, strijdt dan met MTO en De Toppers om de vierde plaats. Kruiningen-voetballer Martin van Beek (links) probeert de bal te controle ren in het kampioensduel van SKNWK. foto Willem Mieras Mark Tak bezorgt Stavenisse overwinning op Yerseke. door Klaas Verspoor goes - Met twintig zeges op rij is SKNWK, dat zaterdagmiddag met 4-0 won bij Kruiningen, kam pioen in de vierde klasse B gewor den. Waarde was vlakbij een stunt tegen ZSC'62, maar moest toch met een 3-3-gelijkspel genoegen nemen. Kruiningen-SKNWK 0-4: We sley Goud zorgde voor 0-1 en na een halfuur stond het door goals van Martin Kiesenberg en opnieuw Goud al 0-3. SKNWK nam daarna duidelijk gas terug en maakte zich op voor het kam pioensfeest. Na rust zorgde inval ler Christian van Vossen nog voor de 0-4. Smerdiek-Brouwershaven 0-2: 1 Stefan Lindhout en Erik van Haaf- ten waren dicht bij de 1-0, maar uit een counter zorgde Patrick Ber- revoets in blessuretijd van de eer ste helft voor de 0-1. Na een door braak van Frank Kristelijn besliste Werner Boot een kwartier voor tijd de wedstrijd. Waarde-ZSC'62 3-3: Waarde liep al snel tegen de 0-1 van Niels van de Moezel op, maar deed daarna aan klantenbinding. Bij rust leidde de Bevelandse ploeg, door goals van Henk-Jan Stok (2) en Jan-Wil lem van Velthuisen (strafschop) met 3-1. Van de Moezel zorgde al na rust voor de 3-2 en tien minu ten voor tijd werkte Pascal Stout- jesdijk de 3-3 binnen. Vlak voor tijd ontsnapte Waarde aan een ne derlaag, toen een ZSC-inzet via de onderkant van de lat het veld te rug insprong. Halsteren-SPS 2-2: Halsteren kwam via Matthew Kramer op 1-0, maar uit een vrije trap maakte Hilbert van Akkeren in de veertig ste minuut de 1-1. Drie minuten la ter bepaalde Willem Bevelander de ruststand op 1-2. Na rust zakte SPS ver terug op eigen helft en daar had Halsteren problemen mee. Uit een strafschop kwam Hal steren in de zeventigste minuut via Sjoerd Bakx toch nog aan een punt. Stavenisse-Yerseke 2-1: Daniël Bouterse zette Yerseke na rust op een o-i-voorsprong en daarna ver zuimde de ploeg om verder af stand te nemen. Uit een rommeli ge situatie zorgde Mark Tak voor de gelijkmaker en vijf minuten voor tijd schoot Mark Tak, na schermutselingen voor de goal, de winnende treffer binnen voor Sta venisse. middelburg - De tafeltennissers van TTC Middelburg hebben de thuiswedstrijd tegen Vrienden schaar met 7-3 gewonnen. Voor de Middelburgers had er echter nog iets meer ingezeten: kopman [os Verhulst verloor namelijk verras send van Vincent Blom. Alle spelers van TTCM wonnen twee partijen, waarbij de overwin ning van Wouter van der Mark op Marco van der Meijden een stunt was, Door deze zege blijft het drie tal in het linkerrijtje van de eerste divisie. De vrouwen van SAR/Rabobank deden wat ze moesten doen: ruim winnen van hekkensluiter Docos 2. Het werd 8-2. Lacey en Audrey Koole wonnen beiden drie par tijen en Lindsey Boerdam won er één. Als SAR geen gekke dingen meer doet, speelt het Zeeuws- Vlaamse team ook volgend jaar in de eerste divisie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 81