strafschopstip Kapelle krijgt te weinig tegen Arnemuiden Rillandia geeft hekkensluiter Krabbendijke van katoen B PZC Maandag 17 maart 2008 27 Danny Magito mist vanaf elf meter in blessuretijd. door Jan Dagevos GOES - Hij kreeg zaterdag ver in blessuretijd de kans om het sei zoen voor SSV'65 een aardige wen ding te geven. Danny Magito mocht in de thuiswedstrijd tegen Schelluinen bij een 3-3-stand van elf meter aanleggen. De tweede competitiezege lag voor het grij pen. De aanvoerder van de Goese eersteklasser miste echter. Magito overspeelde zijn hand. De verdediger dacht bij de strafschop de keeper van de tegenpartij, Ron Kersbergen, te kunnen verschal ken met een aanloop in twee fa- 1 sen. Het was een misrekening, f want de doelman beheerste het po- t kerspel beter. De goalie bleef staan en kon vervolgens de bal uit het doel slaan. Zo bleef het 3-3 en pak te SSV in de strijd tegen degrada tie slechts één punt. „We hadden de aansluiting met de andere ploe gen kunnen maken", jammerde trainer Aad Andriessen. Dat zijn ploeg zaterdag de winst niet pakte, had niet louter en al leen met die misser van Magito te maken. Ook Christiaan Boon en Luc van Loon mochten zich het ge lijkspel aantrekken. Beiden ver schenen in de tweede helft van het duel, bij een 3-2-voorsprong, al leen voor de keeper. Beiden mis ten echter de koelbloedigheid en zagen hun pogingen strandden. „Van dit soort wedstrijden hebben we er dit seizoen meer gespeeld", oordeelde Andriessen. „We geven te makkelijk doelpunten weg en we missen nogal wat kansen." In het eerste bedrijf was er op de effectiviteit van de Goese eerste klasser weinig aan te merken. Mi chel de Groote opende in de 19e minuut het bal. De verdediger had een prima interceptie, rukte mee op naar voren, waarna hij de bal te rugkreeg van ]oey van de Hoeff Met een fraaie lob verschalkte hij j de doelman van Schelluinen: 1-0. Vier minuten later was het alweer raak, toen Pim Bruins voorin goed storend werk verrichte. De aanval- SSV'65 heeft tegen Schelluinen een grote kans om drie punten te pakken. Maar de Goese eerste klasser mist bij de stand van 3-3 een strafschop. Ier bediende Christaan Boon ver volgens op maat: 2-0. SSV kon die weelde niet dragen. De ploeg kwam onder druk te staan, raakte in paniek en verloor de organisatie uit het oog. De 2-1 van Arie van Houwelingen was een logisch gevolg. Net op een mo ment dat de 2-2 leek te vallen, zorg de Christiaan Boon andermaal voor lucht. De snelle aanvaller liet op slag van rust iedereen zijn hie len zien en schoot de 3-1 binnen. Maar ook die marge bracht geen rust in de gelederen en toen Leon de Bruijn in de 47e minuut voor 3-2 zorgde, was dat de opmaat voor een middagje wankelmoedig voetbal. Het was leuk voor het pu bliek, maar hartverscheurend voor de trainers. Het venijn zat 'm uiteindelijk in de staart. Leon de Bruijn, die in de tweede helft twee keer de paal had geraakt, ging in de 88e mi nuut slim naar de grond bij een duel tussen David den Hollander en Danny Magito. Scheidsrechter Uitterhoeve had er goed zicht op en gaf een penalty. Schelluinen wist wel raad met dit buitenkansje en kwam via Jeffrey van der Meij- den op gelijke hoogte: 3-3. Nadat Christol van Campenhout met een geweldige redding de 4-3 van Schelluinen had voorkomen, keerden de kansen zich en mocht SSV na een overtreding op Luc van Loon plotseling een penalty nemen. Magito was de aangewe zen man, omdat hij tegen Achilles Veen ook twee keer vanaf elf me ter het vonnis had voltrokken. Hij ontfermde zich in de 95e minuut over de bal, maar miste. Hierna klonk het eindsignaal en dook Ma gito de kleedkamer in. Karakteristiek SSV'65-Schelluinen 3-3 (3-1). 19. Michel de Groote 1-0, 23. Christiaan Boon 2-0, 35. Arie van Houwelingen 2-1, 45. Chris tiaan Boon 3-1, 47. Leon de Bruijn 3-2, 89. Jeffrey van der Meijden 3-3 (strafschop). Scheidsrechter: J. Uitterhoeve ('s-Gravenpolder). Gele kaart: Danny Magito (SSV'65), Jero me Ceton, Rick Adjei (beiden Schelluinen). Rode kaart: 94. Jerome Ceton (Schelluinen). Aantal toeschouwers: 75. Volharding gaat onderuit tegen SDO'63 OVEZANDE - Volharding verloor gis teren in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal van SDO'63. Het werd 1-3. Het team uit Lamswaarde kwam voor rust op 0-2 via Michel Col- paart en Marco Baart. In de twee de helft vergrootte Leon Lambert de voorsprong voor de Zeeuws- Vlamingen. Pas daarna kon Mi- chaël Boonman iets terugdoen voor het elftal uit Ovezande. Vosmeer boekt tiende seizoenzege ZONNEMAIRE - Zondag-vijfdeklas- ser Vosmeer heeft gisteren na drie nederlagen op rij weer een over winning geboekt. Zonnemaire werd in de uitwedstrijd met 4-0 verslagen. Na de openingstreffer van Ricky de Klerk in de veertigste minuut liep Vosmeer binnen twee mi nuten uit naar 0-3 door doel punten van Jacco Vaders en Jeffrey Kruf In het begin van de tweede helft maakte B-junior Richy Wahl- brinck er 0-4 van. Heinkenszand pakt in de slotfase overwinning op Colijnsplaatse Boys. door Klaas Verspoor GOES - Rillandia drukte door een 5-0-zege Krabbendijke dieper in de degradatiezorgen. Concurrent WHS won met 1-0 van Dauwen- daele. Heinkenszand pakte drie punten dankzij een late goal van Guido Wiskerke. Krabbendijke-Rillandia 0-5: Me- hmet Dolma opende de score en na een halfuur zorgde Amar Malai- ne voor de 0-2. Vijf minuten na rust gooide Arjan Koopmans met Rillandia's derde goal de wedstrijd op slot. Vervolgens tilde Koop- mans met nog twee doelpunten de stand naar 0-5. Voor Krabben dijke schoot Danny Weber nog op de lat. Heinkenszand-Colij'nsplaatse Boys 2-1: Dave Bout hielp Colijns plaatse Boys voor rust aan een o-i-voorsprong. In de tweede helft Van Ingen maakt winnende Oostkapelle OOSTKAPELLE - De voetbalsters van Oostkapelle boekten zaterdag op eigen veld een verdiende zege op Rijnvogels: 1-0. Vooral in de eerste helft was de thuisclub de betere ploeg. Voor rust eindigde een schitterende volley van Annemiek Roovers op de lat. Het enige doelpunt viel hal verwege de tweede helft en werd gemaakt door Marjolein van In- gen. Eerste winst voor Nick van der Lijke GOES - Wielrenner Nick van der Lijke heeft bij het begin van zijn wielerseizoen meteen gewonnen. De Middelburgse junior bereikte zaterdag in een Belgische koers als eerste de finish in Vollezele. De renner van Middelkamp versloeg in de sprint zijn enige medevluch ter, de Nieuw-Zeelander Tom Adams. Gisteren bevestigde Van der Lijke zijn goede vorm door tweede te worden in de Ronde van Woens- drecht. maakte Sander Sallet een overtre ding op Guido Wiskerke en schoot Maarten Griep Heinkens zand vanaf de strafschopstip naar 1-1. Armando Langebeke had in de 89e minuut de winnende treffer op zijn schoen, maar verzuimde te scoren. In blessuretijd leidde Wis kerke zijn ploeg alsnog naar de winst. De Meeuwen-Noad'67 0-1: In de 25e minuut verscheen Lars Steijn vrij voor De Meeuwen-doelman Dennie Oosse en schoot hij Noad'67 met een lob naar 0-1. Na rust was De Meeuwen wel verschil lende keren gevaarlijk, maar doel man Kees Lozekoot was niet te pas seren. Dauwendaele-WHS 0-1: Dauwen- daele liet in de openingsfase drie grote kansen onbenut en na een PJi In de derde klasse B haalt Tholen- se Boys uit tegen ZPR'84. Niels Hopmans neemt drie treffers voor zijn rekening tijdens de 8-2-zege. Tiental Smerdiek geeft voorsprong weg SINT-MAARTENSDIJK - De voetbal sters Smerdiek gaf een voorsprong uit handen tegen hekkensluiter Rijsoord. Door treffers van Suus Hopstaken (strafschop) en Marti- ne de Witte (kopbal) leidde Smer diek bij rust met 2-0. Nadat Marijke Vlemingxcks on terecht vanwege duwen uit het veld werd gestuurd kon Rijsoord in de slotfase nog terugkomen tot 2-2. Sranang komt langszij na achterstand bij rust ETTEN-LEUR - De futsallers van hoofdklasser FM Sranang lieten in de strijd om de vierde plaats be langrijke punten liggen in de uit wedstrijd tegen het laag geklasseer de ELZV/Auto Hommel. In Etten- Leur werd het na een 3-1-achter- stand bij de rust uiteindelijk 3-3. Lionell Fisch, Weng Tran en Ugur Kahveci waren in het duel met EL- ZV de doelpuntenmakers. ZVH Morres verloor voor de elfde keer. Uit tegen Brabantia werd het 4-2. halfuur kwam WHS beter in de wedstrijd. Patrick Ketting raakte de paal en twee kansen later zorg de Patrick van Schetsen voor de 0-1. Na rust liep Dauwendaele zich stuk op de defensie van WHS. Veere-Apollo'69 1-0: Veere kwam via René-Michel Gerritsen na ne gentien minuten aan de 1-0. Daar na werd een goal van Gerritsen we gens buitenspel afgekeurd, ging een kopbal van Apollo'69 net over en schoot Arcon Brasser namens Veere op de lat. Derde klasse B. Tholense Boys-ZPR'84 8-2: Uit een strafschop van Ronnie de Graaf werd het 1-0 en bij rust leid de de Thoolse ploeg door treffers van Niels Hopmans (2) en Hans- Willem Hopmans al met 4-0. Na rust maakte Omer Ozturk er 4-1 (penalty) van. Via Mourad Acar werd het ook nog 4-2, maar daar na besliste Michael de Jong de wed strijd. Goals van Johan Uijl, Niels Hopmans en Reinier de Groen brachten de 8-2 op het scorebord. Doelman vervult hoofdrol voor Nieuwdorp door Marco Puik GOES - Kapelle verloor in de tweede klasse E van het zaterdag voetbal op eigen veld met 0-1 van Arnemuiden. Rechtstreekse hand having is daardoor bijna mogelijk geworden voor de ploeg van trainer Adriaan Nieuwenhuijse. Nieuwdorp versloeg WC'68 met dezelfde cijfers en klom daarmee naar de derde plaats op de rang lijst. Kapelle-Arnemuiden 0-1: Kapel le kwam goed uit de startblokken. Ferdi Tilroe liet in de openingsfase een mogelijkheid onbenut om zijn ploeg op voorsprong te brengen. Het gevaar van Arnememuiden kwam vooral uit snelle uitvallen, maar Kapelle-doelman Youri Hou tekamer keepte een sterke wed strijd. Na ruim een uur viel de beslissing. Marinus Baas werd in het zestien metergebied ten val gebracht door Richard Bal en de scheidsrechter legde de bal tot groot ongenoegen van de thuisclub op de stip. Baas liet dit buitenkansje niet onbenut: 0-1. Kapelle was daarna nog wel twee keer bijzonder dicht bij de ge lijkmaker. WC'68-Nieuwdorp 0-1: Een ab solute hoofdrol was weggelegd voor Nieuwdorp-keeper Mark Geelhoed. WC'68 domineerde de wedstrijd en kreeg meerdere opge legde kansen. Uit een spaarzame tegenaanval waren de bezoekers in de vijftigste minuut wel trefzeker. Martin Geelhoed was de gevierde man voor Nieuwdorp, want hij maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Bruse Boys-Zwaluwe 3-3 (2-3). Niels van de Stelt 0-1, Thomas Groeneveld 1-1, Gerard Vogel 2-1, Niels van de Stelt 2-2, Niels van de Stelt 2-3, Marco Ketting 3-3. AZVV-Dinteloord 1-2 (0-1). Jacco de Gast 0-1, Leon Hollemans 0-2, Bert Ap- perlo 1-2. Zaamslag-Terneuzense Boys 2-0 (0-0). David de Haan 1-0 (eigen doelpunt), Jor- dy Bakker 2-0. Oostkapelle-Serooskerke 1-1 (0-1). Frank Allaart 0-1 (strafschop), Maarten Harold Vermeulen van Oostkapelle (rechts) in duel met een speler van Maldegem 1-1. Serooskerke. foto Ruben Ore e!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79