Kloetinge leeft nog steeds Sam Ysebaert is opgejaagd wild 'De Piraat' De Pagter is 50e doelpuntenmaker B pzc Maandag 17 maart 2008 25 - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Geopend: vrijdag - zaterdag - zondag Duinweg Oostkapelle Hoop is toverwoord in Bevelandse kamp na ï-i-gelijkspel. door Rudy Boogert kloetinge - Kloetinge balanceert op een uiterst dun draadje. De voetballers van de hoofdklasser zullen zich de komende twee maanden ware evenwichtskunste naars moeten tonen om niet van dat draadje te vallen. Nivo Sparta bracht Kloetinge zaterdag al danig aan het wankelen, maar door het uiteindelijke i-i-gelijkspel staat de club nog. Uit de laatste zes wedstrijden zal Kloetinge toch minimaal vier over winningen moeten peuren om zich ook volgend seizoen hoofd klasser te mogen noemen. Met uit beurten tegen koploper Sparta Nij- kerk en [Jsselmeervogels en thuis duels met GVW en Hoek, die bei de aspiraties in de derde periode hebben, wordt dat een hels kar wei. Kloetinge leeft dezer dagen dan ook louter op hoop. Dat bleek za terdag ook uit de woorden van trai ner Diederik Hiensch. Over de wedstrijd: „Ie moet hopen dat die bal van Joffrey (Geldof) erin gaat." Over de ontknoping van het sei zoen: „Je moet hopen dat er bij voorbeeld voor ijsselmeervogels niks meer op het spel staat als wij ze treffen." Het is onmiskenbaar dat de club vorige week tegen Dovo (2-0-zege) nieuw elan heeft gekregen. De murw gebeukte spelers werden op gefrist door de gedachte dat ze toch nog wedstrijden konden win nen. Tegen Nivo Sparta was dat idee er zaterdag ook, maar de da den strookten daar niet helemaal mee. Het erbarmelijk slechte veld speelde daarin ook een rol. Hiensch vond het daarom 'een moeilijke wedstrijd'. „Op dit veld is het gigantisch moeilijk om goed positiespel te spelen. Nivo Spana maakte het veld 'erg klein' en dan moeten de ballen voor ons maar net goed vallen. Dan moet je ho pen dat er een kans ingaat en de wedstrijd breekt. Maar dat gebeur de niet." Het degradatieduel ontaardde daar door in toevalsvoetbal. Joffrey Gel dof pikte bijvoorbeeld een bal op en frommelde zich langs drie te genstanders. Zijn geplaatste schot ging echter over het doel. Op een tuimelpartij na van Regilio Pinas, die daarvoor geen strafschop kreeg, leverde de eerste helft niks verheffends meer op. De tweede helft zorgde voor meer vermaak. Overigens nog steeds niet voor goed voetbal. Het begon na ruim een uur spelen. De door gebroken Pinas werd vlak voor het strafschopgebied onderuit getrok ken. Scheidsrechter Huis in 't Veld liet aanvankelijk doorspelen, maar het fanatieke vlagwapperen van zijn assistent deed hem alsnog flui ten. Na overleg gaf hij een vrije trap op de rand van het zestienme tergebied. Die leverde uiteindelijk niets op, maar het verbazingwek kende was dat de dader niet eens een kaart kreeg. Volgens de regels van de KNVB-wetten had dat toch rood moeten zijn. Tien minuten later scoorde Nivo Sparta met een vloeiende aanval over vier schijven, waarbij elke Kloetinge-speler een stap te laat kwam. Bjom Jongste was het eind station. 1^ Kloetinge verzuimt door een 1-1-gelijkspel tegen Nivo Sparta de laatste plaats over te doen aan deze tegenstander. Kloetinge leeft nu op hoop. Vijf minuten later was het al weer gelijk. Robin de Pagter, vervanger voor de tegenvallende Kyle Does burg, bracht vuur in de aanval. Met een droog schot van zo'n twintig meter maakte hij gelijk. Een minuut later kogelde hij een vrije trap op de knuisten van de doelman. De laatste tien minuten speelden beide teams vol op de winst. De grootste kansen waren voor Nivo Sparta, maar de nóg grotere red dingen van doelman Jaco van der Schee. „In de eindfase waren we te onrustig", vond Hiensch. „Maar op dit veld waren die laatste minu ten een loterij." Niemand trok het winnende loot je- Karakteristieken Kloetinge-Nivo Sparta 1-1 (0-0). 71. Björn Jongste 0-1, 76. Robin de Pagter 1-1. Scheidsrechter: J.H.M. Huis in 't Veld (Elburg). Gele kaart: Regi lio Pinas (Kloetinge), Niels Blom, Rick van de Pas, Davey Brothwell (allen Nivo Sparta). Aantal toeschouwers: 500. Kloetinge: Jaco van der Schee; André Siereveld (73. Mervin Niemantsverdriet), Erwin van der Woerdt, Arjan van der Smissen, Joffrey Geldof; Niels Kole (84. Comé Schilperoort), Jaap Esser, Daan Esser, Etiënne Mallie; Kyle Doesburg (67. Ro bin de Pagter) en Regilio Pinas. Dovo-Hoek 0-0. Scheidsrech ter: J. Schuring (Meppel). Gele kaart: Ferry Alfons, Sam Yse- baert, Stijn Mahieu (allen Hoek), Raymond Bronkhorst (Dovo). Aantal toeschouwers: 500. Hoek: Joan van Belzen; Jeroen van de Broeke, Björn Lange- veld, Giovanni Siereveld, Maar ten van Rosevelt; Ramazan Ke- sikbas (84. Thomas Ragut), Gi deon Imagbudu, Stijn Mahieu (85. Kenneth Okorley), Alain Grozdanic; Ferry Alfons (77. Bert den Hamer) en Sam Yse- baert. kloetinge - Robin de Pagter werd zaterdag met zijn doelpunt tegen Nivo Sparta de 50e doelpuntenma ker van Kloetinge op het hoogste amateurniveau. In 1995 was Paul Schipper de eer ste doelpuntenmaker. Hij maakte in de debuutwedstrijd van Kloetin ge op het hoogste niveau beide goals tegen GVW (2-1). Hoek-verdediger Björn Langeveld speelde zaterdag zijn honderdste wedstrijd in de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal. De Souburger speelde er 38 voor Kloetinge en 62 voor Hoek. Vijf spelers van Hoek en Kloetinge hebben momenteel meer ervaring in de hoofdklasse. Speler Duels Thomas Ragut 175 DjamelBuyse 130 Pieter de Munnik 117 Erwin van der Woerdt 111 Ferry Alfons 108 Björn Langeveld 100 Daan Esser 77 Sam Ysebaert 72 Niels Kole 68 Regilio Pinas 67 PZC Rolant Quist bron Rudy Boogert foto Willem Mieras Hoek tevergeefs op jacht naar winnende treffer tegen Dovo. door Frits Bakker veenendaal - Het had de middag van Sam Ysebaert zo mooi kun nen maken, als hij die ene, bijna niet te missen kans keihard in de vijandige goal had gejaagd. Dan was Hoek wellicht met de winst vertrokken bij Dovo, maar omdat de topschutter onbesuisd over schoot, bleef het o-o in Veenen daal. Zeven dagen na zijn hattrick tegen Ilsselmeervogels was het zaterdag bij Dovo niet de dag van Ysebaert. De roem van vorige week (want zelden scoort een spits drie keer in Spakenburg) was hem zo vooruit gesneld, dat de Belg zich als opge jaagd wild moet hebben gevoeld. Hij kon geen bal aannemen, geen duel aangaan of hij werd meedo genloos aangepakt. En als er geen bal in de buurt was, werd hij uitge daagd door zijn bewakers. Zo irri tant dat de spits zich nauwelijks kon beheersen. Het was een klein wonder dat Yse baert het einde haalde met maar één gele kaart. Dat had alles met zijn beheersing te maken. Hoe ver leidelijk het soms ook was, hij hield zijn handen thuis en incas seerde met een norse blik. Toen het laatste fluitsignaal van de war rig leidende Meppelaar I. Schuring klonk, had de spits nog net een slap handje over voor Dovo's aan voerder Remko Pieterse, verder keerde hij iedereen de rug toe. „Het meest heb ik me nog geër gerd aan die scheidsrechter", vertel de hij later. „Hij heeft zó veel ver keerde beslissingen genomen. En ik ben het gewend hoor, dat ze aan je hangen en dat je af en toe een beuk krijgt. Maar dat de verde digers dan ook nog alles mogen, daar kan ik me goed kwaad om maken." Zijn kaart na een uur spelen, die hem één wedstrijd schorsing kost, omdat het zijn vierde is, was er een mooi voorbeeld van. „Die ver dediger komt van achter me, geeft een klap, ik pak hem vast en krijg een kaart. En hij niks." Voor het missen van die ene kans, 'Die verdediger geeft een klap, ik pak hem vast en krijg een kaart. En hij niks.' in de 63e minuut nadat hij door Stijn Mahieu met een subtiele voetbeweging vrij voor goal was gezet, heeft hij zich na afloop geëx cuseerd in de kleedkamer. „Die had er natuurlijk in gemoeten." Maar, zo beseft hij tegelijkertijd, zo gaat dat met een spits. „Ik kopte er vorige week een bal in, die er nor maal gesproken nooit in kon. En nu mis ik er één die haast niet te missen was." Hoek had voor de rust ook al een keer moeten scoren. Mahieu en Ysebaert zetten na een vloeiende combinatie Alain Grozdanic alleen voor het doel, maar de kleine aan valler schoot veel te zwak in. Wat Dovo er aan aanvallend ge sputter tegenover zette, was te ver waarlozen. Joan van Belzen, die toch fit was, kreeg geen schot tus sen de palen, ook al omdat de ach terhoede weer stond als een huis. Trainer Willem Leushuis: „Wij hebben tot de laatste snik gespeeld om te winnen. En Dovo speelde al leen om niet te verliezen." leroen van de Broeke, op de plaats van de geschorste Pieter de Munnik weer één van de uitblinkers: „Ik ken Do vo niet meer terug, want als je thuis speelt en met zeven man voor de goal hangt..." Leushuis: „Het enige lichtpuntje is, dat we Dovo voor blijven. En ook daar gaat het om, want de eerste zes ploegen spelen volgend jaar in de landelijke beker." De tegenvallend spelende Kyle Doesburg komt te laat om het doelman Joris van der Cammen van Nivo Sparta lastig te maken. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77