Vrijwilligers brandweer verenigd Zeeland Veel animo voor actie Belg hitste honden op Wandelen voor Water Man (24) komt om bij ongeval PZC Maandag 17 maart 2008 1 5 Zeeuwse vakvereniging voelt niets voor opgaan in regionaal korps. door Marcel Modde goes - Zeeland krijgt een eigen platform van de Vakvereniging Brandweer Vrijwilligers (VBV). Daarmee schaart de regio zich in het voorlopige rijtje van 9 van de 25 korpsen in Nederland. De brandweervrijwiliiger dreigt volgens kwartiermaker )os de Munck onder te sneeuwen in de geplande vorming van één Zeeuws korps onder de vlag van de Veiligheidsregio. Zo'n organisa tie wordt naar zijn smaak te veel toegespitst op de beroepskrachten, Veertig basisscholen in touw voor schoner drinkwater door Joeri Wisse goes - Zeeuwse basisscholen druk ken dit jaar een grote stempel op de landelijke campagne Wandelen voor Water. Van de achtduizend kinderen uit de groepen 7 en 8 die landelijk met zes liter water aan de wandel gaan, komen er bijna vijf tienhonderd uit Zeeland. „Dit jaar hebben niet alleen wij, maar ook de Zeeuwse afdelingen van ZOA Vluchtelingenhulp en de Junior Kamer scholen geworven", verklaart Monique de Leeuw van COS Zeeland de grote animo. Het doel van Wandelen voor Wa ter is om in ontwikkelingslanden voorzieningen aan te leggen zodat mensen over schoon drinkwater kunnen beschikken. Bijna 1500 Zeeuwse basisschool- leerlingen gaan komende woens dag zes kilomete lopen met zes liter water op de rug. Dat is een recordaantal. Vier aanhoudingen bij vechtpartij in Goes goes - De Politie Zeeland heeft za terdag even voor 23.00 uur vier mannen aangehouden op de Gro te Markt in Goes wegens openlijke geweldpleging. De vier, variërend in leeftijd van 23 tot 28 jaar en van wie er drie af komstig zijn uit Arnemuiden en een uit Goes, waren betrokken bij een vechtpartij. Allen zijn ingeslo ten in Torentijd. De politie heeft de zaak in onderzoek. Vlissinger leek met vuurwapen te zwaaien vussingen - Een 34-jarige Vlissin ger is zaterdagmiddag rond drie uur aangehouden in de Van Dis- hoeckstraat in Vlissingen, omdat hij in verwarde toestand stond te schreeuwen en te zwaaien met een op een vuurwapen gelijkend voorwerp. De man is overgebracht naar To rentijd. In zijn woning is een lucht drukpistool gevonden. motiveert hij de concrete aanlei ding van de oprichting, terwijl de brandweer in Zeeland het voor ne gentig procent van vrijwilligers moet hebben. „Vrijwilligers die vooral bij hun eigen gemeente be trokken willen blijven. Daar heb je iets mee, je kent de mensen, bent bekend met specifieke situaties." De Munck vreest dat de vrijwilli gers in het toekomstige model zul len worden gebruikt om gaten in naburige gemeenten op te vullen. Dat komt de veiligheid niet ten goede, zegt hij. „Brandweermen sen moeten blindelings op elkaar kunnen vertrouwen. Onze taken zijn risicovol. Dat hebben we net weer kunnen zien met het duikon geluk van onze collega van Terneu- De veertig deelnemende scholen pakken het project verschillend op. Afhankelijk van welke organisa tie hen geworven heeft, houden ze een eigen wandeltocht rond de school van zes kilometer of doen ze mee aan de door de Junior Ka mer georganiseerde tocht in Yerse- ke. Frank Sprengers van de Junior Kamer: „Wij zetten ons een heel jaar in voor Simavi, deze loop is daar een onderdeel aan. In Yerseke hebben we een parcours uitgezet van 1500 meter. De 525 aanwezige kinderen lopen dat woensdag ui teraard vier keer om aan de zes ki lometer te komen." Voor alle deelnemende kinderen aan Wandelen voor Water geldt dat ze zich kunnen laten sponso ren voor de zes kilometer waarbij ze zes liter water meesjouwen. Aqua for All, een landelijke organi satie, verdubbelt het opgehaalde bedrag. Ook worden komende week op de deelnemende scholen gastlessen over drinkwater gege ven door mensen van de water schappen en Zeeuwse stichtingen die actief zijn in ontwikkelingslan den met drinkwaterproblemen Tasje met medicijnen uit auto verloren goes - Een rode beautycase met medicijnen is zondagmiddag verlo ren uit een auto die vanuit de ge meente Borsele richting Wester- scheldetunnel reed. Het gaat om: Prozac, PDC capsu les, Lipitor, Naprovis, oogdrup pels, pijnstillers en prostaatmedicij nen. De politie verzoekt de vin ders van de medicijnen deze bij een apotheek of politiebureau in te leveren. Over de kop door overstekend dier goes - Een 46-jarige man uit Vlis singen is zaterdagavond rond half acht goed weggekomen toen hij op de Deltaweg in Goes over de kop sloeg en in de berm terecht kwam. Dat gebeurde toen er plots een dier de weg overstak en de man daarvoor wilde uitwijken. Wonderwel raakte de Vlissinger niet gewond. Zijn auto is wel total loss verklaard. - zen. We werken met hechte, goed op elkaar ingespeelde teams. Daar kun je tijdelijk niet zomaar even wat andere mensen tussenschui- ven. Dat is iets waar de vakvereni ging heel alert op zal zijn." Het platform wil al zijn invloed aanwenden om de bundeling van de gemeentelijke korpsen tot één centraal geleide organisatie te voor komen. „Met intensief samenwer ken bereik je veel meer." De Munck realiseert zich evenwel dat het moeilijk wordt de rijdende PW De nog jonge Vakvereniging Brandweer Vrijwilligers krijgt een Zeeuwse tak. Kwartiermakers ko men zaterdag bijeen om het plat form vorm te geven. terneuzen - Een 37-jarige Belg heeft zaterdag in een horecagele genheid in Terneuzen een man be dreigd met een mes. Bovendien gaf hij zijn twee honden het com mando een andere bezoeker aan te vallen. Die persoon werd in zijn bovenbeen gebeten. Rond acht uur zaterdagavond ont stond een woordenwisseling tus sen de Belg en een andere bezoe ker van een horecagelegenheid aan de Nieuwstraat in Terneuzen. De Belg trok hierop een mes en be trein nog te stoppen. „Maar aan de andere kant is ook nog niet beslo ten welke richting (samenvoegen of samenwerken) we op gaan. Het enige concrete wat er ligt, is die kwaliteitsfoto op basis waarvan is gezegd dat alle korpsen in 2009 op gelijk niveau moeten zitten." De VBV-Zeeland gaat ook werken aan het imago van de vrijwillige brandweer. Volgens De Muck, zelf actief voor de post Wemeldinge, is de laatste tijd te veel het beeld ont staan dat het 'een ongeorganiseer de club' zou zijn. „Maar we krijgen de branden nog steeds uit en men sen gered!" Meer algemeen steunt het platform de lijn van het lande lijk bestuur de verplichte pensioen leeftijd van vrijwilligers en be dreigde de ander daarmee. Een 38-jarige man, die naast de bezoe ker zat waarmee de Belg onenig heid had, kreeg het vervolgens te verduren. De Belg gaf zijn twee honden het commando 'attack', waarop de honden inderdaad de 38-jarige man aanvielen en in het bovenbeen beten. Het slachtoffer heeft zijn verwonding bij de huis artsenpost in Terneuzen laten be handelen. De politie heeft de Belg aangehou den en ingesloten. roeps gelijk te trekken naar 60 jaar. Vrijwilliger moeten nu 5 jaar eer der al uit de actieve dienst. Voor de meesten valt dat afscheid zwaar, benadrukt De Munck. De vakvereniging ontstond ander half jaar geleden op initiatief van het Overijsselse korps Zwartewa- terland. Hoofddoel is de 23.000 vrijwilligers meer zeggenschap te geven, aldus landelijk voorzitter Cees van Beek. Minster Guusje ter Horst stuurde vorige week een brief aan de Veiligheidsregio's, waarin ze het belang van de VBV ondersteunt en de vereniging er kent als overlegpartner. De kwar tiermakers voor de Zeeuwse afde ling komen zaterdag in Krabbendij- ke voor het eerst bij elkaar. middelharnis - Op de N215 ter hoogte van de Staverseweg in Mid- delharnis is gistermiddag een auto mobilist met hoge snelheid tegen een boom gereden. Daardoor werd de jonge man uit zijn auto ge slingerd. Hulpverleners hebben nog gepro beerd de 24-jarige man uit Som- melsdijk te reanimeren, maar dat mocht niet baten; hij overleed ter plaatse. Dat heeft de politie gemeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75