Tholen bindt strijd aan met hondenpoep Zij blij, kleinzoon blij, De Mikke blij Thoolse schakertjes doen het Twee keer doelwit inbrekers 1 2 Maandag 17 maart 2008 PZCB De rommelmarkt trok zo veel bezoekers, dat het maar goed was dat er een aparte ruimte was ingericht voor de boekverkoop. foto Ruben Oreel Rommelmarkt Simnia levert 1150 euro op voor opvangcentrum dieren. door Maurits Sep DOMBURG - Een bloemstukje, een bioemenvaas en een speelgoedtrac tor voor haar kleinzoon. Een tien tje kost het Suus Krijger uit Aagte- kerke. Zij blij, kleinzoon blij, De Mikke blij. Want de opbrengst van de rommelmarkt bij verzorgings huis Simnia in Domburg gaat naar de vogel- en zoogdierenopvang. Mooi toch, lacht Krijger tevreden. „Een goed doel. Mijn kleinkinde ren gaan er wel eens naartoe." Haar tas mag dan vol zitten, uitge- winkeld is ze nog niet. „Ik ga even daarheen", wijst ze naar de tafels achterin. Daar liggen de wat meer 'Ik vraag niet veel hoor, want anders blijven we er toch maar mee zitten' bijzondere, mooiere en dus duur dere spulletjes, weet Jacolien Min- derhoud. Als vrijwilligster bij Sim nia helpt ze bij de verkoop van de oude spulletjes. Op haar tafels lig gen de zeg maar 'wat minder waar devolle dingen'. „De prijzen? Die bedenken we ter plekke. Ik vraag niet te veel hoor, want anders blij ven we er toch maar mee zitten. En we willen er nu wel vanafi want het is voor een goed doel." Het goede doel zelf is ook aanwe zig met een kraampje. Met Coby Louwerse achter de tafel. De be heerster van De Mikke -de opvang viert dit jaar het zilveren jubi leum- kan haar geluk niet op. „Een speciale actie van de PZC om ons te helpen, en nu ook Simnia nog. Ik kan het allemaal nog maar nauwelijks geloven." De actie van de PZC heeft in twee weken tijd al ruim tweeduizend euro opgebracht. „Fantastisch", glundert Louwerse. „Want we heb ben een hele lijst met wensen hoor." Dus hoe meer geld, hoe be ter, maar ook de kleine bedragen zijn zeer welkom. „Vele kleintjes maken ook één grote." Simnia houdt sinds 2005 elk jaar een fancy fair voor een goed doel. Dat het nu voor De Mikke is, is toeval, vertelt Mirella de Hamer van het verzorgingshuis. „Dit jaar wilden we iets doen voor dieren." In een ander zaaltje verkoopt Ger- rit Jobse boeken. Ook hij bedenkt ter plekke hoeveel iets moet kos ten. Een klein almanakje gaat van de hand voor twintig cent. Achter de tafel staan twee boodschappen tassen vol boeken. „Die doen twin tig euro." Zoals elke fancy fair bij Simnia gaat het ook weer hard met de wa fels. Met één euro per wafel dra gen ze flink bij aan de totale op brengst. Simnia heeft 1150 euro op gehaald voor De Mikke. Controleurs gaan 500 uur per jaar controleren of mensen opruimen. door Rob Paardekam tholen - De gemeente Tholen wil voor eens en altijd een einde ma ken aan de overlast door honden poep, maar dat kost wel een paar centen; ruim 30.000 euro per jaar. Met dat geld kunnen onder meer controleurs worden ingezet. Die kunnen mensen beboeten als ze de uitwerpselen van hun hond niet opruimen op plekken waar dat wel moet. Het college wil con troleurs gaan inhuren voor vijfhon derd uur per jaar. Als mensen beboet kunnen wor den, moet daar volgens burgemees ter en wethouders wel tegenover staan dat ze de kans krijgen om de uitwerpselen van hun hond op te ruimen. Daarom komen er specia le vuilnisbakken waar mensen zak jes met poep in kunnen gooien. In Vrouw gewond bij ongeval op N57 SEROOSKERKE - Op de N57 bij Serooskerke is gistermiddag rond drie uur een 49-jarige vrouw uit Oisterwijk gewond geraakt toen haar auto in de sloot belandde. De vrouw kwam met haar rechte r- wiel in de berm terecht en slipte. Hierdoor botste zij tegen een weg- wijzerbord en kwam in de sloot tot stilstand. Zij is met een hersen schudding naar het ziekenhuis ge bracht. Nekklachten na botsing Westkapelle westkapelle - Bij een aanrijding tussen twee personenauto's, zater dagavond in Westkapelle, hebben beide bestuurders nekklachten op gelopen. Een 19-jarige man uit Vlis- singen wilde om 19.25 uur op de Zeedijk linksaf slaan, maar verleen de daarbij geen voorrang aan de hem tegemoetkomende 37-jarige bestuurder uit Middelburg. Beide auto's zijn beschadigd. heel de gemeente komen er vijftig te staan. Ter promotie van het nieuwe beleid, is het volgens het college een aardig gebaar om alle hondenbezitters eenmalig een aan tal zakjes en een schepapparaat ca deau te doen. In het eerste jaar kost het nieuwe hondenpoepbeleid de gemeente ruim 36.000 euro. In de jaren erna is dat vierduizend euro minder, omdat de kosten voor het 'cadeau tje' voor de hondenbezitters er dan niet meer zijn. Overigens kun nen deze bedragen gemakkelijk worden betaald uit de opbreng sten van de hondenbelasting. Daar haalt Tholen elk jaar namelijk zo'n 144.000 euro mee binnen. Tholen rekent 62 euro per hond en heeft daarmee het hoogste tarief in de Door het inzetten van contro leurs en het plaatsen van specia le afvalbakken, hoopt de gemeen te Tholen de overlast door hon denpoep terug te dringen. Brandweer dooft brandje in schoorsteen kloetinge - De brandweer moest gisterochtend uitrukken voor een schoorsteenbrand aan de Zomer- weg in Kloetinge. Het was een voorbijganger opgevallen, dat er wel erg veel rook uit de schoor steen kwam. Hij waarschuwde de bewoners. De brandweer heeft de pijp geveegd met een zogeheten ra- moneur. Dat is een apparaat waar mee schoorsteenbranden meestal worden gedoofd. Coesenaar gepakt met gestolen geldkistje goes - Een 18-jarige Goesenaar is gisterochtend aangehouden in ver band met een inbraak in een wo ning, even tevoren in de Roosevelt- laan in Goes. De verdachte fietste in de omgeving van de inbraak en bleek in het bezit van een uit de woning gestolen geldkistje. Daar mee ging hij ervan door toen het alarm afging. De buit bestond uit enkele tientallen euro's. regio. Ter vergelijking; Borsele re kent 46 euro per hond, Bergen op Zoom vraagt 55 euro en Steenber gen 43. Aanleiding voor het nieuwe beleid vormt een onderzoek dat vorig jaar is uitgevoerd in Sint-Maartens dijk. Daaruit bleek dat veel inwo ners hondenpoep als een groot probleem ervaren. Ze gaven aan dat ze bij de bestrijding van de overlast het meeste waarde hech ten aan goede handhaving. Contro leurs, dus. De gemeenteraad sloot zich daar later bij aan. Sommige fracties wilden duizend uur gaan controleren, maar een meerderheid koos voor vijfhon derd uur om de kosten binnen de perken te houden. Het inhuren van handhaving kost dertig euro per uur. De commissie bestuurszaken be spreekt de voorstellen in de verga dering van donderdag 27 maart. Deze bijeenkomst vindt plaats in het gemeentehuis, vanaf 19.30 uur. Schap stopt niet met bestrijding muskusrat MIDDELBURG - Waterschap Zeeuw se Eilanden is niet van plan een be paald gebied aan te wijzen waar de bestrijding van de muskusrat ten wordt gestaakt om te kijken wat de effecten zijn. De Dierenbe scherming wil zo'n onderzoek om dierenleed te voorkomen. Geen en kel waterschap is bereid zo'n proef te starten. Wel wordt onderzoek gedaan naar vangmethoden waar bij ratten sneller sterven. Drukte op veertiende bierfestival in Goes GOES - Het veertiende Delta Bier Festival van De Deltabrouwers is gisteren druk bezocht. In het am bachtscentrum van recreatiegebied De Hollandse Hoeve in Goes ver wenden bezoekers zich met bieren die ze niet altijd drinken. Zoals de traditie voorschrijft, was er ook dit jaar weer een nieuw bier: Goes ting blond, van de Emelisse Brou werij in Kamperland. WILHELMINADORP - Bij een bedrijf in de Brugstraat in Wilhelmina- dorp is tussen zaterdag 17 uur en zondag 15 uur ingebroken. Uit twee kachels zijn de elektromo toren weggenomen. Uit een por taal zijn elektriciteitskabels en ko peren waterleidingen gestolen. Eer der deze week was ook al koper uit het pand ontvreemd. Eben Haezer grijpt net naast de winst tijdens Zeeuwse titelstrijd. door Martijn de Koning en Rob Paardekam ZIERIKZEE - De twee Thoolse scho len hebben het zaterdag goed ge daan bij de Zeeuwse schaakkam pioenschappen voor scholieren in Zierikzee. Een overwinning zat er niet in, maar met een tweede en een vijfde plaats mogen ze tevre den zijn. De schakertjes van de reformatori sche basisschool Eben Haezer in Tholen wisten beslag te leggen op de tweede plaats, twee punten ach ter de winnaar: Binnen de Veste uit Zierikzee. Protestants-christelij ke basisschool De Regenboog, eveneens in Tholen, behaalde de vierde plaats. De Bevelandse scho len moesten genoegen nemen met lagere klasseringen. De Koningin Julianaschool uit 's-Gravenpolder werd achtste, Montessorischool De Basis uit Goes elfde en de Kloe- tingse school dertiende. Het twee de team van de Julianaschool ein digde als veertiende op de laatste plaats. Bij openbare basisschool Binnen de Veste in Zierikzee was de op luchting groot. Eindelijk werden ze kampioen. Negentien jaar geleden werd de school schaakkampioen van Schouwen-Duiveland, om die titel nooit meer af te staan. Maar jaar lijkse deelname aan het Zeeuws Kampioenschap bracht al die jaren nooit de winst. Tot zaterdag, toen de school met overmacht de titel greep. De ploeg mag nu op 24 mei meedoen aan de kwartfinales van het Nederlands Kampioenschap in Nijmegen. De titelstrijd was een De jury snoerde te enthousiaste toeschouwers zonder aarzelen de mond echte thuiswedstrijd voor de leer- lingen van Binnen de Veste, maar sprake van voordeel van het thuis publiek hadden de kinderen niet. De jury snoerde te enthousiaste toeschouwers zonder aarzelen de mond. Info-avnnd IO april

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 72