Zeeland PZCI11 Filmfestival bedient ook lekkerbek Hoogte Van SChool roept Verzet Op Jonge inbreker BEVELANDEN-THOLEN 16 15 Ernstig letsel bij ongelukken En deze keer lukte net wel WM I 1 IMs 1B mm Dierenseks Maandag 17 maart 2008 Middelburger Jasper van Damme wint Erasmus Jazz Prijs Vakvereniging voor vrijwillige brandweer krijgt Zeeuwse tak Tip? redgoes@pzc.nl Goes Culinair haakt aan bij driedaags spektakel Beelden aan Water. door Frank Balkenende goes - Lekker eten aan de Goese stadshaven, terwijl je een film be kijkt of naar een concert luistert. Dit jaar wordt het mogelijk, nu het film- en muziekfestival Beel den aan Water en Goes Culinair (voorheen Smaeck van Zeeland) de handen ineen slaan. Beelden aan Water debuteerde vo rig jaar. Het programma speelde zich op één dag in en rond de stadshaven af. Dit jaar maakt de stichting er een driedaags festival van: op u, 12 en 13 september (Open Monumentendag). Beelden aan Water moet zo een (bijna) Zeeuws evenement worden. Voor de lokale horeca biedt dat moge lijkheden. Voorzitter Jaap Littooij van Beel den aan Water is blij dat de horeca aanhaakt. „Als je deze twee evene menten samenvoegt, staat er straks een sterker festival. Vorig jaar konden de bezoekers uiteraard ook wat eten en drinken, maar we maken nu een kwaliteitssprong. Ik heb er een heel goed gevoel bij." Het gastronomische deel van het festival heet voortaan Goes Culi nair - Eten aan Water, analoog aan Beelden aan Water. Doel is de ha ven 'onder te dompelen' in een ro mantische sfeer, zeker op vrijdag t2 september, als er poëzie wordt gecombineerd met een klassiek concert. De stichting heeft hiervoor het Zeeuws Kamerorkest iy gecontrac- Het film- en muziekfestival Beel den aan Water voedt dit jaar zo wel de geest als de maag, nu de lokale horeca aanhaakt bij het driedaags spektakel. teerd. Dat is een groep muzikan ten uit het Zeeuws Orkest. Zij spe len 12 september muziek die aan sluit bij de poëzie die (Zeeuwse) dichters voordragen op een drij vend podium. Littooij wil in elk geval een Prin sengrachtconcert-sfeertje schep pen in Goes. Dat wil zeggen, dat ie dereen met een boot of een sloep vlakbij het podium mag dobberen, zodat er net als in Amsterdam een 'intieme en romantische sfeer ont staat'. „Het zou echt geweldig zijn als we dat kunnen bereiken." Romp van het festival vormen kor te films die jonge (Zeeuwse) film makers projecteren op de zeilen van varend erfgoed: oude vracht schepen. Het thema is 'sporen van bewoning'. Op 11 september wor den films van afgelopen jaar nog eens herhaald, waarbij cineasten uitleg geven. Ook een kunstmarkt en een slotconcert zitten weer in de planning. Hoewel het kamerorkest is vastge legd, verkeert de stichting nog in het ongewisse over de bijdrage van de gemeente Goes. De 32.500 euro die ze vorig jaar kreeg, zit er waarschijnlijk niet in, terwijl de festivalbegroting met 20 mille stijgt naar 135.000 euro. Vier buren nieuwbouw in gesprek met Tholen over bezwaren. door Rob Paardekam sint-annaland - Vier omwonen den hebben bezwaar aangetekend tegen de bouw van de toekomstige brede school in Sint-Annaland. Met drie van hen denkt de ge meente echter tot een compromis te kunnen komen. Het gaat om drie bewoners van de Hoenderweg. De school, die twee verdiepingen krijgt, komt achter hun huizen. De bezwaarmakers vrezen vermindering van zonlicht, geluidsoverlast en waardevermin dering van de woning. De gemeen te wil deze mensen tegemoet ko men door de school vijf meter ver der bij de perceelsgrens van de wo ningen vandaan te bouwen. De drie gaan daarmee akkoord en heb ben aangegeven nu alle medewer king te willen verlenen aan de komst van de school, als de ge meente een paar extra eisen inwil ligt. Zo willen ze in het bezit ko men van een stuk gemeentegrond achter hun huizen, afspraken ma ken over de hoogte van de ramen in de school en direct de planscha- de afwikkelen. Dat laatste is vol gens de gemeente niet mogelijk, maar over die eerste twee eisen wil ze met de bewoners praten. Een vierde bezwaar, vanuit de Crooswijk, wordt afgewezen. Ook deze persoon hikt tegen de hoogte aan en vreest verder voor verkeers drukte. Het college zegt dat daar door verschillende schooltijden geen sprake van hoeft te zijn. goes - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een jonge inbreker aangehouden in de buurt van de Van Hoogendorplaan in de Goese Polder. De 18-jarige Goesenaar had kort daarvoor, rond half vijf, ingebro ken in een woning in die straat. Omdat het alarm afging, moest hij vluchten met alleen een geldkistje als buit. Hij wist zich desondanks niet snel genoeg uit de voeten te maken. De politie greep hem enke le minuten later in de kraag. door Rob Paardekam goes - Bij twee ernstige ongeluk ken, in Goes en Oud-Vossemeer, zijn het afgelopen weekeinde twee mensen zwaargewond geraakt. In Goes ging het mis in de nacht van vrijdag op zaterdag. Een 27-jari ge automobilist uit Kapelle stond stil op de uitvoegstrook van de Deltaweg, ter hoogte van de bios coop. Een 28-jarige man uit Mid delburg zag hem over het hoofd en reed met volle vaart achterop de Kapellenaar. Die werd met ern stig hersenletsel naar het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam gebracht. De Middelburger liep een gebro ken hand op. Volgens hem voerde de Kapellenaar geen verlichting. De weg is na het ongeval ruim twee uur afgesloten geweest. Aan de Mareweg in Oud-Vosse- meer raakte een man gewond bij een eenzijdig ongeval. Hij reed bij een inhaalmanoeuvre met zijn au to in de sloot. De exacte toedracht is nog niet duidelijk. De brandweer moest uitrukken om het slachtoffer uit zijn auto te bevrijden. De man is met hoofd en nekletsel naar ziekenhuis Lie- vensberg in Bergen op Zoom ge bracht. p|b| 5. srn. -p- v -■ X HOOGERHEIDE - Met een paar enorme explosies is zaterdag een oude hangar op vliegbasis Woens- drecht opgeblazen. Een maand geleden mislukte deze missie, maar springmeester Bart Groene- veld was nu zeer tevreden. „Het ging precies zo s als we wilden. Eerst viel het dak en vervolgens klapten de zijwanden in." Er werd dit keer zwaar dere springstof gebruikt om de hangar van 73 meter lang en twaalf meter hoog tegen de grond te krijgen. In anderhalve seconde was de klus ge klaard. De hangar is opgeblazen en niet gewoon gesloopt omdat het voor de militairen een goed oefenobject was. Militairen moeten in oorlogstijd en in uitzendgebieden ook wel eens objecten op blazen. foto jolanda Dam-Bloothoofd /ANP ZE£J8VS£ Tip? redactie@pzc.nl Zonder haar krantjes en kopje koffie op bed kan een dag voor de Vlissingse niet beginnen. Ze Jlitst van kop tiaar kop, ze scant, leest of spelt alle berichten. Ze kan als nieuwsconsument een al- leseter genoemd worden. Een kri tische krantenlezer waar we van houden. Soms verwondert ze zich over een artikel, soms lacht ze om de almanak en soms er- qert ze zich aan de waan van de dag. Dierenwelzijn scoort momenteel in de Tweede Kamer. Na dam hert en goudvis praten Kamerle den over een verbod op seks met dieren. Ze wordt er een beetje moe van. Mopperend legde ze de krant terzijde: „Mierenneukerij".

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71