Sport Zware vuurdoop voor vro Zeeuwse tui Vier uur VIER VRAGEN OVER 30 Maandag 17 maart 2008 PZC Roeland Lievens is niet geselecteerd voor de olympische lichte vier zonder. De roeier uit IJzendijke blijft echter strijdvaardig. Naam: Roeland Lievens Leeftijd: 24 Woonplaats: Delft door Roeland van Vliet De zes overgebleven kandidaten hadden zaterdag een persoonlijk gesprek met bondscoach Susannah Chayes. Wat kreeg jij precies te horen? „Ze zei dat ze helaas moest vertellen dat ik er niet bij zit. Dat ze aan twee anderen op bakboord de voorkeur geeft: Gerard van der Linden en Marshall Godschalk. Ze bekende wel dat ik momenteel nog sneller ben dan Marschall, maar ze verwacht dat hij in augustus, als de Olympische Spelen zijn, beter is dan ik." Dat betekent dus dat de bondscoach denkt dat Godschalk flink vooruit gaat en dat jij al zowat aan je top zit? „Ja, ik zie dit als een gebrek aan vertrouwen in mijn roeien. Natuurlijk heb ik rekening gehouden met het feit dat ik er niet bij zou zitten, maar ik had nooit verwacht dat het op deze manier zou gaan. Er zijn nooit seatraces geweest, waarbij zijn en mijn tijden met elkaar vergeleken zijn. Ik snap dat niet. Ik denk dat ze bang was voor de resultaten." En nu? Is je olympische droom voorbij? „Voor even wel ja. Dit is een flinke klap. Maar de bondscoach kan nog op haar beslissing terugkomen. Ze heeft ook gezegd dat ze dat zal doen als de lichte vier slecht presteert in komende wereldbekerwedstrijden. Ik ga nu zelf die serie wedstrijden doen in lichte twee, samen met Paul Drewes, die ook afgevallen is." Maar je kans op Peking is nu wel bijzonder klein. „Nou, dat hoeft niet zo te zijn. Vorig jaar viel ik aanvankelijk ook buiten de ploeg. Maar na de tweede wereldbekerwedstrijd keerde ik terug in de boot. Waarom zou dat nu niet kunnen? Ik weet zeker dat ik de boot sneller kan maken. Ik voel me dit jaar namelijk sterker dan ooit. Mijn grootste angst is nu dat de bondscoach later dit jaar inderdaad gaat wisse len en dat ze dan nog steeds niet voor mij kiest." Dat was nog eens een goeie vraag van die RBC-supporter. De aanhanger van de Roosendaal- se Boys Combinatie (RBC) wilde tijdens de bijeenkomst van de fanclub wel eens we ten hoeveel uur er getraind was de voorbije periode. De man had zich geërgerd aan het lankmoedige optre den van zijn helden. Er zat geen spirit in het elftal. Er was geen beleving. De spelers leken niet vooruit te branden en de achtste plaats in de rangschikking werd als rond uit teleurstellend bestempeld. En dus wilde die supporter op deze avond klaarheid. Hij trof het. Erik Hellemons, oud-speler en tegenwoordig hoofd opleidingen, draaide er niet omheen. Hij verhaalde over een groepsgesprek, waar in de trainer zich heel kwets baar had opgesteld en waarbij de conclusie was dat RBC har der en scherper moest gaan trainen wilde de club de play-offs in de eerste divisie nog halen. De echte ontboezeming kwam echter van verdediger Kees Kwakman (mooie naam trouwens voor een stoere ver dediger). Toen er vanuit de zaal werd gevraagd hoeveel de spelers van RBC nu pre cies per week trainen, kwam Kwakman tot de voorzichtige rekensom van amper vier uur per week. Ja, nu hij er ook bij nadacht, was het inderdaad wat weinig, maar de voorma lig aanvoerder had zo af en toe nog wat voor zichzelf ge daan en was het krachthonk ingedoken. Hulde. Wat een zelfdiscipline. Vier uur trainen per week. Een voorzichtige rekensom leert dat dat nog geen 35 mi nuten per dag is. Dat de spe lers van RBC daar hun mooie lease-auto voor uit de garage halen. Vier uur! Ter vergelij king: dat is slechts vier keer zoveel als de mini-pupillen (4-5 jaar) van een gemiddelde amateurclub en slechts een uurtje langer dan de B-junio ren van een matige vijfdeklas- ser. Nu begrip ik ook waarom de kidsclub van RBC de RBC Buffels heet. Het is inderdaad buffelen als je voor de Roosendaalse voetbalclub wil uitkomen. Een dag na de supportersbij eenkomst liet directeur Man fred Laros doorschemeren dat hoofdtrainer Rob Meppelink uitleg moet verschaffen. Hem zal gevraagd worden waarom de trainingsintensiteit niet is opgevoerd. Terwijl zijn spe lers daar toch om gevraagd hadden. Nee, ter discussie staat de hoofdtrainer niet. En dat be grijp ik dan ook wel weer. Want wie zich met vier uur tjes training per week in de middenmoot van de eerste di visie weet te handhaven, ver dient lof en vooral bewonde ring. Jan Dagevos Sander Lormans (voor) en Rudy Vriend waren twee van de renners van Ruiters Dakkapellen die de koers in Oud-Vossemeer in Wielrensters kunnen zich nog niet meten met nationale toppers. door Koen de Vries OUD VOSSEMEER - Alle begin is moeilijk, dus ook voor de rensters van de Rabo Lady Force. Ze wer den zaterdag voor de leeuwen ge gooid in de sterkbezette Ronde van Oud-Vossemeer. Slechts twee rijdsters uit de nieuwe Zeeuwse formatie konden het tempo van het peloton volgen: de niet-Zeeuw- en Ruth Springer uit Heerhugo- waard en Marissa Otten uit Enter. De andere acht werden gedubbeld of stapten voortijdig af, een erva ring rijker en een illusie armer. Het zal niet de enige tegenvaller van het seizoen zijn, vermoedt ploegleider Fonny Kint. „Maar wat wil je. Die tien rensters zijn bij el kaar 190 jaar. En het verschil is zo vroeg in het seizoen nog erg groot. Veel rensters die hier rijden heb ben getraind in Zuid-Europa. Die van ons zijn hier gebleven. Ik ver wacht dat het verschil in de loop van het seizoen kleiner wordt en hoop dat een paar meiden door groeien. Als dat lukt ben ik dik te vreden." Een van de Lady Forcers die met de neus op de feiten werden ge drukt was triatlete Anne Kwist. De inwoonster van Tholen-stad debu teerde in een echt criterium en kon amper een paar rondjes in het spoor van het peloton blijven. Ze stapte vroeg in de koers af „Ik wist niet dat het verschil tussen triatlon en wielrennen zo groot was. Het gaat zo verschrikkelijk veel harder. En dan al die bochten, die ben ik als triatlete niet ge wend. Wij fietsen zoveel mogelijk rechtdoor." Kwist trok snel haar conclusies. „Ik studeer dit jaar in Rotterdam af in facilitair manage ment. Dat gaat voor. Nu ik dit ge zien heb, ga ik een heleboel wed strijden schrappen. Veel koersen De vrouwen van de nieuwe Zeeuwse formatie Rabo Lady Force kennen in de wielerronde van Oud-Vossemeer een moeilij ke seizoenstart. Anthony van Assche hoopt zich te kwalificeren voor het EK en daar onder meer op voltige te mogen uitkomen. foto Ton van de Meulenhof Van Minde en Van Assche beginnen aan EK-kwalificatie. door Roeland van Vliet VELDHOVEN - Carlo van Minde nam een ferme aanloop, zette af, voerde zijn sprong perfect uit en kwam gelijk tot stand bij de lan ding. De Goese turner wist meteen dat hij goed zat. Hij stak beide wijs vingers triomfantelijk in de lucht en liet een enorme last van zijn schouders vallen. „Mijn zeskamp was zo-zo, maar met die sprong ben ik heel blij", zei hij later. Logisch ook. Tijdens de eerste EK-kwalificatiewedstrijd in Veldho ven was Carlo van Minde op dat onderdeel de beste, samen met Jef-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 70