Binnenland Ter Horst bezorgd over verruwing Autovakantie TERSCHELLING Aanpak ouderenmishandeling in Nederland is toonaangevend 'Film Fitna is bewuste provocatie' KRAS Oudere werkers zijn 'gezonder' BOEK ONLINE of bel 0900-9697 PZC Maandag 17 maart 2008 5 Vakbonden reageren niet op beschuldigingen minister over politie. ROTTERDAM - De manier waarop de onderhandelingen over de poli- tie-cao zijn verlopen, zijn volgens minister Guusje ter Horst van Bin nenlandse Zaken symptomatisch voor de maatschappelijke 'verru wing'. Zij zegt dat in een zaterdag gepubliceerd interview met NRC Handelsblad. „De politie is toch een heel loyale organisatie, waar gezagstrouw en burgerschap in de genen zit, of zou moeten zitten. Als dan ook daar korte lontjes blijken te zijn en allerlei woede de kop opsteekt, DEN HAAG - Oudere werknemers zijn gezonder. Dat komt omdat zij een gezondere leefstijl hebben. Ook zijn de werkers boven de 40 jaar 'mentaal in betere conditie'. Dat blijkt uit het jaarlijks onder zoek van gezondheidsmanage mentbureau LifeGuard. Vorig jaar is een studie gedaan bij 69 bedrijven onder ruim 8700 werknemers, longeren kunnen wel meer werk aan (werkvermo gen) en hebben minder last van ge zondheidsklachten, blijkt uit het onderzoek. Zelfontplooiing is van grote in vloed op het werkvermogen van medewerkers. Bijna 70 procent van de jongeren geeft aan toe te zijn aan nieuwe dingen in het werk. Ouderen hebben die wens minder (40 procent). Jongeren roken beduidend meer dan ouderen. Oudere werknemers eten gezonder. Zij ontbijten vaker en kiezen meer voor producten met een laag vetgehalte. ook tegen mij persoonlijk, dan heb ik daar echt zorgen om", stelt Ter Horst. Zij vindt de boosheid onterecht. „Ik zeg het met weinig plezier, maar ik ben echt heel erg teleurgesteld." De vakbonden lig gen al sinds december met de mi nister in de clinch over een nieu we cao. Vorige week mislukte het overleg definitief. De aangekondig de acties werden daarop afgebla zen, omdat de bonden ervan uit gaan dat Ter Horst haar bod niet meer zal verhogen. Minister Guusje ter Horst maakt zich zorgen over de maatschap pelijke 'verruwing'. Als voor beeld noemt zij de onderhande lingen over de politie-cao. De grote politiebond ACP heeft geen behoefte om inhoudelijk te reageren op de uitlatingen van de bewindsvrouw. „We nemen ken nis van de reactie van de minister. We staan nu voor ledenraadplegin gen, waarvan we denken dat die belangrijk zijn. Daar willen we alle tijd en energie in steken", zei ACP-voorzitter Gerrit van de Kamp. De opmerkingen van Ter Horst zijn volgens hem 'haar eigen mening en komen voor haar eigen verantwoordelijkheid'. De ACP en de andere grote bond NPB hebben besloten het voorstel van de minister voor te leggen aan hun leden. De NPB adviseert de achterban het niet te accepteren, de ACP geeft geen advies mee. Van de Kamp verwacht de uitslag van zijn bond in de eerste week van april. Ter Horst uit in het interview ook haar zorgen over de verruwing van het debat in de Tweede Ka mer. Partijen als de PW spelen daarbij op de persoon, wat het de bat 'onzuiver' maakt. Ook buiten de Kamer is volgens Ter Horst sprake van taaiverru wing en schelden mensen elkaar voor het minste of geringste de huid vol. „Ik wil oproepen om de beschaving die in Nederland toch altijd diep geworteld is geweest overeind te houden, anders wordt het een soort wildwest. Humor, re lativeringsvermogen, het lijkt wel weg", aldus de PvdA-minister. Campagne voorbeeld voor andere lidstaten van Europese Unie. door Jacqueline Steenwijk DEN HAAG - De Europese Commis sie stelt de Nederlandse aanpak van ouderenmishandeling ten voorbeeld aan andere lidstaten. Vandaag worden de vijf beste pro jecten van Europa, waaronder de Nederlandse campagne 'Stop Ouderenmishandeling', tijdens een conferentie in Brussel gepre senteerd. Het doel van de conferentie is rege ringen te manen zo snel mogelijk iets te doen aan ouderenmishande ling. De commissie maakt zich zor gen over het hoge aantal oudere slachtoffers, nu al 4 tot 5 procent van alle 65-plussers. Met de ko mende vergrijzing dreigt die groep alleen maar groter te worden. De Nederlandse aanpak wordt ge roemd vanwege de lokale aanpak, en de samenwerking met bestaan de hulporganisaties, zoals de meld punten voor huiselijk geweld. Sinds de landelijke campagne 'Stop Ouderenmishandeling' in 2006 begon, is in 95 procent van al le gemeenten een loket geopend waar slachtoffers en hulpverleners terechtkunnen. Ook krijgen hulp verleners en mantelzorgers in het hele land trainingen hoe zij oude renmishandeling kunnen herken nen en wat zij er tegen kunnen doen. Volgens Mirjam van Dongen, 'lan delijk ambassadeur' van de Neder landse campagne, is de toestand De Nederlandse campagne 'Stop Ouderenmishandeling' is een van de vijf projecten die in Europees verband als voorbeeld dienen voor andere landen. nog niet optimaal. „Eén op de vier loketten draait zoals wij willen. Al le instanties werken daar samen, personeel is getraind en hulp wordt indien nodig direct gebo den. We willen de resterende lo ketten de komende twee jaar ook zover krijgen." Daar is meer geld voor nodig. Komende maand dient de organisatie een voorstel voor een vervolgcampagne in bij het rijk. Over wat zich achter de voordeur bij veel ouderen afspeelt, bestaat nog steeds veel ongeloof en ont kenning. Eén op de twintig oude ren heeft te maken met fysiek ge weld, chronisch verbale agressie of financiële uitbuiting. Van elke hon derd ouderen met dementie krij gen gemiddeld tien te maken met fysiek geweld en dertig met ver baal geweld. De leeftijd ligt meest al tussen de 80 en 85 jaar. Plegers zijn vooral familieleden. Duitse filosoof Jürgen Habermas hekelt optreden Wilders. door Twan van Lierop TILBURG - De campagne van Geert Wilders tegen de islam moet wor den ontmoedigd. Zijn film Fitna is vooral een onnodige provocatie die geen bijdrage levert aan een zinvol debat over de islam. De Duitse filosoof Jürgen Haber mas heeft dat zaterdag verklaard tij dens zijn Nexuslezing in de aula van de Universiteit van Tilburg. Jürgen Habermas sprak in Tilburg over de plaats van religie in de 'postseculiere samenleving'. Hij merkte daarbij onder meer op dat de toon van het debat over religie vooral sinds de aanslagen in de Verenigde Staten van 11 september 2001 is verhard. Na zijn lezing ging Habermas des gevraagd in op de film Fitna van Wilders. Hij benadrukte dat vrij heid van meningsuiting een groot goed is, maar dat Wilders met zijn film te ver gaat door bewust de provocatie op te zoeken. Volgens Habermas heeft het alleen maar zin om te provoceren als er geen andere middelen zijn om de dis cussie over een belangrijk maat schappelijk thema op de agenda te krijgen. Dat geldt naar zijn mening zeker niet voor de discussie over de is lam. „Dat is immers al een bran dende kwestie", aldus Habermas. Het Instituut Nexus trok met de le zing van Habermas een recordaan tal van elfhonderd bezoekers. De aula zat zo vol dat enkele honder den mensen in een aangrenzende zaal via een beeldverbinding de le zing van de Duitse filosoof moes ten volgen. 4-sterren hotel'. Inclusief overnachtingen, ontbijtbuffet, wandelroutes, gebruik sauna, binnenzwembad en een kop warme chocolademelk! Heerlijk genieten op het waddeneiland Terschelling! Met KRAS natuurlijk! We hebben voor u een fantastisch 3-daags arrangement in petto inclusief 2 overnachtingen, 2 x ont bijtbuffet, wandelroutes, 3 uur gebruik van de sauna, dompelbad of het Turks bad, gratis gebruik van het binnenzwembad én een kop warme chocolademelk en dat allemaal al v.a. slechts 99! Dat wordt koffers pakken! TERSCHELLING Dit gevarieerde eiland met 30 km strand, uitgestrekte bossen, ongerepte duingebied en en een breed polderlandschap. Hier kunt u geweldige wandel- en fietstochten maken. Ook zijn er levendige dorpjes met goede restaurants, winkeltjes en gezellige cafeetjes. Ook vindt u op het eiland diverse musea o.a. Museum 't Behoudenhuys en het Visserijmuseum en galeries. Breng ook zeker een bezoek aan een kaasboerderij of maak een zeehondentocht of rondvaart. Maar dé bezienswaardigheid van het eiland is natuurlijk de vuurtoren 'De Brandaris' U zult zich geen moment vervelen, tijdens deze heerlijke vakantie! Wij wensen u alvast een fijne tijd toe! IS waarom zou je verder zoeken GOLDEN TULIP RESORT HOTEL SCHYLGE U verblijft in het luxe 4-sterren Golden Tulip Resort Hotel Schylge. Het hotel beschikt over o.a. lounge, restaurant (uitstekende keuken), bar, serre, bowlingbanen, parkeergarage en een overdekt zwembad met kinderbad. INCLUSIEF: verblijf in het luxe 4-sterren Golden Tulip Resort Hotel Schylge, in een 2-per- soonskamer, met ontbijt, wandelroutes, 3 uur gebruik van de sauna, gebruik binnenzwembad en een kop warme chocolademelk. Aankomstdata: maandag, woensdag, vrijdag en zaterdag van 24/3 t/m 21/4 3 dagen Maart v.a. 99 April v.a. 109 Prijzen zijn persoon, gebaseerd op een bezetting van 2 personen. Reserveringskosten 15 per boeking (verplicht). Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie g www.kras.nl/50042 *'bSr) ''."Winls'/' 'f Vl.'.f Fv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5