Axel onderuit op kunstgras in Goes Sensationele zege van Steen op Zierikzee Ruymbeeck wint bandstoottitel Van der Lijke pakt de zege SDO'63 pakt uit met 3-1-zege Veli Eryürük stopt met onmiddellijke ingang bij AZVV z PZC Maandag 17 maart 2008 29 Sigi Leest schiet winnende goal in 98e minuut binnen. door Jurgen Naeye SINT JANSTEEN - Door een late tref fer van Sigi Leest boekte Steen een nipte overwinning (4-3) op titel kandidaat Zierikzee. Het winnen de doelpunt, in de 98e minuut, was de afsluiting van een spectacu laire wedstrijd, die werd omlijst met vijf schitterende goals van bui ten het zestienmetergebied. De breedtepass van invaller Siem Gans op Sigi Leest was de inlei ding voor de beslissende treffer. Kort daarvoor, diep in blessuretijd bij een 3-3-stand, legde Gans in kansrijke positie ook een bal breed, maar toen bracht Jens Koks ternauwernood redding. De thuisploeg kwam op voor sprong via een fraaie goal van Den nis Buys. Een minuut later lepelde Benjamin Verwest de bal vanaf dertig meter over de verbouwe reerd kijkende Jochem Goedhals: 1-1. Het festival van de mooie doelpun ten kreeg een vervolg in de 39e mi nuut toen Leest van grote afstand verwoestend uithaalde. Doelman Peter Brussé hoorde de kanonsko gel alleen maar voorbij suizen. Toen Sander van Remortele met een bekeken schuiver Steen op 3-1 bracht, leek er voor de formatie van Peter van Dorsselaer geen vuil tje aan de lucht. De thuisploeg kreeg via Wouter de Neijs, op aan geven van opnieuw Siem Gans, een kans op 4-1. Doelman Brussé stond op de goede plek. De wedstrijd leek te eindigen in een eenvoudige overwinning voor de Zeeuws-Vlamingen, maar toen Benjamin Verwest in de 88e mi nuut vanaf twintig meter de bal in de kruising joeg, sloop er angst in het spel van Steen. Drie minuten later leek het doemscenario zich te voltrekken. Angelo Plasschaert rea geerde een fractie te laat en schof felde aanvaller Mathijs Hage onder uit. De toegekende strafschop werd door Hage zelf benut. In een zinderende slotfase, er werd veertien minuten extra speel tijd toegekend, sleepte Steen de zwaarbevochten drie punten bin nen. Een verkeerd hakballetje van Mathijs Hage belandde in de voe ten van Eddy van den Bosch. Zijn dieptepass bereikte de snelle Siem Gans. De gelegenheidsaanvaller van Steen bediende Sigi Leest op maat, die daarna zijn tweede van de middag binnenschoot. Steen-Zierikzee 4-3 (2-1). 30. Dennis Buys 1-0, 31. Benjamin Verwest 1-1, 39. Sigi Leest 2-1, 49. Sander van Remortele 3-1, 88. Benjamin Verwest 3-2, 90+1. Mathijs Hage 3-3, 90+8. Sigi Leest 4-3. Scheidsrechter: L. Claassen (Vessem). Ge le kaart: Angelo Plasschaert (Steen). Aan tal toeschouwers: 250. Steen sleept een zwaarbevoch ten 4-3-zege op titelkandidaat Zierikzee binnen. Twee doelpun ten vallen in de blessuretijd van de tweede helft. Driebanders mogen trots zijn op moyenne SAS VAN CENT - De driebanders van De Geslootene Boom bleven in de thuiswedstrijd tegen Doggen Timmerbedrijf in de vierde divisie met lege handen achter: 2-6. De moyennes waren goed. Dog gen liet 1.129 aantekenen en Van Damme kwam tot 0.903. Theo Plat- jouw haalde ook 1.129 en versloeg daarmee een eveneens uitstekend spelende Jan Doggen (0.935). Het teammoyenne was 0.620. Stadsderby Terneuzen is in evenwicht terneuzen - De B-junioren van Terneuzense Boys en Terneuzen hielden elkaar zaterdag in even wicht. Werd het eerder dit seizoen op het veld van Terneuzen nog 3-5, dit keer bleef het duel zonder doelpunten. Echt verrassend was dat niet, omdat de wedstrijd deze keer veel minder spectaculair was en het aantal doelkansen boven dien miniem. Mare de Kunder scoort voor Biervliet in duel met Patrijzen. VLISSINGEN - Patrijzen verzuimde in de vierde klasse A van het zon dagvoetbal te profiteren van de 4-0-nederlaag van Breskens bij RIA Westdorpe. De ploeg bleef op een 2-2-gelijkspel steken tegen Biervliet. Onderaan de ranglijst deed Robur hele goede zaken met een 4-1-zege op Axel. Patrijzen-Biervliet 2-2: Na twin tig minuten werd de score geo pend door routinier Mare de Kun der (0-1), die kort hierna gebles seerd uitviel. Al snel maakte Ferry Bordui gelijk (1-1), maar kort voor rust bracht Eric Dieleman de be zoekers vanaf elfmeter opnieuw op voorsprong: 1-2. Halverwege de tweede helft bracht Rick de Pun- der de stand weer in evenwicht: 2-2. Even later voorkwam doel man Mark van Kouteren een voor- ZVH/Morres verliest van concurrent VELDHOVEN - De futsallers van ZVH Morres moesten opnieuw een nederlaag incasseren. Uit te gen Brabantia werd het 4-2. Nadat Pim Bruins in de tweede helft de 1-1-ruststand in 1-2 omgezet had, kreeg ZVH Morres voldoende kan sen om de wedstrijd naar zich toe te trekken. Omdat er daar niet één van benut werd, liet het vervolg zich raden. Voor ZVH scoorde voor rust Joey van der Hoeff. Terneuzen D1 verliest ook van Willem II D2 terneuzen - De D-pupillen van Terneuzen vielen zaterdag op nieuw verder terug op de ranglijst door een ruime nederlaag tegen Willem II D2. Op eigen veld werd het 2-6. De ruststand was 1-3. Ri- chairo Henriquez gaf Terneuzen in de tweede helft met zijn twee de treffer van de dag nog wel eni ge hoop, maar daarna bouwden de bezoekers de voorsprong uit. sprong van de thuisploeg door de bal uit een strafschop van William Sallet te keren. In de slotminuut schoot Tim Bogaart aan de andere kant alleen voor de doelman naast. Robur-Axel 4-1: In deze wedstrijd, die gespeeld werd op het kunst grasveld, waren de ploegen aan el kaar gewaagd. Na de openingstref fer van Marco Plasschaert (0-1) was het Rik Hopmans die gelijk maakte (1-1), waarna Frans West- strate nog voor rust 2-1 aanteken de. Halverwege de tweede helft werd deze voorsprong vergroot door Dennis Weijers: 3-1. Faouzi Hamouidi kon de eindstand op 4-1 bepalen. Domburg-Zeeland Sport 2-1 (1-0). Mar- tijn Minderhoud 1-0, Martijn Fincke 1-1, Sander Willemse 2-1. In de derde klasse bleef Goes bij MOC'17 op een 1-1-gelijkspel ste ken. MOC'17-Goes 1-1: De bezoekers die veelal in één tempo voetbal- Verrassend verlies van Terneuzen A1 TERNEUZEN - De A-junioren van Terneuzen moesten zaterdag voor het eerste in lange tijd nog eens een nederlaag incasseren. Op ei gen veld werd met 1-2 van Halste ren Ai verloren. Mauro Pecoraro zorgde voor het enige doelpunt. Voor Terneuzense Boys Ai is de gradatie uit de hoofdklasse een kwestie van tijd. Zaterdag verloren de Zeeuws-Vlamingen opnieuw met ruime cijfers: 0-7. Niels de Waal helpt HVV'24 A1 aan winst dordrecht - De A-junioren van HW'24 slaagden er zaterdag einde lijk in om de laatste plaats te verla ten. In Dordrecht verrasten de Hulster voetballers met een 0-1-ze- ge op EBOH Ai. Onverdiend was dit niet. HW'24 speelde beter dan eerder deze competitie het geval was en kreeg ook de beste kansen. Niels de Waal werd in de tweede helft matchwinnaar. den speelden een matige wedstrijd waarin zij al na een kwartier tegen een 0-1-achterstand aankeken via een doelpunt van Marvin Bedaf Kort voor rust kopte Gert-Jan Tie- rie de 1-1 binnen, een stand die een goed beeld gaf van de verhou dingen op het veld in de eerste helft. Vlissingen-BSC 2-0: Gaandeweg de eerste helft nam de thuisploeg het initiatief steeds meer in han den, wat op slag van rust leidde tot de openingstreffer van Tim van der Vlies: 1-0. Halverwege de tweede helft verdubbelde Dangelo Martien deze voorsprong (2-0), waarna Vlissingen verzuimde ver der uit te lopen. In een rommelig laatste kwartier voorkwam doel man Jacco Nelen een tegentreffer. Axel gaat onderuit op het kunst- grasveld bij Robur. De vierdeklas ser verliest met 4-1 en mist hier door de aansluiting met de subtop. Michel van den Bosch van Steen (links) in duel met Rutger Kooman van Zie rikzee. foto Peter Nicolai GOES - Wielrenner Nick van der Lijke heeft bij het begin van zijn wielerseizoen meteen gewonnen. De Middelburgse junior bereikte zaterdag in een Belgische koers als eerste de finish in Vollezele. Op een geaccidenteerd parkoers reed hij samen met zijn mede vluchter Tom Adams het peloton (meer dan 100 renners) op meer dan twee minuten achterstand. De renner van wielervereniging Mid delkamp versloeg de Nieuw-Zeel- ander vervolgens in de sprint. Het was zijn eerste juniorenzege. Gisteren bevestigde Nick van der Lijke zijn goede vorm door twee de te worden in de Ronde van Woensdrecht. Winnaar werd de Oldenzaler Posthuma. Sander Vleugel werd twaalfde. door Peter Snelders GOES - George Ruymbeeck van bil jartvereniging De Troubadour uit Clinge veroverde de titel in het ge combineerde kampioenschap hoofdklasse en eerste klasse band stoten van de Zeeuws-Vlaamse bil jartbond. Hij won het kampioen schap door in de finale Louis de Vos van BV Dow uit Terneuzen te verslaan. GOES - Veli Eryürük stapt voor de tweede keer op bij AZVV. Dit keer noemt hij zijn slechte verstand houding met een aantal medespe lers de aanleiding. De aanvaller be zweert dat de degradatiestrijd Beide hoofdrolspelers gaven elkaar lange tijd geen duimbreed toe. Bij de stand 55-55 werd eindelijk het verschil gemaakt. Toen ging het ook hard. In een voor beide spelers qua moyenne uitstekende partij (20 beurten) won Ruymbeeck alsnog afgete kend (75-61). Dit was niet de kortste partij van het kampioenschap. Die boekte waarin de Axelaren verkeren niet de aanleiding is voor zijn besluit. Ook verwijt hij trainer Eddy van der Hooft in principe niets. Eryürük stapte twee jaar geleden ook al eens op bij AZW, omdat Frank de Rijk. Hij maakte de 75 ca ramboles in 19 beurten voi. De hoogste serie (30) en het hoogste algemeen gemiddelde (3,42) wa ren voor Piet de Koeijer, de enige hoofdklasser. Hij eindigde in dit handicapkampioenschap gelijk met Frank de Rijk, maar moest die speler voor laten gaan op basis van het percentage algemeen gemiddel de. hij niet door één deur kon met de toenmalige trainer Kurt Migon. Eerder haakte Hakan Cetin al af De jonge speler voelde zich in zijn eerste seizoen bij AZW niet geac cepteerd door zijn ploeggenoten. lamswaarde - SDO'63 pakte in de vijfde klasse A van het zondagvoet bal enigszins verrassend de winst (3-1) bij Volharding. Het was een duel met veel inzet, dat tot kort voor rust alle kanten op kon. SDO'63 nam de leiding en deed vooral op slag van rust een goede zaak. Toen scoorde het 0-2. In de tweede helft werd het zelfs 0-3 en was de strijd grotendeels be slist. Toch had dat nog kunnen verande ren, want nadat de thuisploeg de aansluitingstreffer had gescoord, miste John Sommeijer een straf schop voor Volharding. Volharding-SDO'63 1-3 (0-2). Mi chel Colpaart 0-1, Marco Baart 0-2, Leon Lambert 0-3, Michaël Boon man 1-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57