Ysebaert is opgejaagd wild Hoop is het toverwoord bij Kloetinge 'De Piraat' De Pagter is 50e doelpuntenmaker z PZC Maandag 17 maart 2008 25 - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Geopend: vrijdag - zaterdag - zondag Duinweg Oostkapelle Hoek tevergeefs op jacht naar winnende treffer tegen Dovo. door Frits Bakker VEENENDAAL - Het had de middag van Sam Ysebaert zo mooi kun nen maken, als hij die ene, bijna niet te missen kans keihard in de vijandige goal had gejaagd. Dan was Hoek wellicht nog met de winst vertrokken bij Dovo. Maar omdat de topschutter hard en ver over het doel schoot, bleef het o-o in Veenendaal. Zeven dagen na zijn hattrick tegen IJsselmeervogels was het zaterdag bij Dovo dus eens niet de dag van Ysebaert. De roem van vorige week (want zelden scoort een spits drie keer in Spakenburg) was hem zo zeer vooruitgesneld, dat de Belg zich als opgejaagd wild voelde. Hij kon geen bal aanne men, geen duel aangaan, geen sprintje trekken of hij werd mee dogenloos aangepakt. En als er geen bal in de buurt was, werd hij verbaal uitgedaagd door zijn bewa kers, zo irritant dat de spits zich maar moeilijk kon beheersen. Het was een klein wonder dat Yse baert het einde haalde met maar één gele kaart. Want hoe verleide lijk het soms ook was om ook eens uit te halen, de diepe spits van Hoek hield zijn handen thuis en incasseerde met veel tegenzin. Toen het laatste fluitsignaal van de uiterst warrig leidende Meppelaar J. Schuring klonk, had de spits nog net een slap handje over voor Do- vo's aanvoerder Remko Pieterse, verder keerde hij iedereen de rug toe. „Het meest heb ik me nog geër gerd aan die scheidsrechter", zei hij later. „Hij heeft zó veel verkeer de beslissingen genomen. En ik ben het gewend hoor, dat ze aan je hangen en dat je af en toe een beuk krijgt. Maar ik kan er niet zo goed tegen dat die verdedigers maar alles mogen doen zonder dat er voor gefloten wordt." Zijn gele kaart na een uur spelen, die hem één wedstrijd schorsing kost, was er een mooi voorbeeld van. „Die verdediger komt van ach ter me, geeft een ram, ik pak hem vast en krijg een kaart. En hij komt ermee weg, dat bedoel ik nou met slecht fluiten." Voor het missen van die ene kans, in de 63e minuut nadat hij door Stijn Mahieu met een subtiele be weging van de buitenkant voet vrij voor de goal was gezet, heeft hij zich na afloop geëxcuseerd in de kleedkamer. „Die had er natuur lijk in gemoeten." Maar, zo besefte hij tegelijkertijd, zo met spitsen. „Ik kopte er vorige week een bal in die er normaal gesproken nooit in kon. En nu mis ik er één die haast niet te missen was." Hoek had voor de rust ook al een keer moeten scoren. Mahieu en Ysebaert zetten na een vloeiende combinatie Alain Grozdanic alleen voor het doel, maar de kleine aan valler schoot veel te zwak in. Wat Dovo er aan aanvallend ge sputter tegenover zette, was te ver waarlozen. Joan van Belzen, die toch fit was, kreeg geen schot tus sen de palen, ook al omdat de ach terhoede weer stond als een huis. Trainer Willem Leushuis: „Wij hebben tot de laatste snik gespeeld om te winnen, Dovo speelde al leen om niet te verliezen." Jeroen van de Broeke, die ook op ppi Hoek kan de verdedigingsmuur van Dovo niet slechten. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser speelt daardoor met 0-0 gelijk in Veenendaal. de plaats van de geschorste Pieter de Munnik weer sterk speelde: „Ik kende Dovo niet meer terug, want als je thuis speelt en met zeven man voor de goal hangt..." Marco van Rooijen, de kleine, han dige spits van de thuisclub beken de: „We hebben de laatste weken zo veel weggegeven, dat we nu voor het eerst maar met twee spit sen speelden. Dat doet Dovo an ders nooit." „Daarom zijn het ook dure punten die we laten liggen", vond Leus huis, die op de derde periode wil gokken. „Het enige lichtpuntje is, dat we Dovo voor blijven, dat is ook belangrijk, want de eerste zes ploegen mogen voor de landelijke beker meedoen." Karakteristieken Kloetinge-Nivo Sparta 1-1 (0-0). 71. Björn Jongste 0-1, 76. Robin de Pagter 1-1. Scheidsrechter: J.H.M. Huis in 't Veld (Elburg). Gele kaart: Regi- lio Pinas (Kloetinge), Niels Blom, Rick van de Pas, Davey Brothwell (allen Nivo Sparta). Aantal toeschouwers: 500. Kloetinge: Jaco van der Schee; André Siereveld (73. Mervin Niemantsverdriet), Erwin van der Woerdt, Arjan van der Smissen, Joffrey Geldof; Niels Kole (84. Comé Schilperoort), Jaap Esser, Daan Esser, Etiënne Mallie; Kyle Doesburg (67. Ro bin de Pagter) en Regilio Pinas. Dovo-Hoek 0-0. Scheidsrech ter: J. Schuring (Meppel). Gele kaart: Ferry Alfons, Sam Yse baert, Stijn Mahieu (allen Hoek), Raymond Bronkhorst (Dovo). Aantal toeschouwers: 500. Hoek: Joan van Belzen; Jeroen van de Broeke, Björn Lange veld, Giovanni Siereveld, Maar ten van Rosevelt; Ramazan Ke- sikbas (84. Thomas Ragut), Gi deon Imagbudu, Stijn Mahieu (85. Kenneth Okorley), Alain Grozdanic; Ferry Alfons (77. Bert den Hamer) en Sam Yse baert. KLOETINGE - Robin de Pagter werd zaterdag met zijn doelpunt tegen Nivo Sparta de 50e doelpuntenma ker van Kloetinge op het hoogste amateurniveau. In 1995 was Paul Schipper de eer ste doelpuntenmaker. Hij maakte in de debuutwedstrijd van Kloetin ge beide goals tegen GVW (2-1). duel Langeveld I II i y\ Hoek-verdediger Björn Langeveld speelde zaterdag zijn honderdste wedstrijd in de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal. De Souburger speelde er 38 voor Kloetinge en 62 voor Hoek. Vijf spelers van Hoek en Kloetinge hebben momenteel meer ervaring in de hoofdklasse. Speler Duels Thomas Ragut 175 Djamel Buyse 130 Pieter de Munnik 117 Erwin van der Woerdt 111 Ferry Alfons 108 Björn Langeveld 100 Daan Esser 77 Sam Ysebaert 72 Niels Kole 68 Regilio Pinas 67 PZC Rolant Quist bron Rudy Boogert foto Willem Mieras Bevelandse club leeft nog na 1-1-gelijkspel tegen Nivo Sparta. door Rudy Boogert KLOETINGE - Kloetinge balanceert op een uiterst dun draadje. De voetballers van de hoofdklasser zullen zich de komende twee maanden ware evenwichtskunste naars moeten tonen om niet van dat draadje te vallen. Nivo Sparta bracht Kloetinge zaterdag al danig aan het wankelen, maar door het uiteindelijke 1-1-gelijkspel staat de club nog. Uit de laatste zes wedstrijden zal Kloetinge toch minimaal vier over winningen moeten peuren om zich ook volgend seizoen hoofd klasser te mogen noemen. Met uit beurten tegen Sparta Nijkerk en IJsselmeervogels en thuisduels met GVW en Hoek, die beide aspira ties in de derde periode hebben, wordt dat een hels karwei. Kloetinge leeft dezer dagen dan ook louter op hoop. Dat bleek za terdag ook uit de woorden van trai ner Diederik Hiensch. Over de wedstrijd: „Je moet hopen dat die bal van Joffrey (Geldof) erin gaat." Over de ontknoping van het sei zoen: „Je moet hopen dat er bij voorbeeld voor IJsselmeervogels niks meer op het spel staat als wij ze treffen." Het is onmiskenbaar dat de club vorige week tegen Dovo (2-0-zege) nieuw elan heeft gekregen. De murw gebeukte spelers werden op gefrist door de gedachte dat ze toch nog wedstrijden konden win nen. Tegen Nivo Sparta was dat idee er zaterdag ook, maar de da den strookten daar niet helemaal mee. Het erbarmelijk slechte veld speelde daarin ook een rol. Het degradatieduel ontaardde daar door in toevalsvoetbal. Joffrey Gel dof pikte bijvoorbeeld een bal op en frommelde zich langs drie te genstanders. Zijn geplaatste schot ging echter over het doel. Op een tuimelpartij na van Regilio Pinas, die daarvoor geen strafschop kreeg, leverde de eerste helft niks verheffends meer op. De tweede helft zorgde voor meer vermaak. Overigens nog steeds niet voor goed voetbal. Het begon na ruim een uur spelen. De door gebroken Pinas werd vlak voor het strafschopgebied onderuit getrok- Diederik Hiensch. „Op dit veld waren die laatste minuten een loterij." ken. Scheidsrechter Huis in 't Veld liet aanvankelijk doorspelen, maar het fanatieke vlagwapperen van zijn assistent deed hem alsnog flui ten. Na overleg gaf hij een vrije trap op de rand van het zestienme tergebied. Die leverde uiteindelijk niets op, maar het verbazingwek kende was dat de dader niet eens een kaart kreeg. Volgens de regels van de KNVB-wetten had dat toch rood moeten zijn. Tien minuten later scoorde Nivo Sparta met een vloeiende aanval over vier schijven, waarbij elke Kloetinge-speler een stap te laat kwam. Björn Jongste was het eind station. Vijf minuten later was het al weer gelijk. Robin de Pagter, vervanger voor de tegenvallende Kyle Does burg, bracht vuur in de aanval. Met een droog schot van zo'n twintig meter maakte hij gelijk. Een minuut later kogelde hij een vrije trap op de knuisten van de doelman. De laatste tien minuten speelden beide teams vol op de winst. De grootste kansen waren voor Nivo Sparta, maar de nóg gro tere reddingen van doelman Jaco van der Schee. „In de eindfase wa ren we te onrustig", vond Hiensch. „Maar op dit veld waren die laatste minuten een loterij." Niemand trok het winnende lot. Sam Ysebaert is voor de zoveelste keer gevloerd. Dovo-aanvoerder Remco Pieterse (nummer drie) is de dader. Maarten van Rosevelt komt protesteren bij scheidrechter Schuring. foto Herman Stöver

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53