'Afhandeling klachten moet beter' Lentekriebels in Oostburg Kleine maar feestelijke Megaparty in Axel 1 Beschonken automobilisten gesnapt Terug naar het ouderwetse boerenleven in Paal ZPZC Maandag 17 maart 2008 13 I Cliëntenraad ZorgSaam betreurt stijging van gegronde kritiek. door Jean-Lou de Gucht terneuzen - Stichting ZorgSaam dient meer oog te hebben voor de afhandeling van klachten. Dat con stateert de cliëntenraad van de Stichting ZorgSaam Zeeuws-Vlaan- Ideren in het jaarverslag 2007. jZorgSaam is de koepel van instel lingen in de Zeeuws-Vlaamse ge zondheidszorg waartoe ook zieken huis Zeeuws-Vlaanderen behoort. De raad vindt het betreurenswaar dig dat uit het jaarverslag van de klachtenfunctionaris blijkt dat het aantal door de klachtencommissie ziekenhuis gegrond verklaarde klachten beduidend hoger is dan voorgaande jaren. Verder bleek uit klachtenoverzich ten dat het aantal klagers op de on derdelen relationeel en organisato risch sterk gestegen is. De cliënten raad heeft dit kenbaar gemaakt bij de raad van bestuur. Die heeft be loofd dat er verbeteringen doorge voerd zullen worden. Het nieuwe klachtensysteem ZorgSaambreed zou eind 2006 ripe ly Stichting ZorgSaam moet de af- handeling van klachten verbete ren, vindt de cliëntenraad. Die heeft ook zorgen over de paraat heid van de ambulancedienst. Aanhoudingen in Terneuzen terneuzen - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag :wee personen aangehouden in de Nieuwstraat in Terneuzen 2en 17-jarige jongen uit Terneuzen rooide met een reclamebord en is "liervoor aangehouden, zen 20-jarige man, eveneens af- comstig uit Terneuzen, trapte te- ;en een surveillancebus van de po- itie en is ook aangehouden. rationeel zijn. Dat is echter niet ge beurd. De cliëntenraad is vervol gens akkoord gegaan met een aan gepast voorstel dat voldoet aan de richtlijnen van het CBO (Centraal Begeleidings Orgaan). Dit is een Nederlands kwaliteitsinstituut voor de gezondheidszorg. De cliën tenraad constateert verder dat het ZorgSaam ziekenhuis in landelijke onderzoeken als een van de beste van Nederland wordt beoordeeld. 'Maar zorg kan altijd beter. Zorg waarbij de wensen van de cliënt centraal staan en waarbij zorgverle ners samen met de cliënt bepalen wat de beste wijze van zorgverle ning is in elk individueel geval', meent de raad. Zorgen maakt de cliëntenraad zich ook nog altijd om de paraatheid van de ambulancedienst in Zeeuws-Vlaanderen. Uit overzich ten blijkt dat geen der locaties de landelijke norm (90 procent van de spoedritten binnen vijftien mi nuten aanwezig) haalt. Om te pro beren de aanrijtijden te verkorten, wordt bij de ambulancedienst ge dacht aan standplaatswijziging (naar het Tunnelkenniscentrum in de Koegorspolder). Ook wordt overwogen ruimten voor ambulan cepersoneel zo in te richten, dat zij sneller weg kunnen en er worden gesprekken gevoerd met een Ame rikaanse ambulanceorganisatie. De raad zegt dit te volgen tot de aanrij tijden beduidend verbeterd zijn. Man (27) uit Kapelle loopt ernstig letsel op GOES - Een 27-jarige automobilist uit Kapelle is zaterdagochtend ern stig gewond geraakt toen hij werd aangereden door een 28-jarige Mid delburger. Het slachtoffer stond op de Deltaweg bij Goes stil op een uitvoegstrook. De Middelburger zag dat niet en reed in volle vaart op de man. Die is met ernstig her senletsel naar Rotterdam vervoerd. De Middelburger brak zijn hand. oostburg - Een nieuw uiterlijk dankzij esthetische chirurgie, een nieuwe auto, computer of liever een duik in een whirlpool? Op de Lente- kriebelsbeurs van de ondernemers vereniging van Oostburg was voor ieder wat wils. De beurs werd ge houden in een tent op het terrein achter meubelcentrum Verdegem in Oostburg. Zo'n zestig bedrijven informeerden en vermaakten de bezoekers op het gebied van vrije tijd, wonen, wer ken, reizen, sport, ontspanning, beauty en financiën. Opvallend wa ren de vele cadeautjes en hebbedin getjes voor de bezoekers in de diver se stands. Andere ondernemers had den de moeite genomen een prijs vraag te bedenken. Reizen, mobiel tjes en andere verrassingen werden voor een goede oplossing beloofd. foto Peter Nicolai terneuzen - De politie heeft afge lopen weekeinde een aantal drank rijders gesnapt. Zaterdag werd in Zuiddorpe een 45-jarige automobilist uit Gent aangehouden. De man was tegen een verkeersheuvel en een boom pje aangereden. Hij had bijna vier maal teveel gedronken. Zijn rijbe wijs is ingenomen. In de Zuid straat in IJzendijke is in de nacht van vrijdag op zaterdag een 48-jari- ge man uit de gemeente Sluis aan gehouden. Hij had 3,5 maal de toe gestane hoeveelheid gedronken. Op de Scheldeboulevard in Terneu zen is dezelfde nacht een 37-jarige Fransman aangehouden. Hij had viermaal teveel gedronken. door Gino van den Broecke axel - De formule was hetzelfde, de lokatie nieuw. De Megaparty in sporthal 't Sportuus in Axel bleek ondanks het kleinschaliger karak ter gezellig en feestelijk. 's Morgens had in de Axelse sport hal al een Spinningmarathon plaatsgevonden. Zeeuws-Vlaamse spinningfietsers spanden zich in om geld bijeen te fietsen voor Vil la loep, het Nederlands Fonds voor Neuroblastoom Kinderkan ker. Tijdens de marathon, die duur de van 10.00 tot 14.00 uur, werd ruim drieduizend euro bijeen gere den. 's Avonds werd in de sporthal met een muziekfeest onder leiding van DJ P de geslaagde dag feestelijk af gesloten. Bezoekers konden genie ten van allerlei muziekstijlen, van oude krakers tot nieuwe beats. De Megaparty Axel was veel klei ner van opzet dan de oorspronke lijke party's. Eerder werd het feest gehouden in de Heikantse manege en daarna ook in de Sasse Vlaande- renhal. „Maar dat neemt niet weg, dat dit extra feestje op de partyka lender geslaagd is te noemen. Eerst die mooie opbrengst voor het goede doel en dan zien dat het publiek geniet van het afsluitende muziekgebeuren. Meer hoeft het in mijn ogen zeker niet zijn", al dus Dl en medeorganisator Patrick Roelands. PAAL - De klant is koning. Deze slogan gaat zeker op voor Danny en Christien Buysrogge van café In het Zicht der Schelde in Paal. „Wij spelen graag met activi teiten in op onder meer de hobby's en het dagelijks werk van onze klanten", zegt Danny. Doordat zich on der de stamgasten veel boeren bevinden, zetten de uit baters dit weekend het boerenleven in de picture. Het festijn ging zaterdag van start met een schieting op de liggende wip. Gisteren was er met een knipoog naar het boerenleven van alles te beleven aan de dijk. Met oude en nieuwe landbouwvoertuigen en een presenta tie van loonbedrijven liet het thema aan duidelijkheid niets te wensen over. Alleen het weer gooide vooral 's middags roet in het eten. Tussen de buien door kon het publiek een rondrit maken met paard en wagen. Met verder boerenpaarden, het werk van een hoefsmid en een nipje van paardenmelklikeur kregen de viervoeters de nodige aandacht. Oude ambachten kwamen aan bod met onder meer stoelen matten, manden vlechten (fo to) en klompen maken. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47