Op zoek naar het Bourgondische leven 'Zeeland hoort in internationale Oranjeroute' Recordbedrag boekenmarkt vastenactie Zomerkledingbeurs Katholiek Vrouwengilde Dierenseks Beurs Sas vol variatie en afwisseling 12 Maandag 17 maart 2008 pzc Z veere - Zeeland ontbreekt ten on rechte in de internationale Oranje route. Deze fietsroute doet tal van plaatsen in Nederland en Duits land aan die iets met het Neder landse koningshuis te maken heb ben. Maar fietsers rijden vanaf Bre da om Zeeland heen naar Delft. En dat is een gemiste kans, vindt Jan Geldof uit Vrouwenpolder. Zo wel voor de Oranjeliefhebber, de fietstoerist als voor de recreatieon dernemers in Zeeland. Geldof, die een reisbureau heeft en ook zelf reizen organiseert, wil in ieder ge val Veere laten opnemen in de Oranjeroute. Koningin Beatrix is immers markiezin van Veere. „Je kunt vanaf Breda toch een prachtige lus maken over de Zeeuwse en Zuid-Hollandse eilan den naar Delft", meent hij. Gedeputeerde Harry van Waveren (CDA, economie) is wel gevoelig voor het pleidooi. Hij vindt het 'de moeite van het onderzoeken waard'. Ook De VW Walcheren/ Noord-Beveland is bereid Geldof te ondersteunen. Als markiezaat onderhoudt het stadje een belang rijke band met het koningshuis. Maar de Oranjes hebben bijvoor beeld ook een band met Vlissin- gen en Brielle, weet Geldof door Jeanette Vergouwen HULST - Er kwamen afgelopen za terdag heel wat meer bezoekers naar de boekenmarkt in de basi liek van Hulst dan de afgelopen ja ren. De opbrengst van de markt was bijna twintig procent hoger en de werkgroep van de vastenac tie in Hulst was dan ook meer dan tevreden. Volgens voorzitter Paul Coolsen was het een recordopbrengst, van ruim 1550 euro. „We hadden een aantrekkelijk aanbod en er waren voortdurend dertig tot veertig mensen in de bakken aan het snuf felen. Ook de verkoop van kaarsen verliep vlot en als de huis-aan- huiscollecte, die deze week gehou den wordt, is zoals voorheen, dan levert de vastenactie 2008 in totaal minimaal tien procent meer op." Ook de opbrengsten van de activi teiten die door de schooljeugd zijn gehouden, brachten meer op. Hei tje voor een karweitje was goed voor 2167 euro en de spaarpotjes le verden 1620 euro op. De opbrengst van de vastenactie in Hulst gaat naar een waterpro ject in de binnenlanden van Suri name. foto Peter Nicolai De echtelieden Annelies de Smet en Theo Smits heffen het glas op hun nieuwe toekomst in de gemeente Hulst. Nieuwe Hulstenaren komen kennismaken op het stadhuis. door jean-Lou de Gucht HULST - Het vlakke land zoekt be woners. De leegloop moet gekeerd worden in Zeeuws-Vlaanderen. Daarvoor gaan we zelfs op de Emi- gratiebeurs staan. Kijk eens hoe prettig het woon-, werk- en leefkli maat hier is. De lonkende leegte, de rust en ruimte. Ver weg van de overvolle Randstad. Waarheid of reclamekreet? Toch weet de gemeente Hulst ie der jaar nog steeds een flink aantal nieuwkomers te strikken. Het afge lopen jaar zelfs vierhonderd. Een kleine honderd nieuwe Hulste naren maakten van de gelegenheid gebruik om kennis te komen ma ken op het stadhuis. Daar kregen ze van het college van burgemees ter en wethouders te horen dat ze meer dan welkom zijn. Want on danks de komst van nieuwe Hul stenaars, groeit de gemeente niet. Na alle toespraken was het tijd voor een rondrit door de gemeen te. Twee uur later stonden de nieuwkomers weer op de stoep. Om zich de hapjes en drankjes goed te laten smaken. In het land waar het leven goed is. Oftewel waar men nog Bourgondiër mag zijn. „En laat dat nou een van de redenen zijn waarom ik uit Gouda naar Zeeuws-Vlaanderen ben geko men", zegt Theo Smits. „Maar ook wel voor de rust en ruimte." Sinds november woont hij samen met zijn vrouw Annelies in Clinge. An nelies: „Ik ga hier niet meer weg. Ze moeten me hier wegdragen als ik honderd ben." Gaat die rust en ruimte af en toe niet een beetje te veel knellen? Met andere woor den: is het hier niet te leeg? Theo: „Welnee. En bovendien liggen Ant werpen en Gent toch vlakbij." Rust en ruimte. Nee, daarvoor is oud-Hulstenaar Frank Ivens na veertig jaar niet teruggekomen. „Ik woonde in Drenthe. Denkt u dat 'Ik ga hier niet meer weg. Ze moeten me hier wegdragen als ik honderd ben' daar geen rust en ruimte is? Nee, het Bourgondische, dat miste ik. In Hulst zitten de terrassen op zon dagmiddag vol. Dat maak je in Drenthe echt niet mee." Smits en Ivens zijn allebei gepen sioneerd. Dat is ook Hans Hoek. Hij is vorig jaar met zijn vrouw Conny uit het Gelderse Scherpen- HULST - Het Katholiek Vrouwengil de Hulst houdt zaterdag 5 april een tweedehands zomerkinderkle- ding en speelgoedbeurs. De spulle tjes worden aangeboden in 't Kruispunt, Tabakstraat 26 in Hulst tussen 10.00 en 12.00 uur. Vijfen dertig procent van de opbrengst wordt gebruikt om een activiteit te organiseren voor de kinderen van Hulst en omstreken. Aanmel den bij 0114-316627, 0114-319703 of 0114-320409. Inleveren kan op 4 april van 14.00 tot 16.00 en 19.00 tot 20.00 uur in 't Kruispunt. ZEEUWSE Zonder haar krantjes en kopje kof fie op bed kan een dag voor de Vlis- singse niet beginnen. Ze flitst van kop naar kop, ze scant, leest en spelt alle berichten. Ze kan als nieuwsconsument een alleseter ge noemd worden. Een kritische kran tenlezer waar we van houden. Soms verwondert ze zich over een artikel, soms lacht ze om de alma- Tip? redactie@pzc.nl nak en soms ergert ze zich aan de waan van de dag. Dierenwelzijn scoort momenteel in de Tweede Kamer. Na damhert en goudvis praten Kamerleden over een verbod op seks met dieren. Ze wordt er een beetje moe van. Mopperend legde ze vorige week de krant terzijde: „Mierenneuke- rij". www.hz.nl zeel gekomen. „Ik zat tegen mijn pensioen aan en wilde ergens an der gaan wonen. Spijt? Nee, hele maal niet. De horkerigheid die ik in de rest van Nederland zie, is hier gewoon minder." Zijn er dan geen jonge nieuwko mers te vinden? Jazeker. Rob Hoek, zoon van Hans en Conny, is hier samen met zijn vrouw Maja vanuit Veenendaal naartoe geko men. Rob: „En ik had binnen acht weken werk." Problematischer is het voor zijn vrouw. Zij werkt noodgedwongen nog steeds in Utrecht. Rob: „Ik heb hier het idee dat dit Nederland is zoals Neder land in het verleden was." Van de stugge Zeeuwse mentaliteit heeft hij het afgelopen jaar niets ge merkt. „Het contact met mensen is hier heel makkelijk. Maar we hebben ons dan ook aangepast. Dat hoort toch zo." SAS VAN CENT - De paranormaal- beurs in de Sasse Vlaanderenhal bood gisteren variatie en afwisse ling. De standhouders boden on der andere healings, aurareadings en reikibehandelingen aan. Ook tarotleggers, paragnosten, iriscopis- ten en massage-aanbieders kon den rekenen op de nodige klandi zie. Er waren minder bezoekers dan andere jaren. „We hebben van daag zo'n vierhonderd bezoekers over de vloer gehad. Dat had iets meer gemogen, maar als je ziet dat we daarentegen een heleboel nieu we standhouders hebben mogen begroeten, is het een geslaagd eve nement", aldus organisator ]ohn van Riemsdijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46