PZC 11 Vakanties scholen vallen gelijk Jagers halen vuil uit natuur Ruim 30.000 euro voor bouwers 1 J n 1, ZEEUWS-VLAANDEREN 16 15 zorgboerderij Binnenste Buiten Middelburger Jasper van Damme wint Erasmus Jazz Prijs Maandag 17 maart 2008 Vakvereniging voor vrijwillige brandweer krijgt Zeeuwse tak Tip? redtern@pzc.nl Voorjaarsvakantie basis- en voortgezet onderwijs vaak niet op zelfde tijd. door jean-Lou de Cucht TERNEUZEN - Vakanties in het ba sis- en voortgezet onderwijs in Zeeuws-Vlaanderen zijn van nu af aan gelijktijdig. Dat is overeengeko men in de werkgroep uniforme va kantieregeling Zeeuws-Vlaande- ren. Daarin zitten vertegenwoordi gers van verschillende schoolbestu ren. Het komt vaak voor dat de vakan tie in het basisonderwijs en niet gelijk loopt met die van het voort gezet onderwijs. Vooral in de voor jaarsvakantie wilden in Zeeuws-Vlaanderen nogal eens verschillen voorkomen. Fractievoorzitter Giel van Boom Van TOP/Gemeentebelangen stel de de kwestie aan de orde. Hij vroeg het Terneuzense college van burgemeester en wethouders een bemiddelende rol te spelen. „Veel gezinnen hebben kinderen op ver schillende scholen, die uiteenlo pende vakantietijden hanteren. Hierdoor wordt de periode dat een familie samen op vakantie kan zo kort, dat er bij werkgevers bezet tingsproblemen ontstaan. Te veel werknemers moeten namelijk in dezelfde periode vakantiedagen op nemen. Dat heeft tijdens vakantie- pieken weer prijsopdrijvende ge volgen." Volgens Van Boom zou het toch niet zo heel moeilijk moeten zijn Schoolbesturen hebben vakan ties middelbaar- en basisonder wijs in Zeeuws-Vlaanderen op el kaar afgestemd. Het besluit geldt in ieder geval voor een jaar. om een uniforme regeling in het leven te roepen. „We hoeven echt het wiel niet uit te vinden. Kijk maar naar België. Daar liggen ze op dit punt mijlenver voor." Volgens wethouder Cees Liefting van Terneuzen zijn de Zeeuws- Vlaamse schoolbesturen er nu uit. „En dat heeft heel lang geduurd. Natuurlijk is er een landelijke va kantiespreiding. Daar kun je niet van afwijken. Het probleem zat hem voornamelijk in de voorjaars vakantie. Als je kinderen hebt op verschillende scholen, is het een hele puzzel om een vakantie te boeken. We hopen dat dit pro bleem nu eindelijk achter de rug is." Het besluit geldt voorlopig voor een jaar. Toch denkt Liefting dat het voor de jaren erna ook ge regeld is. „Ik kan me niet voorstel len dat er klachten komen." Schoolbesturen hebben nog wel de vrijheid om van het advies van de werkgroep uniforme vakantiere geling af te wijken. Liefting: „Je kunt het advies niet afdwingen. Ik ga ervan uit dat er slechts beperkt van wordt afgeweken. Dan moet je bijvoorbeeld denken aan de carna valsperiode." door Gino van den Broecke KOEWACHT - Onder het motto 'Ja gers halen zwerfvuil uit de na tuur', hield zaterdagochtend de Wildbeheereenheid (WBE) Koe wacht En Omstreken samen met hun Vlaamse collega's van Moer vaart Noord een internationale na- tuurschoonmaakdag. Ongeveer vijftig jagers van beide WBE's ontdeden de terreinen en wegen binnen het werkgebied van de eenheid van zwerfvuil en verza melden een kleine zestig kubieke meter afval. „Als je ziet wat op zo'n ochtend door ons wordt ver zameld, dan is dat toch schrikba rend. Wij vinden het onbegrijpe lijk wat mensen allemaal weg gooien in de natuur", aldus Paul Prince namens WBE Koewacht. De buit bestond onder andere uit blikjes, flessen, autobanden, ac cu's, een televisie, stoelen, een gro te oranje knuffelbeer en tal van an dere zaken. Opvallend was ook de vondst van een flinke partij jonge wietplantjes. Prince: „Dit soort zaken zijn jaar lijkse kost. Wij willen met deze ac tie laten zien, dat de natuur ons ook op een andere wijze ter harte gaat. Dit is ook een onderdeel van wat het moderne jachtbedrijf in houdt, maar dat wordt door velen vergeten." Hulster wethouder de Vries hoopvol over nieuwe carnavalsloods. door Jean-Lou de Gucht HULST - De teller op de rekening van de Stichting Brandfonds Mag- dalenastraat staat op ruim 30.000 euro. Voorzitter Jan Kant van car navalsvereniging De Vossen ver wacht binnen een maand het to taalbedrag te kunnen vertellen. „We hebben 25.000 euro ingeza meld. Daarbij moet nog het be drag van de benefietavond in Den Dullaert opgeteld worden. Dat zou 7.000 euro zijn, maar ik wacht met het noemen van het totaalbedrag, totdat dat geld op de rekening staat." Kant weet niet of het totaalbedrag genoeg is voor de gedupeerde wa genbouwers om uit de kosten te komen. „Genoeg is het natuurlijk nooit. Een aantal verenigingen is verzekerd. Ik neem aan dat zij er goed vanaf komen. Voor de vereni gingen die niet verzekerd zijn, ligt het natuurlijk anders. We werken er in ieder geval aan om zo snel mogelijk overzicht te hebben. Het moet immers niet te lang duren, want de wagenbouwers moeten voor aankomend carnaval wel aan de slag kunnen." Wethouder Frans de Vries van de gemeente Hulst verwacht een de zer dagen met nieuws te komen over een nieuwe loods waar de car navalswagens gebouwd kunnen worden. „Ik heb gesprekken met betrokkenen gevoerd. Ik ben dan ook redelijk hoopvol dat er een op lossing komt." door Gino van den Broecke TERNEUZEN - Het was 's ochtends vroeg al dringen geblazen bij het Zeldenrust-Steelantcollege in Ter- neuzen. In lange rijen stonden de kopers zaterdag te wachten op hun kans tijdens de jaarlijkse kin derkleding- en speelgoedbeurs. Ook dit jaar stond de beurs weer in het teken van het goede doel. De teller voor Zorgboerderij Bin nenste Buiten in Terhole bleef uit eindelijk steken op bijna 1500 eu ro. „De zorgboerderij wilde voor de cliënten graag een demontabel bui tenzwembad kopen. Door de op brengst van deze beurs kunnen ze dat ook doen", aldus Rosemarie Alewijnse van de Stichting Kinder kleding en Speelgoedbeurs Terneu zen. Honderden koopjesjagers zochten in Terneuzen zaterdag in de grote zaal van het Zeldenrust-Steelant college voor kleine prijsjes leuke kinderkleding en speelgoed bijel- kaar. Jagers van de wildbeheereenheid Koewacht trokken samen met Belgische collega's de natuur in om afval op te ruimen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45