lokt Butendiekers naar Goes Geen Florida maar Californië Zeeuwen niet in finale EK computerdansen Leentfaar in middenmoot Groot Dictee Zoutzuur lekt weg in hotel Goeiemoggel, heeft u al die grazendsnelle Mobliep Internet Taart? PZC Maandag 17 maart 2008 3 door Jean-Lou de Gucht TERNEUZEN - Razend moeilijk. Zo typeren Rein Leentfaar uit Bres- kens en Louis Kesteloo uit Middel burg de finale van het Groot Ne derlands Dictee in Brussel zater dag. Zij waren twee van de drie Nederlanders die het opnamen te gen 22 Vlamingen in de categorie specialisten. Leentfaar werd veertiende, met 24 fouten. Kesteloo werd drieëntwin tigste. Hij had 39 fouten. Winnaar werd de Vlaming Joost Verheyen. Hij had zes fouten. Leentfaar deed voor de eerste keer mee bij de specialisten. „En dat ni veau ligt wel heel veel hoger dan bij de liefhebbers. Wat me genekt heeft zijn stomme fouten. Ik ben bijvoorbeeld twee keer een hoofd letter vergeten. Als ik die stomme fouten kan vermijden, moet ik ooit nog wel in de toptien kunnen komen. Ach, toch ben ik tevreden. Ik had nog altijd 76 woorden goed." Kesteloo heeft al meer bij de spe cialisten meegedaan. „Als je ziet wat voor woorden ze je voorschotelen, is het echt niet leuk meer. Het wordt ieder jaar moeilijker. Toch blijf ik meedoen. Ik hou nou eenmaal ontzettend van taal." door Claudia Sondervan Zeeland kan het Californië van Neder land worden. Niet het Florida. Ik vind Californië creatiever. Het designgehalte is in Zeeland heel hoog: kijk naar de duurzame woonvormen, de nieuwe aquaculturen, de om gang met water. Bovendien wil je zilver én goud; oude en jonge mensen." Beursorganisator en locatiemarketeer Ger van Beek (van Van Beek Partners) verwondert zich over het provinciebestuur dat maar blijft worstelen met imagocampagnes voor Zeeland. Zijn beurs zegt genoeg, vind hij. „In Rotterdam krijg ik voor een woningexpo zesduizend man binnen. Daar is alles meer van hetzelfde. Zee land biedt diversiteit." Niet meer aan sleutelen, dat imago, zegt Van Beek. „Zeeland heeft kleur en karakter. Dat moet je laten zien aan de jon gere generatie die wat te besteden heeft. Groen-blauw met dat gele randje, dat ben je, heb ik tegen de Provincie gezegd." Op de beurs koos de Provincie zelf een andere kleuring: de zwart-wit beelden van fotograaf Ruden Rie- mens. Vrijwel elke beursganger die de foto- wand naderde schepte de schoenen vol zand: de stand had een strandje. „We hebben een hark en een bezem. Om het weer netjes te ma ken," was Brigitte van Klinken, dienstdoend standhoudster van de Provincie, paraat. „De mensen die daar, in die stand staan te kij ken, die wil ik hebben voor Zeeland," betoogt Van Beek, Rotterdammer met „roots in de Mid delburgse Zusterstraat. Daar bracht ik vroeger in vakanties met de skelter de post rond voor mijn oom Van de Driest." „Niks 'Nieuwe Toekomst'. Dat is onzin. Scherm met het Nieuwe Zeeland. Net zo ruim als Nieuw-Zeeland maar dan twintigduizend ki lometer dichterbij, je houdt een heleboel geld in je zak en je hebt niet de onzekerheden." RENESSE - De brandweer Schou- wen-Duiveland moest zondag in alle vroegte in actie komen bij ho tel de Zeeuwse Stromen in Renes- se. Daar liep een vat met tachtig li ter zoutzuur leeg. Het zuur kwam in de kelder en gangen terecht. Dankzij ingrijpen van het hotelpersoneel kon wor den voorkomen dat de 200 gasten moesten worden geëvacueerd, stelt officier van dienst loop Juffer mans. „Dat spul kan ademhalings problemen veroorzaken." Uit me tingen bleek dat het zo ver niet hoefde te komen. Het hotel lichtte alle gasten via een brief, zodat die bij het wakker worden niet in pa niek zouden raken. De brandweer is zes uur bezig ge weest. Het zoutzuur wordt ge bruikt bij ontsmetting van het zwembad. Makkelijk mobiel e-mailen, nu ook op uw laptop. Met de Mobiel Internet Kaart voor ondernemers. Razendsnelle internetverbinding Direct aan de slag Net zo betrouwbaar als op de zaak '[KPN BUslnesi Céritfcr' -[KPN business partner [0800-0105 [kpn.com/emjll 1 1 kpn slu.lt je aaiT, door Maurits Sep MIDDELBURG - De drie Zeeuwse deelnemers aan het Europees kam pioenschap energy dancing zijn za terdag niet doorgedrongen tot de finale. Ze zijn in de voorrondes uit geschakeld. Energy dancing is dansen op een gamemachine, een spelcomputer. Eenvoudig uitgelegd komt het hier op neer: uit luidsprekers klinkt een nummer en op een beeld scherm staat wat je moet doen, op de grond staan vier pijlen waarop je moet stappen in het ritme van de muziek. Het EK vond plaats in Zwanen burg bij Amsterdam. „We lagen er alledrie uit voor de finales", vertel de Toby Hofman uit Middelburg gisteren. „Maar dat hadden we ei genlijk ook wel verwacht. We wil den vooral graag zien hoe ver we konden komen." Voor Toby was het het eerste toer nooi waaraan hij meedeed. Daar om was hij toch tevreden over zijn prestatie. Wie twee rondes ver liest, ligt eruit. „En de tweede ron de die ik verloor, ging wat vreemd. Ik maakte een paar gekke missers." Hij vermoedt dat die te maken hadden met de machine. „Ik had een ronde verder kunnen komen." De andere Zeeuwse deelnemers, Melanie Bootsgezel en Dennis Ta bak, komen uit Vlissingen. Ook zij sneuvelden' vo of "de finales*. Perspectieven van relaxed leven in een betaalbaar huis met tuin groot genoeg voor een riante tuinset en eventueel een bruisend spa-bad lokten dit week einde behalve huiszoekende Zeeuwen veel Randstedelingen naar de Goese Zeelandhallen. foto Willem Mieras Beursorganisator Ger van Beek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3