Afrikaanse lopers zetten de Vrouwen van Rapide dwingen op karakter 1-O-zege af en verkleinen de kans op degradatie Sjaak Luteijn pakt goud op NK halve marathon 32 Maandag 17 maart 2008 pzc Medailles voor Zeeuwse studenten cent - Drie Zeeuwen hebben me dailles gehaald op het NK atletiek voor studenten. Stefan Stokman werd derde op het onderdeel kogel stoten met een persoonlijk record van 12,29 meter. Wendy Docters won goud op hetzelfde onderdeel met een afstand van 10.47 meter. Jisca Docters won goud op de 60 meter horden (9,16) en zilver op de 60 meter vlak (7,94). Karin Krappen uit selectie verwijderd goes - Dartster Karin Krappen is uit de Nederlandse selectie voor de Spring Cup gezet, een jaarlijks terugkerend Europees landentoer- nooi. In verband met haar werk kon de Vlissingse gisteren niet aan wezig zijn bij een plots ingelaste training. Krappen werd daarna uit de selectie verwijderd. Volgens haar echtgenoot Cees van Leeu wen is tot deze maatregel overge gaan omdat zij te mondig zou zijn. Broers Baumann in Belgische judofinales herentals - Zowel Raymond als Jimmy Baumann (Judo Goes) uit Heinkenszand heeft zaterdag de fi nale bereikt van een tweedaagse ju dotoernooi in het Belgische Her entals. Raymond werd kampioen bij de senioren tot too kilo, zijn jongere broer Jimmy verloor de fi nale bij de beloften tot 17 jaar in de klasse tot 60 kilo. Rowana Hel mendag uit Terneuzen werd derde bij de beloften tot 70 kilo. •s-GRAVENHAGE - Zeeuwse atleten hebben zaterdag sterk gepresteerd in de City-Pier-Cityloop, die te vens gold als het NK halve mara thon. Liefst vier van hen haalden het podium. Sjaak Luteijn leverde de beste pres tatie. Een paar weken geleden was zijn goede vorm al zichtbaar toen de Oostburger tijdens het NK cross vierde werd in zijn categorie mannen 50+. Luteijn was nu de snelste in deze categorie. Hij finish te in de scherpe tijd van 1.14.22. Joop Lasseur werd net als op het NK cross in Gilze derde in de cate gorie mannen 65+. De 65-jarige in woner van Bruinisse die voorzitter is van de Schouwse atletiekclub Delta Sport finishte in 1.30.46. Ingrid IJsebaert uit Hulst pakte het brons bij de vrouwen 40+. Ze fi nishte in 1.29.10. Huquette Decler- cq werd derde bij de vrouwen 60+. De 62-jarige Vlissingse finish te in 1.49.00. Ook andere Zeeuwen leverden goe de prestaties in de loop van Den Haag naar Scheveningen en terug. Wim van Sparrentak uit Middel burg werd 12e bij de mannen 35+ in een tijd van 1.17.14. Edwin de la Ruelle uit Koewacht werd met zijn tijd van 1.17.29 tiende bij de man nen 40+. Jo van Waesberghe van RKHAV uit Hulst legde beslag op de achtste plaats bij de mannen 60+ met een tijd van 1.31.40. Tommy Staal (13) van Delta Sport pakte een podiumplaats in de wed strijd over 5 kilometer. Hij liep de afstandun 16.25. Vlissingen gehavend door enkelblessures en 1-5-verlies. door Peter Snelders GOES - De hockeyvrouwen van Ra pide boekten een i-o-winst op Hil- varenbeek. Vlissingen moest met 1-5 buigen voor koploper Et- ten-Leur. Olympia ging onderuit bij het hooggeklasseerde Rapid. De mannen van Rapide wonnen met 4-1 van Tempo. Olympia ver loor met 7-0 bij koploper HOCO. Mannen. Derde klasse. Rapi- de-Tempo 4-1. Tempo opende fel, maar Rapide bleef koelbloedig op de been en nam het initiatief over. Dat resulteerde in de 15e minuut in 1-0 via een strafbal van Jelle Ing- hels. Hij zorgde tien minuten later op aangeven van Pieter Voorbrood voor 2-0. Na rust opende Rapide fel. Na een fraaie rush van Egbert de Bakker liet Maxime Post 3-0 no teren. Na de 4-0 van Jochem Beaar was het duel gespeeld. Uit een scrimmage scoorde Tempo tegen. Vierde klasse. HOCO-Olympia 7-0. Een incompleet Olympia be gon afwachtend en hoopte met een verdedigend concept de scha de beperkt te houden. Dat mocht niet baten, mede omdat het arbi trale duo overtredingen van de thuisploeg door de vingers zag. Olympia raakte van slag. HOCO was constant op de helft van Olympia te vinden, terwijl het team uit Terneuzen nauwelijks in de cirkel van de thuisploeg kwam. Vrouwen. Derde klasse. Vlissin- gen-Etten-Leur 1-5. Vlissingen kwam na acht minuten op achter stand, maar scoorde ruim tien mi nuten later de gelijkmaker. Na een mooie aanval, opgezet door Eva Zelders, liet Brechtje de Schipper 1-1 noteren. Toen centrale verdedig ster Iris Koole met een enkelblessu re uitviel was de organisatie even zoek en scoorde Etten-Leur 1-2 uit een strafbal. In de tweede helft zag de thuisploeg ook verdedigster Jas mijn de Kam met een enkelblessu re het veld verlaten. Keepster Julia Mullié stopte bij 2-1 nog wel fraai een strafbal, maar kon niet voorko men dat een steeds sterker wor dend Etten-Leur uitliep naar 1-5. Rapide-Hilvarenbeek 1-0. Het was feest na afloop in het clubhuis van Rapide. Door deze zege kan het team de degradatiedans nog ontspringen. De zege werd vooral op basis van karakter afgedwon gen. In de eerste helft opende Ra pide sterk. Dat werd na dertien mi- Een koelbloedig Rapide wint ge- makkelijk met 4-1 van Tempo. Olympia is verdedigend niet sterk genoeg om het verlies bij HOCO te beperken. nuten beloond in de enige treffer. Sonja Matena scoorde uit een straf- corner. De thuisploeg kreeg zelfs kansen om op 2-0 te komen. Na de doelwisseling beperkte de strijd zich veelal tot het middenveld. Pas in de slotfase werd het nog even hachelijk voor het doel van de thuisploeg. Op inzet dwong Rapi de de overwinning af Vierde klasse. Rapid-Olympia 5-1. Niets wees er in de beginfase op dat een incompleet Olympia zou verliezen van de nummer twee. Olympia was in de eerste tien minuten zelfs beter dan de thuisploeg. Toen Rapid op 1-0 kwam, knapte er iets bij Olympia. Rapid stond bij rust al met 4-0 voor. In de tweede helft speelde Olympia opnieuw goed samen. Het werd 5-0, maar kort voor tijd liet Annemarie Noorthoek uit de rebound van een strafcorner de ^eVreddende treffer noteren. De kopgroep halverwege de Zwinstedenloop langs de Damse Vaart. Links loopt de latere winnaar Aman Cemeda, naast hem Chirma Woldu die tweede werd. Achteraan is Christophe Clyncke net zichtbaar. De winnaar van 2005 werd derde. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 34