uwen Rabo Lady Force rners concurrenten van elkaar PZC Maandag 17 maart 2008 31 in een ijzeren greep hielden. Wielerwedstrijden Jaq Schuit was zaterdag de bes te in de Ronde van Oud Vosse- meer voor Amateurs A. De Sou burger werd op het podium door Johan Peemen (Rijsber- gen) en Toine Robben (Hel mond) geflankeerd. De vrouwen die zaterdag in Oud Vossemeer aan de start kwamen, konden een dag later in de Omloop Het Volk geen potten breken. Kirsten Wild, in 2006 winnares van de Ster Zeeuwsche Eilanden, won de massasprint, voor de Duitse Angela Brodtka en de Zweed se Emma Johansson. - Johnny van der Klooster was ook gisteren niet gelukkig. In Oud Vossemeer moest hij op geven met een los stuur. Een dag later in de Ronde van Woensdrecht moest hij de kop groep laten gaan. Hij finishte als 20e. Marcel Alma uit Hars kamp won de koers. - Dennis Raadtgever uit Kapeile beleefde zaterdag een vreemd avontuur in de Ronde van Haar- lemmerliede. Hij bevond zich in de groep gelosten, die jaag de op het leidende peloton van zestig man. Toen dat de verkeerde kant werd opge stuurd, mocht Raadtgever plots sprinten om de zege. „Ik besef te niet precies wat er aan de hand was, anders was ik hoger geëindigd dan zestiende", meld de hij. De organisatie wist dat er iets niet klopte: Het prijzen geld ging naar een goed doel. foto Leo Adriaansen als deze rijden heeft geen zin." De enige Zeeuwse die zich wel staande hield in het geweld van na tionale toppers was zoals ver wacht Anne Eversdijk uit Kapeile. De winnares van de Tirreno-Adria- tico voor junioren voelde zich bij haar debuut voor de Odysis-ploeg niet helemaal fit maar finishte des ondanks moeiteloos in het pelo ton. De wedstrijd werd gewonnen door Arenda Grimberg uit Baar- le-Hertog, een ploeggenote van Eversdijk en Nederlands kampioe ne op de weg in 2002. Ze ging er samen met Suzanne van Veen uit Naaldwijk en Marije Profijt uit Hoogeveen al vroeg vandoor en sprintte met overmacht als eerste over de finish. De koers bij de mannen was van begin tot eind boeiend, ondanks de dominante aanwezigheid van de ploeg van Ruiters Dakkapellen. De formatie zou aanvankelijk de Ronde van Haarlemmerliede rij den, maar werd om formele rede nen geweerd. Het team reisde daar om getergd af naar Tholen en be zette na afloop het complete po dium. In de kopgroep van dertien die de koers domineerde zaten vijf paarswitten van Ruiters. De lei ders raakten nooit uit de greep van een achtervolgende groep, die op zijn beurt steeds het gehijg van het peloton in de nek voelde. Uit alle groepen sprongen steeds ren ners weg en vielen er weer terug. In de adembenemende slotfase vie len de Zeeuwen Christian Kik en Niek Rentmeester op. Kik achter haalde de leiders drie ronden voor het eind, Rentmeester in de laatste ronde. Laatstgenoemde werd met de 13e plaats de beste Zeeuw. In de slotronden gingen Ruiterrenners Sander Lormans (Heemskerk) en Rudy Vriend (Schagen) er van door. Vriend leek de sterkste, maar Lormans won de sprint. Pechvogel van de dag was Johnny van der Klooster uit Lewedorp. Hij reed lange tijd in de kopgroep met een los stuur. Van de jury kreeg hij een ronde de tijd om het euvel te verhelpen, maar toen het probleem terugkwam, toonde de jury zich tot verbijstering van de renner minder toegeeflijk. frey Wammes. Beiden scoorden 15.80. Waar Wammes een hogere uitgangswaarde (A-score) had, deed Van Minde de uitvoering (B-score) beter. Hij kreeg slechts vier tienden aftrek. Net als op vloer - tweede met 14.20 - deed hij goede zaken met het oog op het EK. „Maar de andere onderdelen waren nog niet goed genoeg zei hij. „Ik heb op verschillende toestel len nieuwe onderdelen toegevoegd en die goed geturnd, maar het was allemaal nog een beetje zwak." Naar het EK voor landenteams, dat begin mei in Lausanne wordt ge houden, mag Nederland vijf tur ners afvaardigen. Epke Zonder land, Jeffrey Wammes en Yuri van Gelder zijn al zeker van deelname. Bij wedstrijden in Veldhoven en Zwijndrecht (30 maart) moet dui delijk worden wie de andere twee EK-gangers zullen zijn. Die span nende strijd gaat tussen de Friezen Herre Zonderland en Arjen Butter en de Zeeuwen Carlo van Minde en Anthony van Assche. Waar Van Minde bij de beteren hoorde op sprong en vloer, liet de uit Sas van Gent afkomstige Van Assche zich niet onbetuigd op brug (eerste met 13.95), voltige (tweede, 13.90), ringen (tweede, 14.55) en rek (derde, 13.80). De an dere twee disciplines liet hij op zijn negentiende verjaardag schie ten vanwege rugklachten. „Ik ben vandaag een beetje op safe gegaan. In Zwijndrecht wil ik pas een volle dige meerkamp doen", zei hij. „Maar ik ben heel tevreden met de oefeningen die ik wel gedaan heb. Op rek en ringen heb ik nieuwe ele menten geturnd. Op ringen had ik bijvoorbeeld voor het eerst twee Schwalbes erin." Herre Zonderland had zaterdag het beste meerkampresultaat (84.80). Van Minde werd derde met 79.10. Deze scores zeggen niet al te veel, omdat de keuzecommis sie naar de toestelresultaten kijkt. Pas in Zwijndrecht, als de onlangs ongelukkig gevallen Arjen Butter er ook weer bij is, wordt duidelijk wie de hoogste ogen gooit. Van Minde en Van Assche zullen er dan ook nog een schepje bovenop doen, kondigden ze al aan. Bij de junioren is de strijd opener. Middelburger Jeffrey Telussa werd in de eerste wedstrijd derde. Ik ga elke keer het gevecht aan met mezelf. Dat is misschien nog wel moeilijker dan tégen iemand te moeten vechten." Schaatser Sven Kramer over het gebrek aan concurrentie. In Sportweek. „Ik ben er niet om de situatie te veranderen. Net zomin als ik dat ben in Cuba, waar we geregeld honkballen. Toen wij daarheen gin gen voor het WK in 2003, vroegen journalisten niets." Robert Eenhoorn, bondscoach van de honkballers, wil in Sportweek niet ingaan op de keuze voor China als gast land voor de Olympische Spelen. „Ik vertel niets van deze dingen aan mijn managers. Op die ma nier is mijn leven gemakkelijker." Fi-coureur Kimi Raikkönen trekt wel eens een gorillapak aan om anoniem mee te kunnen doen aan speedbootra ces. In Sportweek. „Als voetballer ben je een stuk vee. Een wegwerpartikel." Oud-topvoetballer Jaap Stam in Vrij Nederland. „Als ik bij de één koffie ging drinken, zei de ander: Waarom ga je daar zitten? Hier kun je ook koffie drinken.' Is waar gebeurd." Chelsea-trainer Henk ten Cate in de Telegraaf over de spanningen tussen Martin van Geel en Maarten Fontein. „Ik weet het ook niet. Geluk, denk ik. Ik zag haar op tv en dacht: die wil ik hebben. Toen ben ik op onderzoek uitgegaan." HSV-voetballer Rafael van der Vaart reageert in Bild op de vraag 'Hoe krijg je zo'n mooie vrouw als Sylvie?' Dopingcontrole in crematorium De deelnemers aan Pa- rijs-Nice zijn in de slote tappe enkele minuten later vertrokken, uit protest tegen een bizarre dopingcontrole bij hun collega Kevin van Im- pe. Diens vrouw kreeg maan dag een te vroeg geboren zoon, die overleed. Terwijl Van Impe in het crematorium de uitvaart regelde, moest hij ter plekke urine afstaan aan een controleur. „Dat ging te ver", vond Philippe Gilbert aan de start in Nice. De ren ners meldden niet tegen do- pingtests te zijn, maar wel meer respect te willen. Van Hooijdonk niet goed genoeg meer Feyenoord is er niet in ge slaagd een werkloze spits te vinden die én fit is én goed genoeg. Technisch directeur Peter Bosz belde stad en land af nadat Roy Makaay gebles seerd was geraakt, kreeg ook veel spelers aangeboden, maar besloot dat een tijdelij ke spits voor Feyenoord er niet tussen zat. Pierre van Hooijdonk liet weten dat hij wel had gewild, maar bij Feye noord is nooit overwogen hem voor een paar weken te rug te halen, laat Bosz weten. De oud-spits liet weten fit te zijn, maar een telefoontje uit Rotterdam bleef uit. RUG Patrick Vasseur een hondstrouwe fan Hij bleef optimistisch tot het einde, maar moest uiteindelijk toegeven dat z'n morele steun niets had gehol pen. Patrick Vasseur uit Cadzand reisde als supporter gisteren helemaal met het biljartteam van Buys Incasso mee naar Daarlerveen. Het thuisfront bleef welhaast van minuut tot minuut op de hoogte van de score, maar veel was er niet te vieren. De Zeeuwen kregen met 8-0 klop. En Vasseur had, toen hij terug thuis was, 702 kilo meter op de teller staan. Mare de Kunder wint een krat bier Mare de Kunder begon gis teren tegen Patrijzen voor de derde keer in de basis van Biervliet, moest na 12 mi nuten al vanwege een spier blessure worden vervangen, maar had daaraan genoeg om een weddenschap te winnen. De Kunder (41) zou te oud zijn om in de vierde klasse van waarde te zijn. „Er is zelfs beweerd dat ik niet één keer zou scoren. Ik heb met Ro nald Gort (keeper van Terneu- zense Boy) gewed dat ik dat minstens één keer zou doen." De spits zette zijn ploeg al na twee minuten op 1-0 en won daarmee een krat bier. 41 Groot feest zaterdag in Wales. Het 'nationale' rugbyteam won het prestigieuze Zeslandentoernooi, door in de laat ste wedstrijd Frankrijk te verslaan. Het werd 29-12. De held bij de overwinnaars was Shane Williams, die het re cordaantal try's aanscherpte naar 41. Wales versloeg alle vijf te genstanders. Daarmee was ook de 'Triple Crown' binnen, voor de sterkste ploeg van het Britse koninkrijk. Wales heeft veel te danken aan de nieuwe coach Warren Gat- land. Hij stoomde zijn ploeg na de deceptie van het WK, waar in Wales de laatste 16 niet haalde, klaar met 'commandome thodes'. De trainingen waren soms zo zwaar dat de spelers hui lend van vermoeidheid de kleedkamers opzochten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33