Fortis laat het aankomen op laatste ronde Van Maldegem toont progressie in Kustloop 28 Maandag 17 maart 2008 PZC De korfballers van Swift en hun supporters vierden zaterdag uitbundig het kampioenschap in de tweede klasse. foto Ruben Oreel Souburgse korfballers moeten in slotduel met SSS een punt pakken. door JaapJan Ritsema GOES - Of de korfballers van Fortis ook volgend zaalseizoen nog in de overgangsklasse spelen wordt pas op 29 maart beslist. Door het ver lies van de Souburgers tegen DVO en de winst van mededegradatie kandidaat Pernix komt alles aan op de laatste speelronde. Fortis-DVO 11-20: Fortis had op basis van de uitwedstrijd goede hoop op minimaal een punt. Een getruukt DVO maakte echter al vroeg duidelijk dat het in betere vorm steekt. Elk foutje van de Sou burgers werd afgestraft. Zonder de geblesseerde Wander Koole en An gela Matthijsse ontbrak het Fortis aan scoringskracht. Om degradatie op zeker te ontlopen moet Fortis op 29 maart minimaal één punt pakken van (het al gedegradeerde) SSS. Dan behouden de Souburgers een veilige marge op Pernix, dat af sluit tegen DVO. Scores Fortis: Elze Blankenburgh 5, Mark Trimpe en Shalana Janisse beiden 2, Chan- tal Caljouw en Remi van de Broeke bei den 1. Merwede-Tjoba 13-9: Een geha vend Tjoba verloor het verplichte nummer in Sliedrecht. Tien minu ten na rust (bij 6-6) verloor de ploeg het geduld en de scherpte om het achterverdedigen van Mer- wede af te straffen en zag de tegen stander in een mum van tijd weg lopen naar 12-8. „Het zit eventjes niet mee", relativeerde coach Kees Broerse. Scores Tjoba: Sander Harinck 3, Dennis Broerse en Petra Rijn beiden 2, Jojanneke Fokke en Elmar Gabriëlse beiden 1. Vitesse-All Ready 13-9: All Ready kon in Barendrecht geen vuist ma ken. „Er gaven teveel mensen niet thuis", concludeerde een teleurge stelde coach Sjaak Joziasse. Zijn ploeg was vooral slordig in de eind- De korfballers van Fortis verlie zen kansloos van DVO en moe ten over veertien dagen mini maal een punt pakken bij SSS om degradatie te ontlopen. pass en kwam daardoor geen mo ment in het spel voor. Een goed re sultaat in de inhaalwedstrijd ko mende zaterdag tegen Tjoba is voor All Ready van vitaal belang. In de strijd tegen degradatie naar de tweede klasse zal minimaal één punt gepakt moeten worden. Scores All Ready: Dennis Voshart en Marcel Joziasse beiden 3, Manon Torens- ma 2, Henk de Graaf 1. Swift-RWA 15-15: Met de titel al op zak speelde Swift, zonder de ge blesseerde Mabel van de Velde, een gewonnen partij. Althans op die gedachte hadden de Middelbur gers lang zicht. In de slotfase nam Swift wel erg veel gas terug en stel de ze de topschutter van RWA in de gelegenheid te doen waar hij goed in is: onder druk scoren. De remise in de slotseconden mocht de feestvreugde bij Swift niet druk ken. Scores Swift: Richard Geldof 5, Paul van den Berg, Roel Klootwijk en Stijn Gillis sen allen 3, Ivo de Hond 1. Ondo-Stormvogels 13-12: Ondo begon slap aan de derby, Stormvo gels profiteerde gretig: 1-6 na een kwartier spelen. Eenmaal bij de les kroop de thuisploeg punt voor punt dichterbij en stond het bij rust zelfs een punt voor (8-7). Na rust was het vooral spannend. On do liet kansen onbenut en Storm vogels klampte aan. Bij 11-12 leek Ondo op verlies af te stevenen, maar gouden invaller Arno Veer- hoek bezorgde zijn ploeg in de slotminuten alsnog de gelukkige winst. Scores Ondo: Joris Hoogwerf 6, Wim Al- laart en Martijn Walraven beiden 2, Maar ten Lorier, Andrea Geldof en Arno Veer- hoek allen 1. Scores Stormvogels: Frank Peene 3, San- der Koole, Arjen Schoe, Linda de Witte en Francky Koole allen 2, Niek Peene 1. Ventura Sport-Togo 12-9: Togo had tegen de koploper niets te ver liezen en speelde vrijuit. Meer dan aanhaken zat er voor de Goesena- ren echter niet in. Het gaatje van drie punten uit de eerste helft kreeg Togo niet meer gedicht. Scores Togo: Marscha van Belzen, Johan Wondergem en Dennis Boelman allen 2, Robbertjan Huijbregtse, Janneke de Wit en Wendy Uitterhoeve allen 1. Inwoner Aagtekerke blijft plaatsgenoot Verhage nipt voor. door Sjaak Sinke DISHOEK - André van Maldegem toonde met zijn overwinning in de Roparun Kustloop aan dat hij steeds dichter bij de Zeeuwse top komt. De inwoner van Aagtekerke werd hij onlangs tweede in de Cross competitie achter Tim Pleijte, die net terug van vakantie er in Dis hoek een rustige duurtraining van maakte. Arjo Verhage (Aagtekerke) leek vroeg in de race over de beste papieren te beschikken. Hij vond op het harde zand langs de zee de ideale lijn en zette Mare Riemens (Middelburg), Leon lacobse (Zou- tejanfie,, Bart de Koster (Middel burg) ep Andre van Maldegem op tchterstand. In de laatste kilome ters over het asfalt van het fietspad richting Dishoek was Van Malde gem met zijn lange pas in het voor deel en snoepte Verhage de zege af Leon lacobse verwees Mare Rie mens naar de vierde plaats. Bij de vrouwen pakte Marianne de Kok haar eerste Zeeuwse zege na het behalen van de crosstitel. Op vallend was de derde plaats voor Anjolie Engels, die in de tweede wedstrijd na haar zwangerschap Chantal Koole tot op twintig se conde benaderde. Op de vier kilometer finishte Djan- go Sandee (Middelburg) op de eer ste plaats in iets meer dan 16 minu ten. Tineke van Dort, vorig week 12 jaar geworden, finishte op twee de plaats overall. De 160 hardlopers en 150 wande laars brachten ruim 1100 euro in het laatje, wat het organiserende Cegelecteam kan ovet maken naar de stichting Roparun. Spanning stijgt in damcompetitie MIDDELBURG - Het topduel in de Zeeuwse damcompetitie tussen BDV en Tholen/DSVF is geëin digd in een 9-7-zege voor het acht tal uit Bergen op Zoom. Met nog één ronde te spelen leidt BDV met een punt voorsprong op Aagtekerke en Middelburg. In Zie- rikzee rekende Aagtekerke met 7-5 af met GZC en Middelburg won met ruime cijfers van Lammeren- burg: 13-3- Makkelijke zege darters HVM GOES - In de superleague darten was Hart van Middelburg veel te sterk voor Apollo uit Vlijmen. In Brabant wonnen de Middelbur gers met 8-2. Bar de Belt uit Oost-Souburg ver loor in Dordrecht kansloos van De Boemel. Het werd 8-2. Hart van Middelburg staat nu op de derde plaats in de superleage, Bar de Belt is vierde. Justin Schiewold verovert bokstitel ROTTERDAM - Justin Schiewold is zaterdag in Rotterdam districts kampioen boksen geworden. De bokser van DOS Vlissingen kwam uit in de C-klasse (middenge wicht). De 19-jarige Schiewold versloeg in de finale lohn Godschalk. Er wer den drie ronden gebokst. Schie wold, die zaterdag jarig was, over klaste zijn tegenstander in de der de ronde. Hij mag nu naar het NK. Aimee Schoe snel in de modder GOES - Aimee Schoe uit Vrouwen polder is in Honselersdijk bij de mountainbikewedstrijd derde ge worden in de jeugdcategorie 7 t\m 10 jaar. Ze werd eerste meisje in de ze categorie. Er stonden 35 deelnemers aan de start voor drie ronden op het zeer modderige parcours waar durf en stuurmanskunsten van de deelne mers werd verwacht. Veli Eryürük stopt bij AZW TERNEUZEN - Veli Eryürük is ge stopt bij zaterdagtweedeklasser AZW. Volgens de 26-jarige aanvaller heeft zijn besluit te maken met de slechte verstandhouding binnen de spelersgroep. „Er is sprake van kliekjesvorming. Het klikte niet met een aantal spelers. Ik had het niet meer naar mijn zin. Dat was de aanleiding voor mij om te stop pen. Het is me te veel geworden." Van der Lijke heeft eerste zege binnen GOES - Nick van der Lijke uit Mid delburg heeft zaterdag in het Bel gische Vollezele bij de junioren zijn eerste overwinning van het seizoen behaald. De renner van W.V. Theo Middelkamp ontsnap te met de Nieuw-Zeelandse kam pioen Tom Adams uit het peloton en versloeg hem in de sprint. Een dag later werd Van der Lijke in Woensdrecht tweede.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 30