Oostkapelle op karakter naar 1-1 vanaf elf meter Wilhelmina'26 en GPC komen niet tot scoren WPZC Maandag 17 maart 2008 27 Serooskerke laat zich meeslepen en verspeelt kostbare punten. door Ron de Waal OOSTKAPELLE - Veel toeschouwers die voor een heerlijk sfeertje zorg den en veel strijd waren zaterdag de ingrediënten van de derby tus sen Oostkapelle en Serooskerke. Aan mooi voetbal ontbrak het ech ter. Het duel eindigde in een te rechte puntendeling: 1-1. De wedstrijd op slot gooien om daarna de drie punten huiswaarts mee te nemen. Het scenario dat trainer Alexander van Keulen van Serooskerke voor ogen had nadat zijn ploeg op o-i was gekomen, kwam echter niet uit. In plaats van de rust te bewaren, gingen de bezoekers mee in het opportunisti sche spel van Oostkapelle. „En dat is zo'n situatie waarin wij het traditioneel lastig krijgen. Te gen voetballende ploegen komen wij veel beter voor de dag. Als wij meegaan in het spel van ploegen die minder voetballende intenties hebben, roepen we het onheil over onszelf af', sprak de trainer van Serooskerke na afloop van het duel. Collega Huib Meerman van Oost kapelle had hier geen boodschap aan. „Natuurlijk werd er niet ge weldig gevoetbald, maar ik moet mijn ploeg toch een compliment geven voor de veerkracht die ge toond is. Wij hebben veel punten gehaald door keihard te werken en dat was vanmiddag ook weer het geval." Nadat Frank Allaart voor Seroos kerke en Maarten van Maldegem voor Oostkapelle in de beginfase aardige kansen onbenut hadden gelaten, zakte het spelpeil steeds verder weg. Aan strijd geen ge brek, maar fatsoenlijk opgezette aanvallen vielen er nauwelijks te bespeuren. Totdat Serooskerke over links in eens gevaarlijk uitbrak. Willem Jan Schoe zette goed voor op Frank Allaart, die echter door An ton Kruit van Oostkapelle in de rug werd gelopen. De door de scheidsrechter terecht toegekende penalty werd door Allaart zelf feil loos benut: o-i. Oostkapelle kwam na rust fel uit de startblokken, maar het initiatief werd al snel weer overgenomen door Serooskerke, dat via invaller Jeffrey Poppe de wedstrijd had moeten beslissen. Na goed door koppen van Frank Allaart kreeg Poppe een bijna niet te missen kans, maar zijn inzet ging deson danks voorlangs. Hierdoor bleef de thuisploeg zicht houden op de gelijkmaker, die even later ook een feit was. Een goed genomen vrije trap van Harold Vermeulen werd door Serooskerke-keeper Milad Oghabi- an slecht verwerkt, waarna Maar ten van Maldegem kinderlijk een voudig het laatste tikje kon geven: 1-1. De thuisploeg rook dat er meer te halen viel en had tien minuten voor tijd ook bijna meer. Op korte afstand van het doel van Seroosker ke kreeg Ricky Pattenier een vrije kopkans, maar ditmaal toonde Og- habian zich wel een betrouwbare sluitpost door de inzet van de Oostkappelse aanvaller knap te ke ren. Hierdoor bleef het bij de pun tendeling, waar beide ploegen uit eindelijk ook het meeste recht op hadden. Veel schoten beide ploegen met de puntendeling niet op. Willen Serooskerke en Oostkapelle nog in aanmerking komen voor een PW Oostkapelle sleept met opportu- nistisch voetbal een gelijkspel uit het vuur in de Walcherse derby met Serooskerke in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. plaats in de nacompetitie van de tweede klasse, dan zullen de laat ste wedstrijden gewonnen moeten worden. Serooskerke heeft drie punten minder dan nummer vier Nieuwdorp, Oostkapelle heeft vier punten achterstand. Oostkapelle - Serooskerke 1-1 (0-1). 38. Frank Allaart 0-1 (strafschop), 70. Maarten van Maldegem 1-1. Scheidsrech ter: G.G.A. Daems (Gilze). Gele kaart: An ton Kruit, Ronald Louwerse, Richard Louws (allen Oostkapelle), Jan Willem Francke (Serooskerke). Aantal toeschou wers: 250. op naar voren, waarna hij de bal te rugkreeg van Joey van de Hoeff. Met een fraaie lob verschalkte hij de doelman van Schelluinen: 1-0. Vier minuten later was het alweer raak, toen Pim Bruins voorin goed storend werk verrichte. De aanval ler bediende Christaan Boon ver volgens op maat: 2-0. SSV kon die weelde niet dragen. De ploeg kwam onder druk te staan, raakte in paniek en verloor de organisatie uit het oog. De 2-1 van Arie van Houwelingen was een logisch gevolg. Net op een mo ment dat de 2-2 leek te vallen, zorg de Christiaan Boon andermaal voor lucht. De snelle aanvaller liet op slag van rust iedereen zijn hie len zien en schoot de 3-1 binnen. Maar ook die marge bracht geen rust in de gelederen en toen Leon de Bruijn in de 47e minuut voor 3-2 zorgde, was dat de opmaat voor een middagje wankelmoedig voetbal. Het venijn zat''m uiteinde-) lijk in de staart. Leon de Bruijn ging in de 88e minuut slim naar de grond bij een duel tussen Da vid den Hollander en Danny Magi- to. Scheidsrechter Uitterhoeve had er goed zicht op en gaf een penal ty. Schelluinen wist wel raad met dit buitenkansje en kwam via Jef frey van der Meijden op gelijke hoogte: 3-3 Nadat Christol van Campenhout met een geweldige redding de 4-3 van Schelluinen had voorkomen, keerden de kan sen en mocht SSV na een overtre ding op Luc van Loon plotseling een penalty nemen. Magito ont fermde zich over de bal, maar mis te. Hierna klonk het eindsignaal en dook Magito de kleedkamer in. Na een korte douchebeurt pakte hij zijn tas en snelde naar huis. „Ik moet de jongens toch een com pliment geven", vond Andriessen. „We staan al maanden onderaan, maar iedereen werkt zich kapot. Zo hoort het ook. We moeten het karwei op een waardige manier af sluiten." VLISSINGEN - GPC Vlissingen speel de zaterdag op eigen veld met 0-0 gelijk tegen Wilhelmina'26. „Het was van beide kanten ver on der de maat", vond GPC-trainer Edwin Kriens. „Het enige positie ve is dat we weer een punt zijn uit gelopen op de concurrentie." De wedstrijd speelde zich vooral op het middenveld af Kansen vie len nauwelijks te noteren. Omdat Wilhelmina het duel met Nieuw -Lekkerland een week geleden met slechts zeven spelers beëindigde, waren de bezoekers zwaar geha vend naar Vlissingen afgereisd. Wilhelmia'26 kwam dan ook voor een punt en de ploeg slaagde in die opzet. GPC kon geen gaten vin den in de defensie. Met nog vier wedstrijden te gaan bedraagt het gat met de degradatiezone nu 9 punten. Kriens: „We krijgen nog een loodzwaar programma dus re kenen we ons nog niet rijk." Nieuwland pakt punt in Wemeldinge WEMELDINGE - In de openingsmi nuten was Wemeldinge heer en meester en de 1-0 van Pieter Bolle was dan ook verdiend. In de 20e minuut kwam Nieuwland echter langszij via John Springer. Wilco Zuijddijk bracht de thuisclub in de tweede helft op nieuw op voorsprong, maar dank zij een treffer van Richard lacbos nam Nieuwland toch nog een punt mee naar huis. Spui het minst slecht in duel met MZVC: 2-0 SPUI - In een wedstrijd in de vier de klasse met veel lange halen en weinig goed voetbal tussen Spui en MZVC trok de thuisploeg aan het langste eind. Na tien minuten zorgde Martin Kalisvaart voor 1-0. MZVC kon daar weinig tegenover stellen. Het duurde tot de 8oe mi nuut voordat Spui het duel beslis te. In twee instanties werkte Jel- mer de Pooter de 2-0 in de netten. Tiental Smerdiek geeft voorsprong uit handen SINT MAARTENSDIJK - Smerdiek gaf een voorsprong uit handen tegen hekkensluiter Rijsoord. Door treffers van Suus Hopstaken (strafschop na overtreding op An- gelique Hage) en Martine de Wit te (kopbal) leidde Smerdiek bij rust met 2-0. Nadat Marijke Vle- mingxcks vanwege duwen uit het veld was gestuurd kon Rijsoord in de slotfase nog terugkomen tot 2-2. Van Ingen schiet Oostkapelle naar zege OOSTKAPELLE - De voetbalsters van Oostkapelle boekten op eigen veld een verdiende zege op Rijnvogels: 1-0. Vooral in de eerste helft was de thuisclub de betere ploeg. Toen eindigde een schitterende volley van Annemiek Roovers op de lat. Het enige doelpunt viel halverwe ge de tweede helft en ,\yerd ge scoord door Marjolein van Ingen. Harold Vermeulen van Oostkapelle (rechts) in duel met een speler van Serooskerke. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29