Sport Het wordt nu Feyenoord vooral blij met Mols Louis van Gaal zwaait terug naar supporters van FC Utrecht na 2-2 Albanië door de Fifa geschorst Hij wilde even laten zien wie de baas was, heel vervelend. 22 Maandag 17 maart 2008 pzc rotterdam - Feyenoord-trainer Bert van Marwijk was zaterdag avond na de zege van zijn ploeg op VW-Venlo (4-1) vol lof over Michael Mols. „Hij is een fantas tische jongen en heeft het fantas tisch gedaan." De 37-jarige spits vervulde een be slissende rol. Door de langdurige absentie van Roy Makaay, die door een enkelblessure zes weken aan de kant staat, is Mols plotseling de aanvalsleider van de Rotterdamse ploeg. Zijn eerste wedstrijd als stand-in van de clubtopscorer verliep voor spoedig. De geboren Amsterdam mer maakte vlak voor de rust zijn eerste officiële competitietreffer voor Feyenoord en had zowel in het tweede als vierde Rotterdamse doelpunt een aandeel. Het gedenkwaardige doelpunt van Mols, die de bal van dichtbij over de doellijn frommelde, was mooi van lelijkheid, vond zijn trainer. Hij moest er zelf ook om lachen. „Eentje om in te lijsten", grinnikte Mols, die in de 69e minuut werd gewisseld. „Die treffer gaat de boe ken in, hoor. Ik ga de beelden op vragen." Michael Mots in een kopduel met VW'er Kahya. Tirana - De internationale voetbal federatie Fifa heeft de voetbalbond van Albanië geschorst. Het natio nale team, met als bondscoach de Nederlander Arie Haan en Terneu- zen-trainer Ardian Lekaj als één van zijn assistenten, kan daarom voorlopig niet deelnemen aan in ternationale wedstrijden. De hevige inmenging van de poli tiek wordt als reden gegeven voor de schotsing. Arie Haan zal daar om zijn debuut bij het nationale elftal van Albanië moeten uitstel len. De oefenwedstrijd van komen de vrijdag tegen Saoedi-Arabië gaat niet door. Het is nog niet duidelijk of het land kan deelnemen aan de kwali ficatieronde voor het WK 2010. Ardian Lekaj, die onlangs een ge sprek had met Haan, maar nog niet met de bond heeft gepraat over zijn assistentschap, noemt de situatie ernstig. „We hebben drie dagen om in beroep te gaan. De Al banese bond is het eens met de Uefa en de Fifa. Politieke invloed is in het voetbal niet op zijn plaats", aldus Lekaj, die vandaag met H3?11 haar Albanië reist. AZ komt toch nog terug en sleept gelijkspel uit vuur in Galgenwaard. door Theo Brinkman utrecht - Na de supporters van NEC, Groningen en Roda JC was het gisteren de beurt aan de fans van FC Utrecht om met zijn allen te zwaaien naar AZ-trainer Louis van Gaal. Die liet het dit keer niet over zich heenkomen. Hij zwaaide terug. „Daar had ik even behoefte aan", zei Van Gaal na Utrecht-AZ (2-2). „Maar ik deed het heel gepast. Ik heb gewoon even gezwaaid naar de vakken die ik kon zien." Hij herhaalde zijn woorden van enkele weken geleden. „Ik zie het maar als een blijk van waardering, dat al die mensen zwaaien. Ik heb nog nooit meegemaakt dat ze dat bij andere trainers hebben ge daan." Op weg naar de bus zette Van Gaal zijn rustige reactie kracht bij door nog uitgebreid op de foto te gaan met supporters. Aanleiding voor het massale zwaaien in de Galgenwaard was een treffer van Kevin Vanden- betgh, die Utrecht zeven minuten voor tijd op een 2-1-voorsprong zette. Volledig tegen de kansenverhou ding in, maar misschien daarom juist des te leuker voor de Utrecht- fens. „Leedvermaak", zei Van Gaal onlangs al eens, „is een kernkwali teit van de Nederlanders." Het zwaaien was echter van korte duur, want in blessuretijd maakte AZ alsnog gelijk via Mounir El Hamdaoui. Een staaltje van karak ter. De 2-1 in de slotfase was im mers een mokerslag. AZ was tot die tijd beter geweest en had legio kansen gecreëerd. Zonder resul taat. Kort na rust openbaarde het groot ste probleem van AZ in de laatste maanden (niet kunnen scoren) zich in extreme vorm bij El Ham daoui. Koud in het veld, als inval ler voor Graziano Pellè, stond El Hamdaoui opeens helemaal vrij voor doelman Wesley de Ruiter. En hij stond niet alleen vrij, hij had ook nog eens heel lang de tijd om een hoek uit te zoeken. Dat deed hij zo opzichtig, dat De Rui ter dezelfde hoek koos. Weg kans, weg voorsprong. Eerder waren ook al kansen gemist door Ari (twee keer, waarvan één tegen de lat), Pellè en Moussa Dembele. Toen het eindelijk wél lukte, tien minuten na rust via Demy de Zeeuw, doken de spelers van AZ dan ook met zijn allen op elkaar. Een bolletje geluk op een voetbal veld. Na tien wedstrijden zonder overwinning leek de ommekeer aanstaande. Treffers van Cedric van der Gun (kopbal na een corner) en invaller Vandenbergh (binnentikker bij de tweede paal) dompelden AZ als nog in rouw. „Dat het dan toch nog 2-2 wordt, is fantastisch", vond Van Gaal. „We zijn uit de as herrezen. Heel knap dat de ploeg mentaal zo sterk is, na tien wedstrijden zon der overwinning en dan ook nog het scoreverloop hier." Een Utrechtse zege zou de negen de plaats definitief onbereikbaar hebben gemaakt voor AZ. Nu mo gen de Alkmaarders nog een heel klein beetje hopen dat ze die plek, die recht geeft op play-offs, kun nen halen. Tegelijkertijd is er nog het schrikbeeld van de degradatie- play-offs. AZ moet nog tegen de concurrenten De Graafschap, VW, Excelsior en Sparta. „We moeten oppassen dat we niet ook tegen die ploegen punten verspe len", merkte Demy de Zeeuw in Utrecht op. Amsterdammers kijken na zege op Willem II uit naar topper tegen PSV. door Jop van Kempen amsterdam - Het was een scena rio waarop ze bij Ajax hadden ge hoopt. De Amsterdammers won nen gistermiddag zelf van Willem II (4-1) en PSV liet punten liggen in de uitwedstrijd tegen Roda JC (1-1). Woensdag in Eindhoven kan Ajax het verschil met de koploper terugbrengen tot één punt. „Het is erop of eronder." En zo zijn de competitievervalsers van zeven dagen geleden ineens de beste vrienden gebleken van Ajax. Want dankzij de staking van de politie kunnen de Amsterdam mers tijdens het competitieduel met PSV het gat met de koploper niet terugbrengen tot drie punten, zoals het geval was geweest als de datum van 9 maart zou zijn aange houden, maar tot één punt. Woensdag vindt immers het in- haalduel plaats. Maar niemand in de Arena dacht aan de politie. Met de haren nog nat van de douche stonden de spe lers van Ajax zelfs niet meer echt stil bij de wedstrijd die ze zojuist hadden gespeeld. „Het is woens dag erop of eronder", vatte doel man Maarten Stekelenburg de stemming aardig samen. Veel reden om terug te blikken op de 4-1-overwinning op degradatie kandidaat Willem II hadden de Ajacieden ook niet, want het was een magere wedstrijd. Ajax schiep zich nauwelijks mogelijkheden. Het was veelzeggend dat twee van de vier goals voortkwamen uit hoekschoppen. Verder was het op vallend dat Luis Suarez drie tref fers voor zijn rekening nam. Dank zij het bedroevende niveau van de buitenspelers Kennedy Bakircioglü en Dennis Rommedahl liet inte rimtrainer Adrie Koster de Urugua- yaan voor het eerst sinds vijf wed strijden weer vanaf het begin spe len. De voorbereiding op het duel met PSV begon eigenlijk al toen de Aja cieden een rondje liepen om het publiek te bedanken. Na de wed strijd rolde vanaf de tribunes plots een hard applaus, waaruit de spe lers begrepen dat er iets gaande was in Kerkrade. „Kort daarop hoorden we dat het bij Roda -PSV 1-1 was geworden", aldus Thomas Vermaelen. „Het wordt woensdag dus de wed strijd van het jaar", zei John Hei- tinga. Want als Ajax de titelstrijd nieuw leven kan inblazen, dan zou het sportief en bestuurlijk rampzalig verlopen seizoen toch nog wat glans kunnen krijgen. „Als we alle zes de wedstrijden winnen, ben ik ervan overtuigd dat we kampioen worden", zei Ste kelenburg. „Maar we hebben wel nog een moeilijker programma dan PSV. Aan de andere kant spe len zij nog in Europees verband. Dat is fysiek zwaarder, al geeft een overwinning in het Uefa-Cuptoer- nooi ook weer een boost." De inhaalrace die Ajax van de grond wil krijgen, doet denken aan de situatie van vorig seizoen. Waar PSV destijds zelfs twaalf pun ten voorsprong verspeelde alvo rens op de laatste speeldag via het doelpuntensaldo de landstitel te grijpen, is nu een riante voor sprong van negen punten geslon ken tot vier. „Maar in vergelijking met vorig sei zoen kun je stellen dat AZ in elk geval is afgehaakt voor het kam pioenschap", zei Stekelenburg droogjes. Een ander verschil is dat Koster in tegenstelling tot de ver trokken trainer Henk ten Cate niet van de daken schreeuwt dat zijn team kampioen gaat worden. „De competitie is weer spannend ge worden", sprak de Zeeuw voor zichtig. En over het mentale spel dat aan de topper van woensdag vooraf gaat, zei Edgar Davids: „We wer ken in de luwte." Tegenvaller voor Ajax is dat Gabri en Siem de Jong woensdag waarschijnlijk niet van de partij kunnen zijn in Eindho ven. De Spaanse middenvelder moest zich gisteren nog binnen het kwartier laten vervangen met een hamstringblessure. De Jong viel na ruim een uur uit met een lieskwetsuur. Ook Willem II ondervond veel schade aan het duel. Doelman Ae- rts brak zijn enkel en verdediger Frank van der Struijk liep een her senschudding op. Ajax wint de wedstrijd tegen Willem II, ziet PSV punten verspelen en maakt zich nu op voor de topper van woensdag tegen de leider. AAO DE MOS door Dennis de Nooijer Ik vond de actie van Aad de Mos bij FC Twente-Vitesse beneden alle peil. Hij wisselde na zes minuten linksback Haim Megrelishvili al. Volgens De Mos had hij schuld aan het doelpunt van Romano Den- neboom. Nou, ik heb de beelden nog een keer terug gezien en ik moet zeggen dat het niet zo zeer een fout van die linksback was. Hij dek te de buitenkant af, zodat Denneboom niet buitenom kon. Ja, en als Denneboom dan naar binnen gaat dribbelen, moet hij vervol gens door de voorstopper of de laatste man worden opgepakt. Als zij gewoon waren uit gestapt, hadden ze de bal kunnen blokken en was die vroege goal niet gevallen. En dan die pose van Aad de Mos. Hij bleef na die ingreep voor zich uitkijken. Hij wilde even laten zien wie de baas was, op een heel vervelende manier. Ik heb zoiets nog nooit gezien. Belachelijk gewoon. De commentator op tv riep meteen vol be wondering dat het een keiharde actie van de trainer was. Wat een onzin. Dit had niets met keihard te maken. Dit is iemand voor schut zetten. Dit heeft ook niks met profvoetbal te maken. Dit is te gek voor woorden, ergerlijk. En wat heeft dat nou voor nut zo'n wissel? Wat bereik je daar nu mee? Als je in de eer ste minuten iedereen moet gaan wisselen die een foute bal geeft, nou dan kun je wel aan de gang blijven. Je hebt ook trainers die iemand er drie minuten voor rust nog even uithalen. Daar bereik je ook niks mee. Dat is ook alleen maar bedoeld om mensen te vernederen. Ik moet zeggen dat die vervanger van Me grelishvili het in elk geval niet beter deed. Die jongen moest er met rood af na twee domme gele kaarten. Die laatste overtre ding was trouwens goed voor direct rood ge weest. Dat was een schandalige overtreding. Ik hoorde De Mos na afloop zeggen dat hij het Megrelishvili op de training al honderd keer had uitgelegd en dat op een gegeven moment de maat vol is. Nou, dan had De Mos die jongen dus niet moeten opstellen. Als-ie op de training steeds fouten maakt, moet je hem niet voor de leeuwen gooien. Maar het kan natuurlijk ook zo zijn dat De Mos het op de training allemaal niet zo goed heeft uitgelegd. Maar ja, dat zal nooit in hem opkomen. De Mos is heel erg op zichzelf gefocust. Hij vindt zichzelf belangrij ker dan ieder ander.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24