Sport PZC PSV koploper met mankementen PZC 30 en 31 21 30 en 31 Hamilton houdt hoofd koel in hete chaos PZC debat Nationale indoortitel Kerkhove Lievens buiten olympische boot Turners Van Assche en Van Minde strijden om laatste EK-tickets Maandag 17 maart 2008 ~r Moeizame start voor rensters nieuwe Zeeuwse wielerploeg Tip? sport@pzc.nl MELBOURNE - In een race vol incidenten en crashes, in de hete wijze de openingsrace van de Formule 1, de Grote Prijs van Au- Sauber) werd tweede, zijn landgenoot Nico Rosberg (Williams, chaos van Melbourne, hield Lewis Hamilton het hoofd koel. stralië. Hij reed van start tot finish aan de leiding. Twee Duit- rechts op de foto) derde. foto Kerim Okten/EPA De Britse autocoureur van McLaren won op indrukwekkende sers flankeerden hem op het podium. Nick Heidfeld (BMW pagina 24: afschaffen traction controle heeft direct gevolgen Spanning aan kop van eredivisie terug na remise tegen Roda. door Frans van den Nieuwenhof kerkrade - Ach, zei Sef Vergoos- sen na de 1-1 van PSV tegen Roda JC, misschien blijkt dit aan het ein de van de rit wel een gouden punt te zijn. De meester van de relative ring, bij PSV in dienst als hoofd coach, was zowat de enige op wie de t-i geen verlammende uitwer king leek te hebben. In theorie kan Vergoossen ook best gelijk krijgen. Ajax verloor en kele weken geleden met 2-1 in Lim burg. Ook als PSV woensdag thuis onverhoopt van de Amsterdam mers verliest, behoudt het zijn sta tus als koploper. De best geklasseerde ploeg van Ne derland is echter al vele weken niet in staat om het beste voetbal te spelen. Op het veld van Roda JC Datum: Maandag 17 maart 2008 Locatie: Stadsschouwburg Middelburg Aanvang: 20.00 uur (zaal open vanaf 19.30 uur) Toegang: gratis Aanmelden: debat@pzc.nl of 0113 - 315 660 lees leef was het spel van PSV vaak zó pover dat de remise amper ver diend te noemen was. Vergoossen erkende dat ook wel: „Vooral voor rust was Roda de bovenliggende partij. Dat zij in blessuretijd de 1-1 (Meeuwis, na de o-i van Farfan) PSV blijft aan kop in de eredivi- sie na de 1-1 tegen Roda JC. Het spel van de leider zit vol mankementen. Woensdag is Ajax de tegenstander. maken, is pijnlijk maar terecht." PSV heeft momenteel weinig om trots op te zijn. Het elftal voetbalt niet om de sympathie van de lief hebber te verwerven. Het spel oogt als boekhoudersvoetbal: geba seerd op het mijden van risico's en een maximaal rendement uit een minimaal aan doelkansen. De tegenstanders van PSV hebben de zwakheden in het systeem nu wel ontdekt. De backs Kromkamp en Alcides krijgen alle vrijheid om door Roeland van Vliet ROTTERDAM - Tennisster Lesley Kerkhove heeft gisteren in Rotter dam de nationale indoortitel vero verd bij de meisjes tot achttien jaar. De Zierikzeese, pas zestien, won in de verwachte finale van de één jaar oudere Richel Hogen- kamp: 6-7 6-3 6-3. Kerkhove bereikte de eindstrijd zeer eenvoudig. De speelster van long Oranje, die als tweede ge plaatst was, verloor in haar eerste vier partijen slechts elf games. „Ik won wel gemakkelijk, maar tennis te in die partijen niet al te goed. Dat kwam doordat ik vorige week ziek ben geweest", zei ze. „Pas in de halve finale begon het te lo pen." Lesley Kerkhove is de tweede Zeeuwse die nationaal kampioene is geworden in deze leeftijdscatego rie. De Kruiningse Silvana Bauer, inmiddels gestopt, ging haar in 2002 voor. Voor de Zierikzeese is het overigens wel al haar tweede nationale titel. Vorig jaar won ze bij de speelsters tot zestien jaar. De Zeeuwse reist vandaag af naar Florence, waar ze vanaf woensdag een ITF-toemooi speelt. op te bouwen, want dat kunnen ze niet. Bovendien is Lazovic niet in staat om voorin een bal vast te houden. Ook gisteren was de spits van geen enkele waarde. Door die mankementen ontstaat er nooit enige lijn of rust in het spel. Het zijn de krachtpatsers die PSV overeind houden: Gomes, Marcellis, Simons. Vooral de wijze waarop Marcellis speelt, is indruk wekkend. Hij heeft elke spits in zijn zak. GOES - De uit IJzendijke afkomsti ge roeier Roeland Lievens is niet geselecteerd voor de lichte vier zonder, de boot die al is geplaatst voor de Olympische Spelen. Hij kreeg zaterdag te horen dat hij één van de laatste twee afvallers is. Lievens zal nu in de lichte twee (geen olympische discipline) aan de komende wereldbekerwedstrij den meedoen. Hij hoopt dat bondscoach Susannah Chayes nog op haar beslissing terugkomt. pagina 30: vijf vragen over...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23