'Politie lost weinig op' Dalai Lama wil geen boycot Spelen Sarkozy verliest van socialisten Raketaanval op huis sjeik Drugscontrole levert weinig op Maandag 17 maart 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 65 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 GroenLinks roept minister Ter Horst naar Kamer voor uitleg. DEN HAAG - GroenLinks wil van minister Guusje ter Horst van Bin nenlandse Zaken weten waarom de politie in 2006 slechts 23 pro cent van alle misdrijven heeft op gelost. „Het is een percentage waar ik niet echt vrolijk van word", zei Tweede Kamerlid Naïma Azough van GroenLinks. Azough wil Ter Horst morgen naar de Kamer roepen om de kwestie te bespreken. Azough reageerde op een uitzen ding van RTL Nieuws, dat citeerde uit een nog niet gepubliceerd ver gelijkend onderzoek naar de re cherche in het Duitse Munster en Utrecht. Uit het conceptrapport zou blijken dat er bij de Nederlandse politie veel misgaat in de opsporing. Vol gens de onderzoekers van de Uni versiteit Twente zijn de aangiftes bij de Utrechtse politie gebrekkig, omdat er te weinig deskundig per soneel is. Ongeveer 80 procent van de aangiftes komt bovendien op de plank te liggen. De Nijmeegse hoogleraar straf recht Ybo Buruma stelde dat het oplossingspercentage van bepaalde misdrijven, zoals vermogensdelic ten en vooral inbraken, structureel daalt. „Dat wordt alleen maar slechter." De Raad van Hoofdcommissaris sen heeft het rapport nog niet ont vangen en wacht het onderzoek af, zei een woordvoerder. Volgens hem doen de politie en andere in stanties al veel om de criminaliteit terug te brengen. Om meer opsporingsresultaten te In 2006 zijn 23 procent van alle misdrijven in Nederland opge lost. Bij geweldsmisdrijven lag dat hoger: 59,8. GroenLinks wil duidelijkheid van de minister. krijgen, investeert de politie in de kwaliteit van het recherchewerk door bijvoorbeeld de werkwijzen te verbeteren. Ook betrekt de poli tie vaker burgers bij het werk om zaken op te lossen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek werd in 2006 in totaal 22,9 procent van alle misdrijven opgehelderd. Bij geweldsmisdrij ven lag dat percentage veel hoger: 59,8. Bij vermogensmisdrijven ging het om 10,1 procent en bij ver nielingen en andere delicten op het gebied van de openbare orde om 16 procent. Cijfers over 2007 zijn nog niet be kend. GOES - Bij een grote drugscontrole in de Goese binnenstad zijn zaterdagavond en -nacht zeven tien mensen aangehouden. Zij werden door spe ciaal daarvoor opgeleide drugshonden van het Korps Landelijke Politie Diensten (KLPD) uit het uitgaanspubliek gepikt en afgevoerd naar het bu reau. Elf mensen bleken helemaal geen drugs bij zich te hebben. Zes anderen wel, maar die had den niet meer dan de toegestane hoeveelheid. Toch hebben zij de drugs vrijwillig afgestaan. foto Marijke Folkertsma pagina 2: niet iedereen waardeert politie-optreden parijs - De conservatieve partij van president Nicolas Sarkozy heeft gisteren de Franse gemeente raadsverkiezingen verloren van linkse kandidaten. Volgens peilin gen heeft 49,5 procent van de kie zers op kandidaten of sympathi santen van de Socialistische Partij gestemd, en 47,5 procent op kandi daten van Sarkozy's partij UMP. Voorlopige uitslagen wijzen uit dat de conservatieven in sommige belangrijke steden hun meerder heid verliezen. De socialistische ex-premier Laurent Fabius sprak van 'zware nederlaag' en 'een rode kaart' voor de regering. wana - Ongeveer twintig mensen zijn gisteren gedood bij een raket- aanval op de woning van een sjeik in de Pakistaanse streek Zuid-Wa- ziristan. Het huis van de stam oudste Noorullah in Shahna- waz-Kot ligt niet ver van de Af ghaanse grens en zou een basis zijn geweest voor extremisten. Onder de doden zouden ook Ara bieren zijn. Over de aanvallers is niets bekendgemaakt. Mogelijk zit ten de Amerikaanse strijdkrachten in Afghanistan achter deze aanval. Eind februari en eind januari voer den de Amerikanen aanvallen uit op Pakistaans grondgebied. Op stapavonden moeten altijd drugshonden worden ingezet Verdonk is te weinig in de Tweede Kamer eens JSHHHBHI 67% oneens 33% aantal reacties: 396 Zeeland: 2, 3, 11 t/m 15; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 7 en 9; Agenda: 16; Cultuur: 17; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 21 t/m 37; Televi sie: 38 en 39. Tibetaanse leider en IOC delen standpunt over olympisch festijn. PEKING - De geestelijk leider van Ti bet in ballingschap, de Dalai La ma, en het Internationaal Olym pisch Comité (IOC) hebben giste ren hun grote zorgen geuit over het opgelaaide geweld in Tibet. Bei de tekenden wel aan dat de onlus ten in het door China bezette Ti- (ret,piet moeten uitmonden in een boycot van de Olympische Spelen deze zomer in Peking. Het sportfes tijn moet juist een katalysator zijn van politieke vernieuwing in de eenpartijstaat. Het eensgezinde standpunt, afzon derlijk uitgedragen, kwam na een weekeinde met opnieuw anti-Chi nees geweld in Tibet en - steeds he viger - geweld in omliggende Chi nese provincies met veel Tibeta- nen. Overal ter wereld riepen poli tieke leiders op tot een vreedzame oplossing. In verscheidene steden, waaron der Den Haag, waren er demon straties om steun te betuigen aan het Tibetaanse volk. Alom werd de oproep van de Dalai Lama ge steund om een onafhankelijk inter nationaal onderzoek in te stellen naar de situatie in Tibet. De anti-Chinese betogers in Tibet hebben van Peking tot maandag avond twaalf uur gekregen om de acties te beëindigen en zich vrijwil lig te melden bij de politie. De au toriteiten zullen deze mensen 'wel willend behandelen', aldus de Ti betaanse provinciale regering in een verklaring. Zij voorspelt dat het 'complot van de separatisten' hoe dan ook zal mislukken. Een goed beeld van de omvang van de protesten en van het optre den van de Chinese ordetroepen is nauwelijks te krijgen. De Chine se staatsmedia maakten in het weekeinde mondjesmaat melding van het opgelaaide geweld. pagina 7: 'ravage in Lhasa is niet te beschrijven' Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800-0231 231

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1