zich ongehoord Filmfestival bedient ook lekkerbek VE Wendbare paardenkracht Wpzc Maandag 17 maart 2008 13 UITSTEL LOTING UITGIFTE BOUWGROND DOMBURG De LOTING voor de uitgifte van bouwgrond in plan Brouwerij wég 2e fase zal worden gehouden op DINSDAG, 8 APRIL 2008 i.p.v. 18 maart a.s. Degene die een inschrijf formulier hebben ingediend, krijgen hierover persoonlijk bericht. Goes Culinair haakt aan bij driedaags spektakel Beelden aan Water. VROUWENPOLDER - Bij trekker-trek zijn het de ge mechaniseerde paardenkrachten die indruk ma ken. De Power Horse-competitie, zaterdag op ma nege De Eendracht in Vrouwenpolder, liet leven de paardenkrachten aan het werk zien. Wendba re trekpaarden, die de menwagens met souplesse tussen de hooibalen door trokken. Op de foto rijdt het enkelspan van Wendy van Rotten. In haar klasse won uiteindelijk Ferdy Melsen uit Oud-Gastel. Bij de dubbelspannen zegevierde Niels Janse uit Zoutelande. Op 1 en 2 augustus vindt tijdens het paardensportevenement Horses by the Sea in Domburg ook een wedstrijd voor de Power Horse Competitie plaats, maar dan in de buitenlucht. foto Ruben Oreel Koos Broekzitter: „Ik heb dagenlang niets gehoord." foto Ruben Oreel Goesenaar hoorde hij niets. „Niet eens een telefoontje." Ondertussen staat Broekzitters le ven op z'n kop. Hij weet niet wan neer hij weer thuis zal zijn. En juist vorige,week piaandag, de dag na het ongeluk, werd de steen ge plaatst op het graf van zijn enkele maanden geleden overleden vrouw. „Die heb ik dus nog niet kunnen zien. Maar ja, belangrijker nu is dat ik weer snel naar huis kan. desnoods met een bed in de woonkamer." Man uit auto gesneden na eenzijdig ongeluk oud-vossemeer - Een automobi list heeft zaterdagmiddag hoofd en nekletsel opgelopen bij een een zijdig ongeluk aan de Mareweg in Oud-Vossemeer. De man reed bij een inhaalma noeuvre in de sloot. De exacte toe dracht van het gebeuren is nog niet duidelijk. De brandweer moest uitrukken om het slachtoffer uit zijn auto te bevrijden. Twee auto's beschadigd bij botsing Westkapelle westkapelle - Bij een aanrijding tussen twee personenauto's, zater dagavond in Westkapelle, hebben beide bestuurders neleklachten op gelopen. Een 19-jarige bestuurder uit Vlissingen wilde om 19.25 uur op de Zeedijk linksaf slaan, maar verleende daarbij geen voorrang aan de hem tegemoetkomende 37-jarige bestuurder uit Middel burg. Beide auto's zijn beschadigd. Vrouw gewond bij ongeval op N57 serooskerke (w) - Op de N57 bij Serooskerke (W) is gistermiddag rond drie uur een 49-jarige vrouw uit Oisterwijk gewond geraakt toen haar auto in de sloot beland de. De vrouw kwam met haar rech- terwiel in de berm terecht en slip te. Hierdoor botste zij tegen een wegwijzerbord en kwam in de sloot tot stilstand. Zij is met een hersenschudding naar het zieken huis gebracht. Man (27) uit Kapelle loopt ernstig letsel op goes - Een 27-jarige automobilist uit Kapelle is zaterdagochtend ern stig gewond bij aanrijding met een 28-jarige Middelburger. Het slacht offer stond op de Deltaweg bij Goes stil op een uitvoegstrook. De ander zag dat niet en reed er in vol le vaart bovenop. De Kapellenaar is met ernstig hersenletsel naar het EMC in Rotterdam vervoerd, ,0e Midddelburger brak zijn hand. door Frank Balkenende goes - Lekker eten aan de Goese stadshaven, terwijl je een film be kijkt of naar een concert luistert. Dit jaar wordt het mogelijk, nu het film- en muziekfestival 'Beel den aan Water' en 'Goes Culinair' (voorheen Smaeck van Zeeland) de handen ineen slaan. Beelden aan Water debuteerde vo rig jaar, waarbij het programma zich op één dag in en rond de stadshaven afspeelde. Dit jaar maakt de stichting er een drie daags festival van: 11, 12 en 13 sep tember (Open Monumentendag). Beelden aan Water moet zo een (bijna) Zeeuwse evenement wor den. Het gastronomische deel van het festival heet voortaan Goes Cu linair - Eten aan Water, analoog aan Beelden aan Water. Doel is de haven 'onder te dompelen' in een romantische sfeer, zeker op vrijdag 12 september als poëzie wordt ge combineerd met een klassiek con cert. De stichting heeft het Zeeuws Kamerorkest iy gecontrac teerd. Dat speelt 12 september mu ziek die aansluit bij de poëzie die (Zeeuwse) dichters voordragen op een drijvend podium. Romp van het festival vormen kor te films die jonge (Zeeuwse) film makers projecteren op de zeilen van varend erfgoed: oude vracht schepen. Het thema is 'sporen van bewoning'. Op 11 september wor den films van afgelopen jaar nog eens herhaald, waarbij cineasten uitleg geven. Ook een kunstmarkt en een slotconcert zitten weer in de planning. Voorzitter Jaap Littooij van Beel den aan Water wil een Prinsen- grachtconcert-sfeertje scheppen in Goes. Dat wil zeggen dat iedereen met een boot of een sloep vlakbij het podium mag dobberen, zodat er net als in Amsterdam een 'intie me en romantische sfeer ontstaat'. Het film- en muziekfestival Beel den aan Water voedt dit jaar zo wel de geest als de maag, nu de lokale horeca aanhaakt bij het driedaags spektakel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13