Zeeland moet ook in Oranje-fietsroute Zeeland Slachtoffer aanrijding voelt Zierikzeese basisschool schaakkampioen na echte thuiswedstrijd 'Snel reactie op visie Serooskerke' Meer hulp bij invullen formulier 1 2 Maandag 17 maart 2008 pzcW Basisschoolleerlingen in actie in de kantine van het Pontes Pieter Zee man. foto Marijke Folkertsma L. de Colignyschool uit Vlissingen twaalfde op Zeeuws kampioenschap zierikzee - De Louise de Colig nyschool uit Vlissingen heeft zater dag de Walcherse eer verdedigd op het Zeeuws Kampioenschap scha ken voor scholieren. De school kon echter geen potten breken en eindigde op de twaalfde plaats. Glorieuze winnaar werd de Zierik zeese basisschool Binnen de Veste. Eindelijk, moeten ze bij die school gedacht hebben. Negentien jaar ge leden, toen de huidige leerlingen nog lang niet waren geboren, werd de school schaakkampioen van Schouwen-Duiveland, om die titel vervolgens nooit meer af te staan. Maat de jaarlijkse deelname aan het Zeeuws Kampioenschap bracht nog nooit de winst. Tot za terdag. De ploeg mag nu op 24 mei meedoen aan de kwartfinales van het Nederlands Kampioen schap in Nijmegen. De titelstrijd was een echte thuis wedstrijd voor de leerlingen van Binnen de Veste. Die werd gehou den in de Zierikzeese middelbare school Pontes Pieter Zeeman. En laten de kinderen van de basis school daar nu net tijdelijk les krij gen, omdat hun onderkomen ver bouwd wordt. Voordeel van het thuispubliek, zo als bij voetbal, hebben de kinde ren echter niet. De jury snoert te enthousiaste toeschouwers zonder aarzelen de mond. De deelnemers van de veertien scholen letten er niet op; die zijn oppergeconcen- treerd bezig met hun wedstrijd, waarbij de vier deelnemers van één school het tegelijkertijd opne men tegen het viertal van een con current. Razendsnel gaat dat, want de kinderen hebben per wedstrijd maar tien minuten bedenktijd. Dus is het zaak niet te lang na te denken. Een zet wordt dan ook ge volgd door een razendsnelle tik op de knop van de tijdklok. Binnen de Veste blijkt uiteindelijk ruimschoots de beste; de school wint alle negen wedstrijden. De Louise de Colginyschool was de enige Walcherse school op het Zeeuws kampioenschap. IPj| De volledige uitslag staat op vvww.zierikzeeschaakt.nl Als overtuigend Zeeuws Kam- pioen mag basisschool Binnen de Veste uit Zierikzee op 24 mei naar de kwartfinales van het NK in Nijmegen. Gedeputeerde gevoelig voor plan Jan Geldof uit Vrouwenpolder. door Maurits Sep veere - Zeeland ontbreekt ten on rechte in de internationale Oranje- route. Deze fietsroute doet tal van plaatsen in Nederland en Duits land aan die iets met het Neder landse koningshuis te maken heb ben. Maar fietsers rijden vanaf Bre da om Zeeland heen naar Delft. En dat is een gemiste kans, vindt Jan Geldof uit Vrouwenpolder. Zo wel voor de Oranjeliefhebber, de fietstoerist als voor de recreatieon dernemers in Zeeland. Geldof, die een reisbureau heeft en ook zelf reizen organiseert, wil in ieder ge val Veere laten opnemen in de Oranjeroute. Koningin Beatrix is immers markiezin van Veere. En als het kan moet ook de plaats waar hij is opgegroeid, Brielle, een halteplaats worden. „Je kunt vanaf Breda toch een prachtige lus ma ken over de Zeeuwse en Zuid-Hol- SGP/ChristenUnie wil binnen twee weken plan van college Veere. door Maurits Sep SEROOSKERKE - De inwoners van Serooskerke hebben hun best ge daan, maar de gemeente laat het af weten. Het duurt te lang voordat het Veerse gemeentebestuur aan de slag gaat met de toekomstvisie die een denktank uit het dorp voor Serooskerke heeft gemaakt. Die klacht uit de fractie van SGP/ChristenUnie. Eind januari presenteerde de denktank een vi sie op hoofdlijnen voor het dorp. Tot nu toe heeft het college echter niet op deze visie gereageerd. landse eilanden naar Delft", meent hij. Gedeputeerde Harry van Waveren (CDA, economie) is wel gevoelig voor het pleidooi. Hij vindt het 'de moeite van het onderzoeken waard'. „Het is een interessante in valshoek voor het toerisme." De VW Walcheren/Noord-Beve land is ook voorstander van een Oranjeroute door Zeeland. „Een prima idee", reageert Carla Schön- knecht. Zij is bereid Geldof te on dersteunen met zijn actie. „Het zou leuk zijn zo'n route te openen op Koninginnedag, maar dat zal dan zeker volgend jaar worden." Als markiezaat onderhoudt het stadje Veere een belangrijke band met het koningshuis. Maar de Oranjes hebben bijvoorbeeld ook een band met Vlissingen en Briel le, weet Geldof Denk maar aan De Oranjeroute is een fietsroute langs plaatsen in Duitsland en Ne derland. De route gaat echter vanaf Breda om Zeeland heen naar Delft. SGP/ChristenUnie eist daarom binnen twee weken een voorstel van het gemeentebestuur over hoe verder gegaan moet worden - in tijd en in uitvoering - met de visie van de denktank. Inwoners, ondernemers en sport verenigingen die in de denktank zaten, hebben aangegeven waar nieuwe woningen gebouwd kun nen worden, waar winkels moeten zijn en hoe voorzieningen voor het dorp behouden kunnen blij ven. Zij hebben zich vooral gericht Een denktank heeft op verzoek van de gemeente Veere plannen gemaakt voor de toekomst van Serooskerke. Het duurt te lang voordat de gemeente reageert. het rijmpje over de strijd van de Nederlanden, onder aanvoering van de Oranjes, tegen de Spaanse overheersing: Op 1 april verloor Al- va zijn bril, op aprille 6 verloor Al- va zijn fles. Alva was de Spaanse machthebber in de Nederlanden. De bril die hij verloor was Brielle, de fles verwijst naar Vlissingen. Een oude naam van de stad werd geschreven als Flessinge. Geldof heeft met zijn bedrijf JG Reizen inmiddels goede contacten opgebouwd met Duitse plaatsen die een rol spelen in de geschiede nis van de Oranjes, zoals Stolberg, de geboorteplaats van Juliana van Stolberg. Zij was de moeder van Willem van Oranje. Dinsdag ver trekt Geldof met Het Walchers Kostuum en Ons Boeregoed naar Bad Arolsen. Die plaats viert dit jaar de tso-ste geboortedag van ko ningin Emma. Zij werd in 1858 ge boren en trouwde in 1879 met ko ning Willem III. In Bad Arolsen wordt later dit jaar een expositie gehouden over Emma, de moeder van koningin Wilhelmina. op het gebied tussen het huidige dorp en de N57. Daar moet een 'aantrekkelijk woongebied' ont staan. De gemeente heeft daar 9,5 hectare grond gekocht. Ruim de helft is bestemd voor woning bouw. De visie is tot stand gekomen op verzoek van de gemeente zelf Het was juist de SGP/ChristenUnie die bijna een jaar geleden vroeg om een 'integrale visie op de kern Serooskerke', brengt fractievoorzit ter René de Visser fijntjes in herin nering in zijn brief aan het college. Hij vindt haast geboden om te la ten zien dat de gemeente de in spanningen van de bewoners wel degelijk serieus neemt. 'Er zijn ver wachtingen gewekt!' Middelburger ergert zich aan gebrek aan aandacht na ongeval. door Carla van de Merbel VLISSINGEN - Het was gisteravond een week geleden dat het leven van Koos Broekzitter (72) uit Mid delburg in één klap anders werd. Vorige week zondagavond rond acht uur werd hij op de A58 in zijn auto van achteren aangereden. Hij belandde in het ziekenhuis in Vlissingen en is daar nu nog, in een rolstoel. Broekzitter heeft een zware week achter de rug. Hij vindt het vooral erg dat hij niets gehoord heeft van de 19-jarige Goe- senaar die hem aanreed. „Al had-ie alleen maar even gebeld." Broekzitter was die zondagmiddag met zijn schoonmoeder van 89 uit Oost-Souburg op bezoek geweest bij een familielid in het ziekenhuis in Goes. Rond kwart voor acht 's avonds reden ze terug naar Wal cheren. Op het nieuwe stuk snel weg bij het viaduct in de Sloe- spoorlijn - waar een maximum snelheid geldt van honderd kilo meter per uur - werd Broekzitter van achteren aangereden door een 19-jarige Goesenaar. „Ik reed op m'n gemakje, rond de negentig." Volgens Broekzitter reed de Goese naar bijna tweehonderd. „Dat staat in een brief die ik van de technische recherche heb gekre- 'Het gaat lang duren en het is nog maar de vraag of het ooit goed komt' gen." De politie kan die snelheid niet bevestigen, omdat de zaak nog niet administratief is afge rond. Ze geeft toe dat dat langer dan normaal duurt, maar zegt dat het komt omdat de betrokken me dewerkers óf vrij waren óf nacht dienst hadden, waardoor ze nog niet aan de afwerking zijn toegeko men. Broekzitters auto raakte total loss; hij en zijn schoonmoeder werden naar het ziekenhuis gebracht. Schoonmoeder mocht om half één 's nachts naar huis, maar Broekzitter verblijft er nog. Hij heeft klachten aan zijn nek en een beknelde zenuw waardoor hij niet kan lopen. „Volgens de dokter gaat het lang duren en is het nog maar de vraag of het ooit goed komt." Broekzitter ergert zich eraan dat hij dagenlang niets hoorde. „Niet van de politie en zelfs tot nu toe niet van die jongen. De politie heeft de dag na het ongeluk mijn rijbewijs afgegeven, hier aan de ba lie van het ziekenhuis. Ze hadden toch ook even boven kunnen ko men, dan had ik mijn verhaal kun nen vertellen. Ik wil heel graag een verklaring afleggen." Pas don derdag kreeg hij de brief van de technische recherche en een schrij ven van Slachtofferhulp. Van de MIDDELBURC - De Formulierenbri gade breidt uit. De brigade, die mensen bijstaat bij het invullen van formulieren en ook informa tie geeft over regels en voorzienin gen, krijgt een derde spreekuur in het nieuwe welzijnscentrum aan de Oranjelaan in Nieuw-Middel- burg. Het spreekuur is vanaf 20 maart elke donderdag tussen 15.00 en 16.30 uur. De Formulierenbrigade heeft al wekelijkse spreekuren in grand ca fé Buitenrust in Dauwendaele (dinsdag van 9.00 tot 10.30 uur) en Het Palet in de Magistraatwijk (dinsdag van 10.30 tot 12.00 uur). Sinds 29 februari rijdt de Formulie renbrigade ook elke vrijdag mee op de Biblioservicebus. Die komt in de Magistraatwijk en in Klaren- beek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 12