Zeeland PZC Enquête onder inwoners Bruinisse SCHOUWEN-DUiVELAND 47 29 35 Naam gezocht voor Bru's plan Paul P I M Copieus PZC debat Prijsplukkert ir NU 3,99 I Yuri van Gelder mag niet naar Olympische Spelen Zeeuwse politiek komt op voor mosselsector Zaterdag 15 maart 2008 Tip? redzzee@pzc.nl Uitkomst onderzoek bepaalt mede de toekomst van het dorp. door Martijn de Koning BRUINISSE - De dorpsraad van Brui nisse zal onder inwoners enquêtes uitdelen om te kijken wat er leeft in het dorp. De resultaten van dat onderzoek worden meegenomen in de ambitieuze plannen voor een grondige verandering van Brui nisse, die voor de komende twin tig jaar op het programma staat. Er ligt al een zogenaamde struc tuurvisie voor het dorp. Die werd gemaakt door onder meer gemeen te, dorpsraad en projectontwikke laars, na gesprekken met dorpsbe woners. De uitgangspunten daar van zijn even divers als logisch: Bruënaren willen een vitaler cen trum, meer keuze in het woning aanbod, meer sportmogelijkhe den, een mooier uitzicht voor pas santen, betere circulatie van het verkeer en daarmee een betere be reikbaarheid van voorzieningen. Daarbij moet duidelijk blijven dat Bruinisse 'de poort van Zeeland' is. De relatie tussen water en dorp moet daarvoor hersteld worden. Die mooie woorden moeten de ko mende jaren concreet invulling krijgen met het maken en uitwer ken van masterplannen. „Daarom is het juist nu belangrijk dat we weten wat er speelt", zegt dorps raadvoorzitter Mart Meeuwsen. De raad maakte een fikse lijst met 75 vragen. „Die moet wel nog naar de gemeente en Zeeuwland", geeft Meeuwsen aan. Die partijen doen mee omdat ze ook benieuwd zijn De dorpsraad van Bruinisse ver- spreidt binnenkort een vragen lijst onder de inwoners Die kun nen aangeven hoe ze de toe komst van het dorp zien. naar de uitkomsten van het onder zoek én omdat het project te groot is voor de dorpsraad om in haar eentje op te pakken. Meeuwsen benadrukt het belang van deelname aan het onderzoek. „Wie nu niets invult, moet later nooit zeggen dat hij geen kans heeft gehad om mee te praten." Om zoveel mogelijk respons te krij gen, zal de raad ervoor zorgen dat de lijsten huis-aan-huis worden be zorgd en weer opgehaald. De dorpsraad hoopt dat de uitkom sten van het onderzoek over twee maanden bekend zijn. „We zijn daarbij nog even afhankelijk van Zeeuwland en de gemeente", zegt Meeuwsen. Vooral die laatste werkt niet al te snel aan realisatie van de plannen, beklemtoonde een aantal Bruëna ren donderdag tijdens de jaarlijkse dorpsraadvergadering. Meeuwsen kan zich die frustratie wel voorstellen. „We hebben in ons land nu eenmaal te maken met een traag besluitvormingspro ces. Daar moeten we maar mee omgaan." De gemeente Schouwen-Duive- land doet haar best, vindt hij. „Er is structureel overleg en dat gaat op een positieve manier." BRUINISSE - Iedereen mag meeden ken over een naam voor het ambi tieuze toekomstplan voor Bruinis se. De naam van het dorp moet het eerste woord van die titel zijn. Alles mag, behalve de toevoegin gen Nu nog mooier en In beweging. Die staan al achter plannen voor Schouwen-West en het Buitenge bied. Suggesties kunnen ingele verd worden bij de Bruse dorps raad. De winnaar krijgt een ca deautje van de gemeente. KOOPZONDAG 16 maart 12.00 uur - 17.00 uur Jan Gieleuplcin 6 (naast de Basiliek) OUDENBOSCH Tel: 0165330620 OPENINGSTIJDEN: dl - do. 9.30 -18.00 uur vr. 9.30 - 21.00 uur za. 9.30 -17.00 uur Die Temeuzenaar heeft een druk bestaan: van vroeg tot vaak heel laat in de weer. 's Morgens be zorgt hij voor dag en dauw de krant. Daarna heeft hij altijd nog te veel omhanden. Z'n socia le contacten houdt hij voorname lijk warm in de bruine kroeg bij hem om de hoek. Daar geeft hij graag hoog op van zijn kookkun sten. Daartoe uitgedaagd, schroomde hij laatst niet zijn drinkmaten met een gul gebaar uit te nodigen voor een copieuze maaltijd. Op de afgesproken dag stonden ze ruim op tijd voor zijn deur. Het duurde lang voor hij opendeed. In het huis hing een walm van aangebrand voedsel. Hij was in slaap gesukkeld. ZIERIKZEE - „Wat een leuk gebaar." De bewoners van appartementencomplex De Veste in Zierik- zee waren blij verrast toen gisterochtend de Ne derlandse Patiëntenvereniging (NPV) eieren kwam brengen. Een promotieactie om het werk van de vereniging onder de aandacht te brengen. Vrijwilligers van de NPV helpen met een bood schap of komen langs om samen te wandelen en de vereniging kan helpen bij medische vragen. De eitjes zijn beschikbaar gesteld door Roskam en worden de komende dagen onder ouderen uit gedeeld. foto Marijke Folkertsma Ziekenhuiszorg in Zeeland Datum: Maandag 17 maart 2008 Locatie: Stadsschouwburg Middelburg Aanvang: 20.00 uur (zaal open vanaf 19.30 uur) Toegang: gratis Aanmelden: debat@pzc.nl of 0113 - 315 660 Welkom in het groenste warenhuis van Nederland! Violen 12 stuks. In diverse kleuren verkrijgbaar. van 4,99 ■BH Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provinrialeweg tussen Vlissingen en Koudekerke) Donderdag en Vrijdag koopavond Kijk voor meer informatie op: www.intratuin.nl intratuin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 93