Het bloed rent door zijn aderen is niet de Wat een drukte! Ook 'King Kev' Goal Sulejmani genoeg voor zege Heerenveen *ili 50 Zaterdag 15 maart 2008 PZC Derby van het Noorden beslist door doelpunt vlak voor het einde. door Jan Mennega GRONINGEN - SC Heerenveen is FC Groningen op de ranglijst voorbij gegaan. Door een doelpunt van Mi- ralem Sulejmani in de slotfase van een meer spannende dan mooie wedstrijd wonnen de Friezen met ï-o. Ze namen in de eredivisie een voorsprong van één punt op de ploeg van Ron ]ans. Het was voor het eerst dat Heerenveen de Euro borg met de volle buit verliet. Trainer Ron Jans liet zijn ploeg aantreden in een voor FC Gronin gen ongebruikelijke 3-3-2-2-forma- tie. Hij schonk zijn vertrouwen aan twee spelers (Matias Cahais en Tim Matavz) die voor het eerst in een competitiewedstrijd aan de af trap stonden. In verdedigend opzicht stond het wel goed bij FC Groningen. Ook al ontsnapte de thuisclub in de eer ste helft twee keer aan een achter stand. Eerst redde Brian van Loo met een snel uitgestoken been bij een inzet van de doorgebroken Roy Beerens. Op de uithaal van Christian Grindheim in de 22e mi nuut had de doelman geen ant woord, maar de paal bracht uit komst. SC Heerenveen had de bal het vaakst en was ook de veel be ter voetballende ploeg, maar kon het technische surplus niet verta len in treffers. Heerenveen ging na rust steeds slordiger spelen en had ook niet meer de dreiging in zijn spel van voor de pauze. Het duel leek doel puntloos te zullen blijven, maar in de 86e minuut kroonde Sujemani zich toch nog tot matchwinnaar. Weggestuurd door invaller Paolo Henrique liet hij Van Loo kans loos: 0-1. In de blessuretijd was Gibril San- koh met een kopbal nog dicht bij de gelijkmaker, maar met zijn bes te redding van de avond voor kwam Van Dijk dat FC Groningen tenminste nog een puntje over hield aan de noordelijke broeder twist Nederlandse moeder Nelson Piquet hoopt op plek bij eerste acht. door Herman Stil AMSTERDAM - Formule i-coureur Nelson Piquet voelt zich geen Ne derlander. Hij is een Braziliaan met Nederlands paspoort. De geel-groen-blauwe Braziliaanse vlag op zijn Renault zal naast het logo van het Nederlandse ING, ook zijn persoonlijke sponsor, ko men te staan. Piquets moeder is wel Nederlandse. Sylvia Tamsma woont even in Am sterdam, in het appartement van haar zoon. „Ik was Zuid-Frankrijk zat", zegt ze. Piquets moeder houdt haar hart vast - meer nog, geeft ze toe dan 25 jaar geleden toen haar toenmalig partner Nelson Piquet zelf racete. „Niet omdat het mis kan gaan, maar juist omdat het goed moét gaan." „De angst dat het fout gaat, was vroeger veel groter. De auto's van nu zijn veel veiliger dan 25 jaar ge leden, toen zijn vader reed. Maar ik weet gewoon niet wat Nelson te wachten staat. Hoe goed is het team, hoe goed is de auto, hoe goed is hij zelf? Ik wil gewoon dat hij het goed doet." Dat Nelson geen Nederlands spreekt is geen act, zegt Tamsma. „Hij kent hoogstens woorden als verdomme enzo. We hebben altijd in het buitenland gezeten. Hij is ge boren in Duitsland, we hebben in Monaco gewoond, hij spreekt na tuurlijk Portugees en Engels. Nóg een taal wilde ik hem niet aan doen. Maar ik heb wel het idee dat hij veel meer begrijpt dan hij wil toegeven." Nelsinho, zoon van de Braziliaan se coureur Nelson Piquet, groeide De Nederlandse moeder van For- mule 1-coureur Nelson Piquet houdt haar hart vast als haar zoon racet. Meer nog dan toen zijn vader (haar man) racete. Newcastle United is onder Keegan alleen maar verder weggezakt. door Barry van der Hooft DEN HAAG - Hij werd binnenge haald als de verlosser, als de man die van Newcastle United einde lijk weer een topclub zou maken. Maar met Kevin Keegan is het net als met aandelen; in het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst. Ook on der 'King Kev' zwalken The Mag pies door de onderste regionen van de Premier League. Keegan werd in januari aangesteld als opvolger van de opgestapte Sam Allardyce. Newcastle United was afgezakt naar het rechterrijtje, maar de nieuwe manager heeft nog niet voor een positieve impuls kunnen zorgen. Zijn ploeg won voor het laatst op 15 december en staat inmiddels op een beschamen de vijftiende plaats. Slechts drie als coureur op in Brazilië. „Hij is aanvankelijk niet echt met zijn va der of met het racen opgegroeid", zegt Tamsma. „De race in Monaco zagen we na tuurlijk, daar woonden we. En hij is ooit een paar uurtjes met Ayr- ton Senna opgetrokken, die vond Nelson erg leuk, in tegenstelling tot zijn vader. Maar het zat er toch altijd in. Als kind liep hij al met een plastic koffertje vol raceautoo tjes. Als we dan naar een race ke ken, pakte hij dat koffertje en stal de al die wagentjes uit; zo schat tig-" „Op z'n achtste heeft zijn vader ge zegd: we proberen het eens met karten. Hij heeft Nelson toen naar Brazilië gehaald. Hij heeft daar een harde leerschool van zijn vader ge had. Die heeft hem behoorlijk ge pusht. Na drie kartkampioenschap- pen in zijn leeftijdsklassen stap pen de Piquets in 2001 over naar de Formule 3." De eerste races van het seizoen zit Tamsma voor de tv. „Ik ga hier vannacht live kijken, met vrien- punten boven een degradatieplek. Desondanks heeft Keegan nog best wat krediet bij de achterban. Het heeft alles te maken met zijn eerdere dienstverband in Newcast le. In 1992 stapte hij in op het mo ment dat de club naar het derde ni veau leek te degraderen. Keegan zorgde voor een wederopstanding die datzelfde seizoen nog be kroond werd met promotie naar de Premier League. In de jaren die volgden groeide Newcastle United uit tot een topclub, mede door de karrenvracht aan doelpunten van Alan Shearer. In 1996 en 1997 ein digde Newcastle als tweede, in 1998 vertrok Keegan. Tien jaar later is hij teruggehaald door eigenaar Mike Ashley. De multimiljonair nam de club afgelo pen zomer over en is iedere wed strijd als een doorsnee fan in het zwart-witte shirt op de tribunes te vinden. Ashley had graag gezien dat Keegan een duo was gaan vor men met Shearer, maar de cluble den. Ik vind dat verschrikkelijk, zo achter de televisie. Maar mijn kind, mijn baby is nu een volwas sen man in een volwassen sport. Je moet je als moeder terughou dend opstellen terwijl ik vroeger met zijn vader overal bij kon zijn. Meestal belt hij na de race op, maar dan moet ik wachten tot hij alle briefings en interviews gedaan heeft. Ik zit werkelijk achteraan." Piquet jr is niet vaak in Amster dam. „Hij komt wanneer hij kan, maar dat is zeker dit seizoen na tuurlijk steeds minder. Hij leeft nu voornamelijk uit koffers en ver blijft zo ongeveer op de circuits." Tamsma maakt zich zorgen over het lage ontbrandingspunt van haar zoon. „Hij moet vooral leren zijn frustraties de baas te blijven. Hij heeft Braziliaans bloed, zijn va der was ook al geen denker en ik ben ook hartstochtelijk. Het bloed rent door zijn aderen. Maar hij moet vooral rustig blijven als het even tegenzit. Dit jaar is zo belang rijk voor hem. Hij moet zichzelf le ren kennen." gende bedankte voor de eer. Het lijkt echter onvermijdelijk dat She arer binnen afzienbare tijd bij Ne wcastle United debuteert als trai ner. De belangrijkste taak tijdens de res terende negen duels is Newcastle United te behouden voor de Pre mier League. De voormalige bondscoach heeft op papier een se lectie die overloopt van kwaliteit, alleen is de balans ver te zoeken. Michael Owen wordt nauwelijks in stelling gebracht, Mark Viduka is vooral geblesseerd, Alan Smith worstelt met zijn vorm en Obafe- mi Martins is geen vaste waarde. Grote aankopen brengen niet wat van ze verwacht mag worden en daarom staat de zoveelste renova tie al weer voor de deur. „Ik heb fWI Ook Kevin Keegan krijgt New- castle United niet aan het voet ballen. Sinds zijn aantreden heeft de club nog geen wedstrijd ge wonnen. m WH De komende weken is het een drukte van belang op en rond het Dow-terrein in Terneuzen. Van 22 maart tot en .met 26 april vindt groot onderhoud plaats aan naftakraker 2. Dit is nodig om de fabriek ook dë komende jaren weer goed en veilig DOW te laten draaien. Ongeveer duizend extra medewerkers zullen allerlei werkzaamheden uitvoeren. Van het" lassen van een stukje leiding, tot het vervangen van een 37 meter hoge toren. Aan het begin en aan het eind van de onderhoudsstop wordt de fakkel gebruikt. Dat is nodig om onze systemen leeg en schoon te maken. De fakkel zorgt voor het veilig ver branden van reststoffen. Wij doen er alles aan om de overlast tot een minimum te beperken. Mocht u toch hinder ondervinden, dan bieden we u bij voorbaat onze excuses aan en vragen uw begrip voor de situatie. Sylvia Tamsma maakt zich zorgen over het lage ontbrandingspunt van haar zoon Nelson Piquet (foto). „Hij moet vooral leren zijn frustraties de baas te blijven." foto Oliver Multhaup/GPD Meer informatie: www.dowbenelux.com E-mail: beneluxinfo@dow.com Miralem Sulejmani

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 92