Van den Buijs gaat zandhappen in Libië Pa begrijpt echt niets van zijn zoons z pzc Zaterdag 15 maart 2008 49 Renner uit Nieuwdorp vanaf vandaag actief in wielerronde in Afrika. door Jan Dagevos nieuwdorp - Normaliter had hij vandaag aan het vertrek gestaan van de wielerronde van Oud-Vos- semeer. Tjitte van den Buijs koos echter voor een ander avontuur. De renner uit Nieuwdorp is vanaf vandaag actief in de Ronde van Li bië. „Terwijl mijn collega's in Oud-Vos- semeer op die dijkjes op de kant worden gereden, rijd ik bij een temperatuur van 25 graden mijn rondjes", zegt hij met een brede grijns op zijn gezicht. De Ronde van Libië begint met een tijdrit van zo'n veertig kilome ter in en rondom de hoofdstad Tri poli. Morgen duiken de renners de binnenlanden in en staat een etap pe van zo'n tweehonderd kilome ter op het programma. „Als ik in een trainingsweek vijfhonderd ki lometer haal, is dat voor mij veel", zegt Van de Buijs. „Nu in Libië ga ik in een week tijd dik over de dui zend kilometer heen. Dat wordt best afzien. Ik verwacht zeker geen spetterende uitslagen. De eerste da gen probeer ik door te komen en als ik dan nog fit genoeg ben, zal ik wel eens met een groepje mee proberen te springen." Van den Buijs maakt deel uit van een Belgische ploeg, die in totaal uit zes renners bestaat. Daarnaast zijn er vier begeleiders meegereisd. TT9 De Ronde van Libië begint van- daag. Eén van de deelnemers is Tjitte van den Buijs uit Nieuw dorp. De koers duurt zes dagen en is 1100 kilometer lang. „Het wordt een avontuur", weet Van den Buijs op voorhand. „Ik heb van tevoren het etappeschema gezien. We gaan van A naar B, maar ik kan heel vaak op de kaart plaats B niet terugvinden. Het is negentig procent woestijn waar we doorheen moeten. Het wordt zandhappen, vrees ik." Van den Buijs heeft eigenlijk geen idee wat hij moet verwachten. „Twee jon gens uit onze ploeg hebben al eens de Ronde van Cuba gereden en zijn ook in Burkina Faso ge weest. Van hen heb ik begrepen dat het er meestal anders aan toe gaat dan in Europese ronden. Het is allemaal wat gemoedelijker. In Eurpa willen ze je nog wel eens op de kant zetten en desnoods in de berm rijden, maar dat is bij dit soort ronden niet het geval." Van den Buijs heeft in de aanloop naar de Ronde van Libië 'gewoon' zijn kilometers gemaakt. „Ik heb redelijk getraind, niet meer dan normaal. Nee, dan ben ik voordat het seizoen begint al compleet af gedraaid. Dat wil ik niet. Ik zie dit als een leuke extra reisje. Kijk, ik zal blij zijn als ik de ronde uitrijd. Dat is mijn doel." Tjitte van den Buijs gaat op avontuur in Libië. foto Willem Mieras Peter van Langevelde ziet de aardigheid van het keepen niet in. door Gino van den Broecke axel - Als spits van Axel, Hoek en Zaamslag genoot hij volop van het geven van assists, het in de luren leggen van tegenstanders en keepers én van het maken van doelpunten. Nu staat Peter van Langevelde als supporter langs de lijn. Kijkend naar de verrichtingen van zijn twee keepende zoons. „Ik genoot ervan om een keeper te dollen en te scoren terwijl zij er van genieten om in de blubber te duiken en ballen tegen te houden. Ik sta nu als supporter te kijken, maar ik begrijp van dat keepersple- zier helemaal niets." Van Langevelde (46) begon als lin kerspits bij w Axel om op zijn ze ventiende het Axelse bos te verrui len voor de Hoekse Lovenpolder. Daar was hij veertien seizoenen ac tief in het eerste van de plaatselij ke HSV. Hij speelde er samen in eerste klasse met onder anderen Milan Ruzie en voormalig Euro pees topschutter Kees Kist. „Een leerzame en schitterende periode. Man wat hadden wij een prachtige ploeg. En ik liep daar gewoon tus sen. Ik was altijd zeer gedreven en dat heeft me tot dat niveau ge bracht", zegt de vestigingsleider bij Eyke-Hogendoorn. Na Hoek speel- Peter van Langevelde met zijn keepende zoons Devin (links) en Michael. foto Peter Nicolai de hij nog drie jaar bij Zaamslag en vier seizoenen terug bij Axel, waar hij op zijn 37e de schoenen opborg. Het niveau waarop hun vader speelde, is momenteel voor de zoons Michael (21) en Devin (18) nog niet aan de orde. De oudste is sinds dit seizoen eerste keeper bij vierdeklasser Axel, terwijl Devin pendelt tussen Hoek At en de re servebank van het tweede team. In tegenstelling tot hun vader dus geen handige linksbenige aanval ler, maar beiden actief als doel man. „Ik ben wel begonnen als voetballer in de jeugd bij Hoek. Ik ging altijd met mijn vader mee naar wedstrijden. De reservespe lers schoten dan altijd ballen op mij in doel. Ik vond dat leuk. Het duurde echter totdat mijn vader een keeperstenue voor me kocht. Dat heb ik daarna nooit meer uit gedaan, ik was toen vijftien", zegt Michael. 'Ik genoot ervan een keeper te dollen. Zij vinden het leuk om in de blubber te duiken.' Devin kreeg de drang om te kee pen niet van zijn vader, maar van het spelen met zijn drie jaar oude re broer. „We trapten vaak een bal letje op het veld van Zaamslag en AANNEMINGSBEDRIJF 1/VEEtS PHDUPWaii NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD REPARATIE ook ik moest toen op doel gaan staan. Ik vond het wel leuk en ben zodoende ook tussen de palen be land." Waar Michael met Hoek, Biervliet, Zaamslag en Axel al een rijtje clubs heeft gehad, speelt Devin al zijn hele voetballeventje bij Hoek. Of dat echter na dit seizoen nog zo zal zijn, valt te bezien. „Een keeper bij Hoek heeft nooit gewel dige vooruitzichten. Het eerste trekt er altijd een van buitenaf aan." „Ik leer er wel veel, zowel van keeperstrainer Nico Knol als bij het tweede. In Ai sta ik stil in mijn ontwikkeling, dus ik moet straks iéts. Wat precies, daar ben ik nog niet uit." Vader Peter weet het antwoord wel: „Gewoon naar een goede vijf de- of vierdeklasser gaan om eer ste keeper te worden. Daar leer je veel meer van. De druk is anders en je doet er een boel ervaring op." Michael beaamt die redene ring. „Eerste keeper zijn voelt heel anders. De druk is groter en het geeft een kick om belangrijk te zijn voor het team. Ik leer nog elke dag bij en heb nog geen seconde spijt van mijn keuze voor Axel. Dat ik hier speel, heb ik als klein jochie ooit al gewild. Ik was toen mijn vader hier speelde onder de indruk van het complex, in mijn ogen het mooiste uit de regio. Nu speel ik er zelf en dat is genieten." KUNSTSTOF RAMEN EN DEUREN ALUMINIUM RAM EN-ROLLUIK EN-ZONWERING heroal www.haers.net mado' VEKA ring Tel. 0115-491282 Blessures en afwezigen AZW (Dinteloord-thuis). Af wezig: Romano van Overmei- re, Corné Langendoen, Martijn Bottinga en Ferry van de Veeke (allen geblesseerd), Emanuel Pauwels (geschorst). Terneuzense Boys (Zaam- slag-uit). Afwezig: Kees Duite- meijer, Guido Vinke (beiden ge blesseerd). Zaamslag (Terneu zense Boys-thuis). Afwezig: Tom Nieuwelink en Omar Mala- gic (twijfelgevallen). HW'24 (Dongen-thuis). Af wezig: niemand Terneuzen (Halsteren-uit). Af wezig: Dennis de Kraker, Ryan de Regt (geblesseerd). Clinge (Roosendaal-uit). Af wezig: jürgen Ras (gebles seerd), Percy Verlinden (werk). Steen (Zierikzee-thuis). Afwe zig: Stijn Dobbelaer, Piet van Looy, Johnny Bogaert (gebles seerd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 91