port PZC Nog twee dagen voor Gesink Nobody uit Jemen zit Van Gelder dwars 51 47 52 In de voetsporen van toppers Cuba speelt wedstrijd met slechts tien man Erben Wennemars is wereldrecord kwijt Mount Everest dicht voor olympische vlam Bezoek: www.selekthuis.nl Nederlandse moeder van Nelsinho Piquet houdt haar hart vast Zaterdag 15 maart 2008 PSV haalt schouders op over Fiorentina als opponent in Uefa Cup Esther Schouten maakt rentree in de boksring Tip? sport@pzc.nl Renner staat al samen met Hiddink genoemd op Wikipedia-pagina. door Cerrit Hendriksen SISTERON - Robert Gesink heeft gis teren in de vijfde etappe van Pa- rijs-Nice zijn gele trui met succes verdedigd. De wielrenner van de Rabobank-ploeg was alert en be moeide zich alleen met zijn con currenten, niet met de strijd om de dagprijs. Deze was voor de Spanjaard Carlos Barredo. Karsten Kroon finishte als tweede. Gesink kwam voor in het peloton binnen, op 2.15 van de winnaar. Zijn voorsprong in het algemeen klassement op de Italiaan Davide Rebellin is ruim een halve minuut. Diens landgenoot Rinaldo Nocen- tini moet 35 seconden goedmaken op Gesink. De 21-jarige klimmer uit Varsse- veld greep donderdag in de etappe naar de Mont Ventoux de macht in de Franse rittenkoers. Op de slotklim kon alleen Cadel Evans hem volgen. De ritwinst moest Ge sink aan de Australiër laten, maar hij mocht wel de gele trui aantrek ken. Gesink heeft nog twee etappes voor de boeg. Vandaag wacht een rit over 206 kilometer van Sisteron naar Cannes. Onderweg moeten de renners zeven cols bedwingen. Tijdens de afsluitende rit morgen, met start- en eindpunt in Nice, krijgen de renners drie bergreuzen voor hun kiezen, waaronder de Col de la Porte. Gesink beseft dat er nog een 'lastig parkoers' ligt. „Maar de ploeg is heel sterk en ik heb er veel vertrou wen in. Ik heb nog geen last van druk of zenuwen. Nu kan ik alleen maar denken aan eten, douchen en slapen." Hoe de buitenwereld nu aankijkt tegen Robert Gesink, dat interes Robert Gesink rijdt zich in een aansprekend gezelschap als hij de rittenkoers Parijs-Nice morgen op zijn naam schrijft. De Rabo-renner wordt dan de opvolger van Tour-winnaar Alberto Contador die de koers in 2007 won en treedt in de voetsporen van grote Nederlandse renners. Laatste tien winnaars 2007 Alberto Contador (Spa) 2006 Floyd Landis (VSt) 2005 Bobby Julich (VSt) 2004 JörgJaksche (Dui) 2003 Alexander Vinokoerov (Kaz) 2002 Alexander Vinokoerov (Kaz) 2001 Dario Frigo (Ita) 2000 Andreas Klöden (Dui) 1999 Michael Boogerd (Ned) 1998 Frank Vandenbroucke (Bel) iiiwiwiutPiw mmm mm Nederlandse winnaars Michael Boogerd 1975 Joop Zoetemelk 1974 Gerrie Knetemann 1964 Joop Zoetemelk Joop Zoetemelk Jan Janssen Resterende etappes in editie van 2008 Zesde etappe, zaterdag, Sisteron-Cannes (206 kilometer) Zevende etappe, zondag Nice-Nice (119 kilometer) PZC Rolant Quist bron: Rudy Boogert foto Guillaume Horcajuelo/EPA seert hem nog niet eens zo veel. „Dat weet ik niet. Ik vind het per soonlijk wel leuk dat ik nu wat be kender word in het peloton en ook af en toe een praatje maak met renners tegen wie ik altijd erg opkeek." Renners die hij nu berg op bovendien haast achteloos lost. Het is dat voetbalcoach Guus Hid dink Varsseveld al op de kaart heeft gezet, anders had Gesink dat misschien wel gedaan. „Hopelijk word ik inderdaad de tweede we reldberoemde Varssevelder, hoe wel ik er nu niet meer woon. Op internet staan Guus Hiddink en ik in elk geval al samen vermeld op de Wikipedia-pagina van Varsse veld." De 26-jarige Barredo, in dienst van Robert Gesink consolideert zijn leidende positie in de rittenkoers Parijs-Nice. Hij moet nog twee koersdagen 'overleven' om als winnaar gekroond te worden. Quick Step, kwam gisteren na een rit over 195 kilometer van Alt- hen-des-Paluds naar Sisteron solo over de streep. Hij reed tien kilo meter voor het eind weg bij zijn vier overgebleven medevluchters en bleef vooruit. De voorsprong op zijn achtervolgers was vier se conden. Karsten Kroon versloeg in de sprint om de tweede plaats de Itali aan Manuel Mori en de Fransman Christophe Moreau. orlando - Het olympisch voetbal team van Cuba verscheen in een wedstrijd tegen Honduras slechts met tien spelers aan de aftrap. Ze ven leden van de ploeg onder 23 jaar liepen eerder deze week over naar de Verenigde Staten om asiel aan te vragen. Cuba is in de Vere nigde Staten voor het olympische kwalificatietoernooi, waar nog twee tickets voor Peking zijn te ver dienen. De Cubaanse trainer Raul Gonzalez had nog maar elf spelers over, van wie er ook nog 's één ge schorst was. calgary - Na zijn wereldtitel op de 1500 meter is de Canadese schaatser Denny Morrison giste ren ook in bezit gekomen van het wereldrecord op de 'mijl'. Tijdens wedstrijden op de Olympic Oval in Calgary reed Morrison de 1500 meter in 1 minuut en 42,01 secon den. Daarmee was de Canadees ruim sneller dan de oude toptijd, die met 1.42,32 in het bezit was van Erben Wennemars en de Ame rikaan Shani Davis. Morrison vero verde een week geleden ook de we reldtitel op deze afstand. kathmandu - De Mount Everest gaat begin mei op slot. Alleen de olympisch vlam krijgt toegang tot het 'dak van de wereld'. Prithvi Subba Gurung, een minis ter van Nepal, liet gistermiddag weten dat de Mount Everest dicht gaat om te voorkomen dat er de monstraties komen voor een vrij Tibet. De bijna negen kilometer hoge bergketen vormt de grens tussen Nepal en Tibet, dat bezet wordt door China. Kiest u voor een woning van SelektHuis, dan kiest u voor kwaliteit, gemak en traditioneel bouwen. SelektHuis heeft alle aandacht voor uw specifieke wensen. Tenslotte is het üw huis dat we bouwen! Vraag de gratis catalogus aan: 0548-537555 Ambachtsweg 11, Tholen Ambachtweg 14, Moordrecht Rij ssen* Sn eek* Tholen Moordrecht Amersfoort door Esther Voesenek waalwijk - Tja, wat moet-ie zeg gen...? „Het is gewoon klote." Yuri van Gelder (24) kreeg gistermid dag te horen dat de Spelen van Pe king definitief aan zijn neus voor bijgaan. De zogeheten IOC Tripartiete Commissie gaf de wildcard voor het olympisch mannenturntoer- nooi aan Nashwan Al-Harazi, een nobody uit Jemen. „Die jongen kan niks", weet de Waalwijkse rin- gengigant. „Hij is geen specialist en ook niet eens een meerkamper, want hij doet maar vijf toestellen. Maar ja, ze willen gewoon dat er zoveel mogelijk landen op de Spe len staan." Geheel in lijn met de olympische gedachte, al is het natuurlijk waan zin dat een medaillekandidaat, een kanshebber op goud zelfs - want dat is Van Gelder aan de ringen - deze zomer niet het hoogst haalba re kan nastreven. „Ik vind natuur lijk dat ik had moeten gaan." En daar had de turner stilletjes op ge hoopt, hoe klein zijn kansen ook waren. Volgens Van Gelders theo rie ging de strijd om het laatste startbewijs tussen hem en Aljaz Pegan. De Sloveen trof tijdens het WK in Stuttgart hetzelfde lot. Bei de oud-wereidkampioenen pakten het zilver (Van Gelder op ringen, Pegan op rek), terwijl slechts goud hen in Peking had gebracht. Dat ook Pegan deze zomer thuiszit, geeft Van Gelder nog enige genoeg doening. „Anders had ik het nóg moeilijker gevonden. We hebben er allebei voor gestreden en zijn het allebei niet geworden..." Het EK turnen, in mei in Lausan ne, moet nu zijn hoogtepunt van het jaar worden. De eerste kwalifi catiewedstrijd daarvoor is vandaag in Veldhoven. Van Gelder gaat toch, maar met de pest in zijn lijf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 89