krijg je veel volk over de vloer' berco Kabinet neemt besluit toekomst Afsluitdijk voor de meest uitgebreide collectie van FRANKWALDER 6ERRY WEBER direct aan de slag! geld verdienen én leren in de techniek kom op 20 maart praten met belangrijke leerbedrijven, het ROC en Randstad Techniek ~ir randstad PZC Zaterdag 15 maart 2008 7 eerst aan zo iemand worden voor gesteld, voor ze er een praatje mee maakt." Even terughoudend was zij over haar politieke plannen. „Bij een ga la voor een weeshuis heeft ze het er helemaal niet over gehad. In haar speech op het Reisgala maak te ze een grapje over de vliegtax die wordt ingevoerd, met nog een politieke knipoog en dat was het. Geen woord dat niet relevant was." Van Steenis vindt Verdonk 'zeer aimabel'. „Uit mijn mond komt dat uit onverdachte hoek. Ik ben sociaaldemocraat." De Hardenbergse transportonder neemster Petra M. Baarslag-De Mönnink haalde Verdonk naar Twente voor een discussie over de dichtgeslibde snelweg Ai. Reden: „De transportsector is nogal gepor teerd van haar. Ze heeft flair." Net als de andere sprekers kreeg Verdonk vijf minuten. „Het ging ook echt over de filebestrijding. Daar was zij voor uitgenodigd, niet voor andere zaken. En als zij op vragen uit de zaal geen ant woord had, dan zei zij dat ge woon." Mensen praten graag met Verdonk, valt Baarslag op. De be kende ondernemer Hennie van der Most had haar naar zijn Evene mentenhal in Twente gehaald. Baarslag was daar ook. Verdonk, toen nog WD-lid, arriveerde per helikopter. Geregeld door Van der Most. Baarslag: „Vergelijk het met de koningin. Als Rita ergens bin nenkomt, dan stapt er een per soonlijkheid binnen. Ze loopt met een microfoon de zaal in, geeft ant woord op alle vragen. Het was bomvol. Want mensen weten: met Rita wordt het leuk." Rita Verdonk laat zich in de Kamer weinig zien. Druk met fondsenwerven, zegt zij zelf. Op 12 maart was zij aanwezig bij de Lady's Night bij ADO Den Haag. foto Evert-Jan Daniels/GPD flauw om te praten over 'recht door zee' en 'achterkamertjes'. Waarom moeten wij als vertegen woordigers van Verdonk alles ver tellen? Vertellen andere politieke partijen wel hun geheimen?" Frans van Steenis, algemeen direc teur van de Kamer van Koophan del Nederland, heeft Rita Verdonk twee keer meegemaakt op ga la-avonden waar veel groten uit de zakenwereld aanwezig waren. „Ze stelt zich uiterst terughoudend op tegenover mensen met geld die daar rondlopen, zoals een Fente- ner van Vlissingen. Ze moet echt lange vorststraat - goes Over bescherming van het achterland zijn alle partijen het eens. LELYSTAD - Het kabinet neemt nog deze regeerperiode een beslissing over vernieuwing van de Afsluit dijk. Dat stelde staatssecretaris Ti neke Huizinga van Verkeer en Wa terstaat gisteren in Lelystad. De Afsluitdijk moet worden opge hoogd omdat de zeespiegel vol gens het weerinstituut KNMI de komende eeuw 35 tot 85 centime ter zal stijgen. De afgelopen maan den is onder leiding van de Friese commissaris van de koningin Ed Nijpels met bestuurders, architec ten en de bouwsector gediscussi eerd over de toekomst van de dijk. De ambitie van Nijpels is om in 2011 te beginnen met de aanpak van de 75 jaar oude, 30 kilometer lange dijk tussen het Noord-Hol landse Den Oever en het Friese Zu rich. Over die ambitie bestaat nog al wat twijfel. De betrokkenen den ken heel verschillend over de toe komst van de waterkering. Deson danks vindt Huizinga dat het kabi net nog deze regeerperiode een be sluit moet nemen over zeker een deel van de toekomst van de dijk. De plannen die de laatste maan den zijn bedacht variëren van een universiteitscampus in het IJssel- meer tot een energiecentrale in de dijk en van toeristische attractie tot ecologisch gebied. Tijdens een symposium over de dijk gisteren in Lelystad bleek on der bestuurders, ondernemers en andere betrokkenen wel consen sus over één punt: veiligheid. Om het achterland de komende hon derd jaar te beschermen tegen de zee is 500 tot 800 miljoen euro rijksgeld beschikbaar. Alle andere plannen moeten door gemeenten, provincies en bijvoor beeld banken of bouwbedrijven worden betaald. Nijpels' denktank gaat tot de zo mer op zoek naar bedrijven die willen meebetalen. Randstad Techniek Beenhouwerssingel 3 Middelburg Wil jij een technisch vak leren maar ook direct geld verdienen? Op 20 maart van 18.00 tot 20.00 uur tijdens onze voorlichtings avond vertellen we je alle voordelen van leren én werken in de praktijk. Je maakt kennis met top-leerbaanbedrijven, het ROC en Randstad Techniek. Misschien ga je aan het eind van de avond wel naar huis met een leerbaan op zak! Kijk voor meer informatie en de deelnemende bedrijven op www.randstad.nl/techniek of bel (0118) 68 00 60.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7