ook van kustversterking H Grote stop bij Dow voor beurt kraker Campagne verdient een goed vervolg Gamma: geen interesse in Koegorspolder Klanten van Fitland kunnen weer sporten PZC Zaterdag 15 maart 2008 I 3 1 Voorkeursalternatief zwakke schakels en Waterdunen West-Zeeuws-Vlaanderen Waterschap Zeeuws Vlaanderen begint volgend jaar met de versteviging van de kustversterking bij Nieuwvliet Bad en Groede. Later volgen Breskens, de Herdijkte Zwarte Polder, Waterdunen en Cadzand. Dit megaproject duurt tot en met 2014. De aanpak van de zwakke schakels draait niet alleen om de veiligheid. Ook wordt geinvesteerd in de verbetering van de ruimtelijke kwaliteit. Herdijkte Zwarte Polder Nieuwvliet Bad/Groede optie: inpassen bestaand strandpaviljoen zeewaarts verplaatsen Matour nieuwe dijk aanbrengen kleidijk aanbrengen damwand "1 versterken strekdam optie jachthaven ^zeewaarts zeewaarts verplaatsen Carrousel Bazar Groede versterken Breskens \bel<leding verplaatst strand nieuw duin AANNEMINGSBEDRIJF i AERS PMoyimiME NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD REPARATIE KUNSTSTOF RAMEN EN DEUREN ALUMINIUM RAMEN-ROLLUIKEN-ZONWERING heroal ^m)mado' VEKA www.haers.net Tel. 0115-491282 PZC Felix Binicewicz bron Waterschap Zeeuws-Vlaanderen In Cadzand-Bad worden de duinen zeewaarts verbreed. Er zijn ook plannen voor een jacht- of zomerhaven. foto's Peter Nicolai Tijdelijk werk voor 1200 medewerkers van Dow-contractanten. door Conny van Gremberghe terneuzen - Een van de krakers bij Dow in Terneuzen krijgt de ko mende maand een grote renovatie beurt. In 35 dagen voeren twaalf honderd medewerkers van vijftig verschillende bedrijven veertigdui zend onderhoudsactiviteiten uit. Een dergelijke onderhoudsopera- tie van een kraker vindt maar één keer in de acht jaar plaats. Acht jaar geleden is de desbetref fende kraker, van de LHC-2 fa briek, voor het laatst uit bedrijf ge weest voor groot onderhoud. LHC staat voor Light Hydro Carbons, of tewel koolwaterstoffen. De kraker splitst nafta in koolwa terstoffen, zoals ethyleen en propy leen. Dat zijn de grondstoffen voor de andere Dow-fabrieken die er chemicaliën en kunststoffen van maken. De LHC-2 fabriek vormt samen met twee andere naftakrakers het hart van de Dow-vestiging. Om een fabriek draaiende te houden, is regelmatig onderhoud nodig. Omdat hiervoor de fabriek stil moet liggen, is tijdelijk geen pro ductie mogelijk. Bij de onderhoudsoperatie zijn veel andere bedrijven betrokken. In totaal leveren twaalfhonderd ex terne medewerkers - van stelling bouwers en kraanmachinisten tot brandwachten en inspecteurs - een bijdrage. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Gamma heeft geen zin om van de Kennedylaan in Ter neuzen te verhuizen naar de Koe gorspolder. Jan van der Peijl van de Raad van Bestuur van De Hoop, eigenaar van Gamma, schrijft dat aan gedeputeerde Har ry van Waveren. Tijdens bijeenkomsten over de in de maak zijnde detailhandelsstruc- tuurvisie van Terneuzen steken volgens Van der Peijl telkens weer geruchten op dat Gamma interes se zou hebben in de Koegorspol der. „Met klem willen wij bena drukken dat wij ons nooit in deze richting hebben uitgesproken en dat een dergelijke verplaatsing voor ons niet opportuun is." Wel worden met een aantal be langhebbenden de ontwikkelings mogelijkheden van het gebied Ken nedylaan West/Oost en de Kop van de Noordstraat onderzocht. Zeeuws-Vlaanderen heeft met het emigratiebeursbe- zoek een goede beurt ge maakt. Nu het vervolg nog. Tevredenheid alom deze week in kringen van ge meentebestuurders en on dernemers. Meer dan 2000 beurs bezoekers waren langs de stand van Zeeuws-Vlaanderen op de emi- gratiebeurs in Nieuwegein geko men. Bijna 300 mensen klopten de voorbije week via website en te lefoon aan bij gemeenten om in formatie over de streek. En ook bij de grote bedrijven kwamen infor matievragen binnen. Dankzij de publiciteit op nationale radio en tv zijn veel Neder- en medelan ders er weer even op gewezen dat bezuiden de Westerschelde ook nog een stukje Nederland ligt. Nu nog even proberen een aantal van ANALYSE door Conny van Gremberghe deze mensen naar de streek te lok ken. Makkelijk zal dat niet zijn. Ge meenten en bedrijven hebben de handen voor deze campagne in eengeslagen, maar om de vaart er in te houden, is meer nodig. De sa menwerking op dit gebied zal ge formaliseerd moeten worden. Zeg gen dat er een stichting komt, is niet voldoende, die had er eigen lijk - om een goed vervolg op de campagne te geven - al moeten zijn. En een stichting zonder mo tor, zonder apparaat, daar zal Zeeuws-Vlaanderen ook weinig aan hebben. Dit betekent dat ge meenten en bedrijven ook finan cieel eens flink in de bus moeten blazen. Of ze dat zullen doen, is nog maar de vraag. Geen der Zeeuws-Vlaamse gemeenten zit ruim in de slappe was. Het is een kwestie van keuzes maken. Wil de regio nieuwe inwoners werven, dan moeten de instanties er wat voor over hebben. Het is overigens niet voor het eerst dat Zeeuws-Vlaanderen aan het werven is geslagen. Twintig jaar te rug bedacht de toenmalige burge meester van Hontenisse, Toine Kessen, een campagne om meer in woners te werven. Hij bood ko pers van bouwgrond een tuinpre- mie en het bedrijfsleven haakte daar met een flink waardebonnen- pakket op in. In eerste instantie werd er -zoals nu- door velen gela chen om de actie. Het geschamper hield op toen bleek dat het inwo nertal van Hontenisse tien jaar achtereen groeide na jaren van stagnatie. Toen Kessen goed en wel in Hulst zat, keerde in Honte nisse de krimp terug. Zonder goed vervolg resulteren ogenschijnlijk leuke initiatieven in niets. terneuzen - Nutsbedrijf Delta heeft de voormalige Fitlandvesti- gingen in Oostburg en Terneuzen (Foaks) weer aangesloten op de nutsvoorzieningen. In de sport scholen, die voortaan onder de noemer Basis Sports worden geëx ploiteerd door Pascal de Gryse uit Oostende, kan vanaf maandag weer gedeeltelijk gesport worden. In beide vestigingen beginnen de groepslessen weer. „We werken om de fitnesscentra in de loop van volgende week weer helemaal ope rationeel te krijgen", zegt directeur Danny Rombout van het failliete Fitland. Hij heeft bemiddeld om de vier vestigingen van Fitland weer open te krijgen. In de vesti ging in Sas van Gent, die ook is overgenomen door De Gryse, kan inmiddels weer gesport worden. Mensen kunnen maandag van 20 tot 22 uur in Oostburg en Terneu zen terecht voor informatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79