Hulst hoopt op sluiting growshops Toerisme profiteert Onderzoek nieuwbouw ROC in de zomer klaar Seniorenraad Hulst wil veiliger scootmobiel Copieus «HSSMl Percussiegroep met olievaten 30 I Zaterdag 15 maart 2008 pzc Gemeente houdt strikt de hand aan de regels om shops uit te bannen. door Sheila van Doorsselaer hulst - 1\vee van de drie grow shops in de gemeente Hulst heb ben niet de benodigde exploitatie vergunning bij de gemeente aange vraagd om open te mogen blijven. De exploitanten hangt een dwang som boven het hoofd. Met strengere regelgeving probeert de gemeente Hulst het de drie growshops in de gemeente moeilij ker te maken. Op die manier hoopt de gemeente de verkoop van technische hulpmiddelen bij de teelt van wiet uit te bannen. Bijna een jaar geleden werd in Hulst een gewijzigde Algemene Plaatselijke Verordening (APV) in gevoerd. Volgens de regels daarvan moeten de growshops (Green Mile in Heikant, Grow Flow in Nieuw-Namen en De Top in Hulst) een exploitatievergunning aanvragen. Alleen met deze ver gunning mag de growshop in be drijf blijven. De shopeigenaren hadden tot 28 september vorig jaar de tijd om een aanvraag voor de exploitatie- De gemeente Hulst probeert met streng optreden te bereiken dat de verkoop van hulpmiddelen bij het kweken van wiet wordt uitge bannen. vergunning in te dienen. Van de shop uit Nieuw-Namen werd geen aanvraag ontvangen. De gemeente stelde vervolgens een dwangsom in het vooruitzicht indien de win kel geopend zou blijven zonder ex ploitatievergunning. De exploitant reageerde wel op deze brief en kreeg uitstel. De exploitant kreeg de tijd om de ontbrekende informatie aan te le veren, maar bleef in gebreke. Hulst heeft daarom nu definitief beslo ten de aanvraag niet in behande ling te nemen. Blijft de shop toch geopend, dan wordt een boete van vijfhonderd euro per dag opge legd. Grow Flow is overigens al een tijdje dicht. Ook growshop Green Mile in Hei kant vroeg geen exploitatievergun ning aan. Hulst heeft de exploitant inmiddels aangeschreven dat ze van plan is een dwangsom op te leggen. Growshop De Top in Hulst diende wel op tijd de aanvraag voor de ex ploitatievergunning in. Bureau Bi- bob bestudeert de aanvraag nu. In het kader van de Wet Bibob (Be vordering Integriteits Beoordeling door het Openbaar Bestuur) wordt het doopceel van de exploi tanten van de shop gelicht. Aan de hand van het advies van Bureau Bi- bob nemen burgemeester en wet houders van Hulst het besluit of de shop een vergunning krijgt. Eind maart verwacht Hulst het ad- terneuzen - De bouw van een nieuwe ROC Westerschelde op het De Hoop-terrein aan de Ken- nedylaan in Terneuzen, is voorals nog niet aan de orde. Volgens Toi- ne Huijsmans, voorzitter van de raad van bestuur van het opleidin geninstituut, is een commissie aan het werk om de financiële haal baarheid van nieuwbouw te onder zoeken. Over locaties is nog niet eens gesproken. Huijsmans rekent erop dat de com missie tegen de zomer uitsluitsel kan geven over het al dan niet bou wen van een nieuwe school. „Kun nen we het financieel niet redden, dan komen onderzoeksoptie twee en drie in beeld. Zijnde gedeeltelij ke nieuwbouw op een andere loca tie, dan wel een uitbreiding van ons huidige gebouw." De laatste twee opties zijn goedkoper dan complete nieuwbouw. Een nieuw pand zou ruim veertig miljoen kos ten, waarvan de school een deel zelf moet betalen. Huijsmans wil echter niet over bedragen praten. Volgens directeur Evert Jan van Ex- ter van woonstichting Clavis, die in een eerder stadium voor het ROC een haalbaarheidsstudie uit voerde, is nieuwbouw op het De Hoop-terrein, geen haalbare kaart. ZEEUWSE Die Terneuzenaar heeft een druk bestaan. Hij is van vroeg tot vaak heel laat in de weer. 's Morgens be zorgt hij voor dag en dauw de krant en daarna heeft hij altijd nog veel te veel dingen omhanden. En dan houdt hij ook z'n sociale contacten nog warmvoornamelijk in de bruine kroeg bij hem om de hoek. Daar geeft hij graag hoog op Tip? redactie@pzc.nl van zijn kookkunsten. Daartoe uit gedaagd, schroomde hij laatst niet zijn drinkmaten met een gul ge baar uit te nodigen voor een co pieuze maaltijd. Op de afgespro ken dag stonden ze ruim op tijd voor zijn deur. Het duurde lang voor hij opendeed. In het huis hing een walm van aangebrand voedsel. Hij was in slaap gesukkeld. De West-Zeeuws-Vlaamse kust staat aan de vooravond van een megaklus, de kustversterking. Van 2009 tot en met 2014 bepalen shovels, zandschepen en werklui het strandbeeld. door Frank van Cooten D e handen van Adrie Provoost, hoofd wa terkeringen van wa terschap Zeeuws- Vlaanderen, jeuken. Hij staat te popelen om te begin nen. „Dit betekent een vliegwielef fect voor andere ontwikkelingen." Op het veerplein van Breskens staat nog deze zomer het 'moeder huis' van de kustversterking. Rond het torentje komt een ketenpark. Bedoeld als werkruimte en als in formatiecentrum voor de komen de zeven jaar. Het milieu-effectrapport Zwakke Schakels West-Zeeuws-Vlaande- ren, de ontwerp-kustversterkings- plannen en het voorkeursalterna tief liggen nog ter inzage tot en met 31 maart. Op basis van voor lichtingsbijeenkomsten en recent nog twee inloopavonden in Bres kens en Cadzand heeft Provoost een goed gevoel. Het gaat nu nog om de invulling van de details. De reden voor de megaklus is dui delijk. De kust voldoet niet meer aan de wettelijke veiligheidseisen. „Maar in tegenstelling tot de Delta werken gaat het hier ook om ver betering van de ruimtelijke kwali teit." De ogen van Provoost fonkelen als hij op de kaart een reeks voorbeel den van die ruimtelijke kwaliteit laat zien. Zoals een jacht- of zomer- haven in Cadzand-Bad, een initia tief van de hoteliers van Noordzee en het Strandhotel. Student Dirk-Jan van Wijk van de Hoge school Zeeland maakt als afstu deeropdracht een ontwerp voor deze haven links van de twee strek dammen die fors groter en langer worden. Zo groot zelfs dat er een paviljoen op past. Of een wandel pad zoals op de pier van Scheve- ningen. „Deze ideeën hebben een enorme meerwaarde voor Cad- Op het veerplein van Breskens komt deze zomer het 'moederhuis' van de kustversterking. zand-Bad." De kust is in vijf deel gebieden geknipt. Cadzand, de Herdijkte Zwarte Polder, Nieuw- vliet-Bad/Groede, recreatie- en na tuurproject Waterdunen en Bres kens. In Cadzand-Bad worden de dui nen zeewaarts verbreed. De verbre ding is het grootst aan de oostzijde van het gemaal (vijftig tot zestig meter). Strandpaviljoen De Piraat, het botenhuis van reddingmaat schappij KNRM en de plek waar watersporters hun boot te water la ten, moeten worden verplaatst. Wat het botenhuis betreft, houdt Provoost op basis van nieuwe in zichten inmiddels een slag om de arm. De grotere strekdammen be tekenen immers een andere golf- gang. Dat zou kunnen betekenen dat het botenhuis wellicht toch niet weg hoeft. Langs de Herdijkte Zwarte Polder is een combinatie van een flinke verbreding van strand en duin aan de zeewaartse zijde de beste oplos sing. Aan de noordkant is ruimte voor nieuwe natuur in nieuwe dui nen en voor recreatie door verbre ding van het strand. Ook tussen Kruishoofd en Nieuwe Sluis in het deelgebied Nieuw- vliet-Groede komen bredere dui nen aan de zeezijde. Wel moeten misschien de strand paviljoens Matour en Caroussel zeewaarts worden verplaatst. De betrokken ondernemers weten nog voor deze zomer waar ze aan toe zijn. De kustversterking start immers volgend jaar op het strand van Nieuwvliet en Groede. Met Waterdunen is iets opvallends aan de hand. Op de kaart is nu al een dijk voor de kust ingetekend mocht dit recreatie- en natuurpro ject, verplaatsing van camping Na poleonhoeve en driehonderd hec tare aan nieuwe recreatienatuur, onverhoopt toch niet doorgaan. „We moeten met alles rekening houden", legt Provoost uit. Hij vindt zo'n dijk eigenlijk ook wel mooi. „Een mooie afwisseling met de duinen." In Breskens gaat het om details. Het versterken van de steenbekleding en een verhoging van twee meter van de bestaande dijk. HETELUCHTVERWARMING 1 Onderhoud BRINK 24h service ine Watertorenweg 18 - 4651 AB Steenbergen Tel. 0167-563294 - www.warmtegarantsteenberqen.nl aardenburg - De percussiegroep van de Koninklijke Muzieksocië- teit 'Aardenburgsche Fanfaren' treedt vandaag op tijdens het con cert van de Koninklijke Harmonie Kunst en Vermaak in Zedelgem. De tamboers uit Aardenburg zijn daar op uitnodiging van dit korps. Ze spelen de succesnummers van de laatste drie jaarlijkse concerten. Er is onder meer een nummer met olievaten en een muziekstuk met vijf paar klompen. De percus siegroep staat onder leiding van Bart Swimberghe. Het concert be gint om 20.00 uur in zaal de Groe ne Meersen in Zedelgem. door Harold de Puysseleijr hulst - De seniorenraad in de ge meente Hulst zet zich in voor veili ger scootmobielen. Een brief hier over aan het ministerie van Ver keer en Waterstaat leverde geen re sultaat op. Toch laat Bert Buyle van de werkgroep verkeer en veilig heid van de seniorenraad weten dat de raad het er niet zomaar bij laat zitten. Scootmobielen verschijnen meer en meer in het straatbeeld. Het is de seniorenraad opgevallen dat de ze voertuigen bij schemering en in het donker niet zo goed zichtbaar zijn, omdat een reflector op de ach terzijde van de zitplaats ontbreekt. Daarom vroeg de raad het ministe rie van Verkeer zo'n reflector ver plicht te stellen. 'Het verhoogt de veiligheid van vooral de zwakke weggebruiker en hoeft de aanschaf prijs van een scootmobiel niet of weinig te verhogen'. Manager C. Zuidema van de Be leidsgroep Verkeersveiligheid van het ministerie laat weten dat scoot mobielen onder de categorie 'ge handicaptenvoertuigen' vallen. Het voertuigreglement schrijft voor dat aan de achterzijde links van het voertuig een rode reflector moet zijn aangebracht. Ze mogen op voorgeschreven plaatsen extra reflectors hebben, maar dat is niet verplicht. 'En daarmee is dan ook de kous af, stelt Zuidema vast. De seniorenraad overweegt nu via de politiek aanpassing van het voertuigreglement te bewerkstelli gen. „Ik blijf erbij dat de scootmo bielen onvoldoende zichtbaar zijn in het verkeer en daardoor gevaren opleveren", aldus Buyle. Die is nu van plan foto's te maken van zo'n voertuig zowel mét als zonder achterreflector om het ge lijk van de seniorenraad mee aan te tonen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 78