Zeeland Risico vertraging bouw Axel ZONDAG GEOPEND Speciale munt voor 500 jaar Breskens Brugman ZEEUWS-VLAANDEREN PZCI29 35 Prijsplukker 3,99 Scholieren stralen tijdens FoxArt Hulst Yuri van Gelder mag niet naar Olympische Spelen Zeeuwse politiek komt op voor mosselsector Zaterdag 15 maart 2008 Tip? redtern@pzc.nl Conflict over sanering brengt planning woonwijk in gevaar. door Eugène Verstraeten AXEL - De start van de woning bouw in de nieuwe woonwijk Bui tenweg in Axel loopt mogelijk een forse vertraging op. Oorzaak is een conflict over de gunning van de sa nering van het vervuilde terrein van de voormalige Axelse gasfa briek. Bij de aanbesteding van dit karwei door de provincie, kwam het be drijf Oranjewoud als laagste in schrijver uit de bus. Na een me ningsverschil over een aantal de tails gunde de provincie het werk echter aan het bedrijf Sagro. Oran jewoud spande vervolgens met suc ces een kort geding aan. Deze week verbood de voorzieningen- rechter in Middelburg de provin cie om de sanering en reiniging van het terrein in Axel 'op te dra gen aan een derde'. Bij overtreding van dit verbod moet de provincie een dwangsom van 250.000 euro betalen. De uitspraak brengt de provincie in grote problemen. De bestaande gasleidingen onder het terrein van de gasfabriek moeten worden afge sloten en ontkoppeld om nieuwe gasleidingen voor de woonwijk te kunnen aanleggen. Dat moet ge beuren in juli en augustus, want dat zijn de maanden waarin het minste gas wordt verbruikt en de temperatuur van de buizen tot De bouw van de Axelse woon wijk Buitenweg loopt mogelijk een jaar vertraging op. Oorzaak is een conflict rond de sanering van de voormalige gasfabriek. een voor de werkzaamheden aan vaardbaar niveau is teruggebracht. Om het karwei in juli en augustus uit te kunnen voeren, moet uiter lijk volgende week al gestart wor den met het voorbereidend werk. Als het niet lukt om deze zomer de gasleidingen te saneren en ver nieuwen, dan kan de bodemsane ring niet worden uitgevoerd. Dit heeft weer tot gevolg dat Woon- goed Zeeuws-Vlaanderen het ter rein niet tijdig bouwrijp kan ma ken, met alle financiële consequen ties van dien. Beleidsmedewerker bodemsane ring van de provincie, Peter Brand, gaat voorlopig niet van dat doem scenario uit. „We zullen het werk dan wel helemaal moeten om gooien. Een kleine vertraging is niet erg, want ook september kan nog een hele mooie maand zijn." De provincie beraadt zich over de ontstane situatie. Er zijn drie op ties, het werk alsnog aan Oranje woud gunnen, in beroep gaan te gen de uitspraak van de rechter, of een nieuwe aanbesteding houden. „Maar welke stap we ook nemen", voorspelt Brand, „we krijgen altijd een kort geding aan onze broek." door Frank van Cooten BRESKENS - Ter gelegenheid van het vijfhonderd-jarig bestaan van Breskens wordt een speciale munt geslagen. Ook verschijnt een t-shirt en koek speciaal uit Bres kens. Deze acties zijn bedoeld om geld bij elkaar te krijgen voor de vie ring van het jubileum in 2010. Er verschijnt onder meer een gedenk boek. Ook wordt geprobeerd geld bij elkaar te krijgen via een beurs, kerstmarkt, een braderie, een rom melmarkt, een dorpsbarbecue, een soepfestijn, een sponsorloop en mogelijk een jubileumkalender. Ook komt er een tentoonstelling '500 jaar Breskens', Een onlangs sa mengesteld herdenkingscomité roept iedereen op materiaal en ideeën aan te dragen. Dat kan bij Mieke Lagendijk (0117-383777 of miekelagendijk@zeelandnet.nl). Organisaties en bewoners worden bij de geldwerving betrokken. Bij de activiteiten, vooral in het voor- en najaar van 2010, wordt ge dacht aan bijvoorbeeld een zes kamp, een fiets- en wandeltocht, een wieier- en hengelwedstrijd en een spetterend feestweekend. Ook een (kennis)quiz tussen de wij ken, een optocht, een touwtrek wedstrijd en een strandloop zijn mogelijk. Violen 12 stuks. In diverse kleuren verkrijgbaar. Welkom in het groenste warenhuis van Nederland! NU Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provincialeweg tussen Vlissingen en Koudekerke) Donderdag en Vrijdag koopavond Kijk voor meer informatie op: www.intratuin.nl intratuin HULST - Vele jaren al houden leerlingen van het Hulster Reynaertcollege de jaarlijkse showavond FoxArt. Onder het motto 'Terug naar de toekomst' hebben ze zich ook gisteravond weer als theaterartiesten gepresen teerd aan het publiek. Verschillende acts met onder meer zang, toneel, dans en muziek passeerden de revue in de aula van de school. Esmee van de Voorde en Step hanie de Schepper speelden bijvoorbeeld het nummer Umbrella (foto). Ook vandaag zijn er nog voorstellin gen. foto Peter Nicolai van 12.00 tot 18.00 uur Hulst' Absdaalseweg 19 Telefoon 0114-320080 KEUKENS BADKAMERS www.brugman.nl KOOPZONDAG 16 maart 12.00 uur -17.00 uur Jan Gielenplein 6 (naast de Basiliek) OUDENBOSCH Tel: 0165330620 OPENINGSTIJDEN: di. - do. 9.30 -18.00 uur vr. 9.30 - 21.00 uur za. 9.30 -17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77