'Met Rita Verdonk Binnenland Tweede Kamerleden grossieren in onbetaalde bijbaantjes Vrouw na negen jaar voor moord opgepakt Militairen in Uruzgan worden niet vervolgd voor doden collega's deOndernemer.nl Kan ik geld uitsparen op mijn inkopen? m Bosch Car Service 6 I Zaterdag 15 maart 2008 PZC GRATIS verlichtingscheck Koplampen Mistlampen Richtingaanwijzer Achteruitrijlichten Achterlichten Remlichten Kentekenverlichting Binnenverlichting Reservelampjes Noodverlichting KOUDEKERKE MIDDELBURG TERNEUZEN Autobedrijf de Muynck Quistenburg8 <*0113 Bosch Car Service Goes Dirk Dronkersweg 15 0113 Auto Service Van Liere bv Voltaweg 33 <*0118 Autobedrijf Murre Gerbrandystraat 4 BOSCH Service 5 - 56 20 45 l 35 08 63 27 36 65 55 19 91 62 76 80 64 92 80 46 46 44 59 15 24 Compleet, goed, betaalbaar Vooral CDA'ers en WD'ers hebben nevenfuncties. DEN HAAG - Tweede Kamerleden blijken niet inhalig: verreweg de meeste klussen die zij naast hun werk doen, zijn onbetaald. Vooral volksvertegenwoordigers van het CDA en de WD hebben neven functies. Kamerleden van de Pv dA, de SP en vooral GroenLinks veel minder. Cadeautjes krijgen ze tijdens werkbezoeken nauwelijks. Dat valt op te maken uit het jaar lijkse overzicht van nevenfuncties en het geschenkenregister van de Kamer die deze week zijn vrijgege ven. Opgave is vrijwillig. Een ver goeding voor betaalde nevenfunc ties wordt tot maximaal 35 procent in mindering gebracht op de scha deloosstelling voor Kamerleden. Op de lijst staan de meest uiteenlo pende klussen, zoals songwriter bij Buma/Stemra (Marjo van Dij ken, PvdA). Sommigen houden hun eigen beroep gedeeltelijk aan, zoals Henk Jan Ormel (CDA) die nog waarnemend dierenarts is. Maar veelal gaat het om lidmaat schappen van raden van toezicht of aanbeveling van (maatschappe lijke) organisaties en wordt er niets tot weinig mee verdiend. Weduwe van slachtoffer zou haar man in 1999 hebben omgebracht. ROTTERDAM - De politie in Costa Rica heeft deze week een Neder landse vrouw gearresteerd voor de moord op haar echtgenoot in 1999 in Rotterdam. Zij zou samen met anderen het misdrijf hebben be raamd. Tot nu toe is hiervoor nie mand veroordeeld. Wel legde de rechter bijna een jaar geleden haar 51-jarige ex-vriend een celstraf op van twee jaar voor het profiteren van de erfenis. De twee leefden in Zuid-Amerika roy aal van de 4 miljoen euro die de vermoorde eigenaar van een elek tronicazaak naliet. Zij runden sa men een hotel. De 45-jarige vrouw werd door de Nederlandse autoriteiten gezocht. Het is onbekend of en wanneer zij naar Rotterdam komt, zei een woordvoerster van het Openbaar Topscorer is Barry Madlener van de PW, die als gemeenteraadslid van Rotterdam 30.000 bruto op strijkt. Tweede met bijna 24.000 euro bruto is CDA-Kamerlid Wim van de Camp, die onder meer lid is van de raad van advies van Mer- curi Urval Nederland. WD'er en oud-minister Johan Remkes volgt met 21.000 euro bru to, die hij onder meer verdient als voorzitter van de raad van commis sarissen van de Acantus Groep. Uitspringer wat het aantal neven functies betreft is het CDA-Kamer- lid Joop Atsma met zeventien on betaalde klussen. Zijn partijgenoot Ger Koopmans heeft vijftien func ties waarvoor hij geen geld krijgt, Jos Hessels heeft er elf en Karien van Gennip tien. Bij de WD springt Laetitia Griffith eruit met twaalf onbezoldigde bijbanen. Bij de SP zijn ze niet zo happig op bij banen, maar Jan Marijnissen heeft toch eif onbetaalde klussen. De fractieleiders in de Tweede Ka mer hebben kennelijk weinig tijd voor andere zaken, want Pieter van Geel (CDA), Jacques Tichelaar (PvdA), Femke Halsema (Groen Links) en Geert Wilders (PW) doen er niets officieels naast. WD-fractieleider Mark Rutte geeft workshops maatschappijge schiedenis op een gymnasium. Ministerie gisteren. Nederland heeft geen uitleveringsverdrag met Costa Rica. Justitie heropende de zaak in 2006 na een uitzending van misdaadver slaggever Peter R. de Vries en om dat er een aantal nieuwe verklarin gen was binnengekomen. De ex-vriend verklaarde in de uit zending van de misdaadverslagge ver dat de weduwe het brein is ach ter het doodschieten van de audio- handelaar aan de Benthuizerstraat in Rotterdam. Hij vertelde dat zij bang was geweest de erfenis mis te lopen. De ex-vriend was destijds zo openhartig, omdat hij zei schoon schip te willen maken. Het is niet de eerste keer dat justi tie de vrouw verdenkt van het me- deplegen van de moord. Het OM vervolgde de vrouw in 1999, maar de rechter-commissaris liet haar vrij omdat er niet genoeg bewijs was. De man van wie het OM ver moedt dat hij de schutter was, is inmiddels overleden. Rita Verdonk bouwt volop aan haar politieke beweging Trots op Nederland. Zij is 'lekker bezig', zegt zij over de financiën van haar club. Meer toelichting geeft zij niet. door Lianne Sleufjes Volle bak in het Palace Hotel in Noordwijk. „Je weet, als je Rita Verdonk binnen hebt, krijg je veel volk over de vloer", zegt Paul Brandjes, eige naar van het vijfsterrenhotel. Hij heeft Verdonk uitgenodigd op de Geen sprake van verwijtbaar handelen bij fataal eigen vuur. ARNHEM - De militairen die in Uru- zgan betrokken waren bij het inci dent met eigen vuur dat aan twee collega's het leven kostte, valt straf rechtelijk niets te verwijten. Zij worden niet vervolgd, aldus het Openbaar Ministerie gisteren. Korporaal Aldert Poortema (22) en soldaat eerste klasse Wesley Schol (20) kwamen op 12 januari om toen ze bij gevechten tegen de Tali ban door eigen vuur werden ge- jaarlijkse avond voor zijn zakenre laties. Brandjes is ook directeur van Vastgoed De Raad. „Ik sta wel positief tegenover Verdonk, al ben ik het niet in alles met haar eens. Door bepaalde mensen uit te nodi gen wil ik evenwicht in sommige discussies brengen." In het Palace Hotel snijdt het mes aan twee kanten: Brandjes heeft zijn levendige avond en Verdonk kan fondsen werven voor haar be weging. „Ze was druk met kaartjes uitdelen. Wij hebben ook geld ge geven. Hoeveel weet ik niet, dat re gelt onze directeur." Sinds haar vertrek uit de WD is Kamerlid Rita Verdonk actief met het vormgeven van haar politieke beweging Trots op Nederland. Zij tekent vrijwel elke vergaderdag de presentielijst van de Tweede Ka- troffen. Bij een ander incident schoten Nederlanders twee Af ghaanse bondgenoten dood. Op dezelfde dag raakte de soldaat Marc van de Kuilen (20) zijn be nen kwijt door eigen vuur. Direct na de incidenten stuurde het OM een eigen onderzoeks team naar Afghanistan. Daaruit is gebleken dat er bij geen van de in cidenten sprake is van 'individueel strafrechtelijke verwijtbare fou ten'. Bij het schieten op Poortema en Schol ging het mis in de communi catie tussen de 'waarnemer' en de commandant. De waarnemer mer, maar ze vertoont zich nauwe lijks in de vergaderzalen. Druk met fondsen werven, ver klaart zij op haar website www.ri- taverdonk.net. De meeste Kamer debatten betitelt ze als 'Haags ge neuzel'. En aan deze 'oude poli tiek' wil zij niet meedoen. In oktober vorig jaar is de Stich ting Vrienden van Rita Verdonk opgericht om geld te werven voor haar politieke ambities. Zelf stelt de politica dat zij zich niet met de stichting bemoeit. „Ik deel op bij eenkomsten kaartjes uit met het gi ronummer en dat is het." Die scheidslijn vindt zij niet kunst matig, zegt zij in de wandelgangen van de Tweede Kamer. Haar websi te vermeldt de stichting wel promi nent, met gironummer. „Ik ben lekker bezig", zei zij in ja- meende vijandelijke strijders te zien op het dak van een Afghaans huis, en gaf dat door aan zijn com mandant. De locatie van dat huis is bij de commandant echter ver keerd overgekomen. Wat daar de oorzaak van is geweest, heeft het OM niet kunnen vaststellen. Vaststaat volgens het OM dat de militairen die de schoten losten, bevoegd waren het vuur te ope nen. Dat geldt ook voor de inciden ten waarbij Van de Kuilen zwaar gewond raakte en de twee Af ghaanse militairen om kwamen. Zij werden alle drie voor vijandelij ke strijders aangezien. Home I I I Inkoopvoordeel, speciale aanbiedingen en méér. deOndernemer.nl is hét business-to-business platform van Nederland. Een plek waar u zich kunt profileren en presenteren, waar u kunt zoeken en gevonden kunt worden en waar u in contact komt met collega ondernemers. En via ons inkoopvoordeel- programma profiteert u van vele kortingen Meld u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers Gericht op succes Levensloop Rita Verdonk 1974 Begin studie rechten in Nijmegen. Later overstap op sociologie, met specialisaties organisatiesociologie en criminologie. Tijdens haar studen tentijd sympathiseerde Verdonk met de Pacifistisch Socialistische Partij (PSP). 1983 Afronding studie. 1984 Adjunct-directeur van het Huis van Bewaring in Scheveningen. 1988 Lid van de directie en plaatsvervangend directeur van de gevangenis De Schie in Rotterdam. 1992 Diverse managementfuncties op het ministerie van Justitie, zowel bij de directie Gevangeniswezen als bij de Justitiële jeugd- en tbs-inrichtin gen. 1996 Directeur Staatsveiligheid bij de Binnenlandse Veiligheidsdienst. 1999 Senior manager en directeur bij accountantsorganisaties KPMG en Atos (KPMG) Consulting. 2002 Lid van de WD. 2003 Minister voor Vreemdelingenzaken en Integratie in kabinet-Balken ende II. 2006 Lid van de Tweede Kamer. 2007 Eigen beweging Trots op Nederland. nuari in het tv-programma Busi ness Class van Harry Mens. Hoe hard de euro's binnenstromen, wil Verdonk noch het stichtingsbe stuur vertellen. Hoe rijmt zij die geslotenheid met haar motto 'Niet links, niet rechts, maar recht door zee'? „Wij vol doen aan de regels. Bij een stich ting hoefje geen openheid te ge ven", stelt Verdonk desgevraagd. Wel stuurt zij iedereen die geld stort een bedankje, zegt haar woordvoerster. Het stichtingsbe stuur bestaat uit Ed Sinke - voor malig WD-kopstuk - en Rob Boe len, (president-)commissaris bij be drijven als Bavaria en BallastNe- dam. Boelen verwijst voor alle in formatie naar Sinke. Maar ook deze zwijgt over de fond senwerving. „Wij hebben het druk, mevrouw Verdonk heeft veel geld nodig. Ik vind het zó

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 6