PZC 29 Actie tegen bussen door Ballotstraat BEVELANDEN-THOLEN 35 Stichting Leergeld Goes begonnen Dijkgraaf blijft nog langer aan Drie gewonden Copieus Stoomtrein komt in recht spoor KOOPZONDAG 16 maart 12.00 uur -17.00 uur Jan Giclenplein 6 (naast de Basiliek) OUDENBOSCH Tel: 0165330620 OPENINGSTIJDEN: di. - do. 9.30 - 18.00 uur vr. 9.30 -21.00 uur za. 9.30 -17.00 uur Yuri van Gelder mag niet naar Olympische Spelen Zeeuwse politiek komt op voor mosselsector Zaterdag 15 maart 2008Tip? redgoesdipzc.nl Goes wijst verzoek voor wijziging busroute bij spoorwerken af. door Harmen van der Werf GOES - Het plan van de gemeente Goes om alle vervangende bussen een maand lang bij de werkzaam heden aan het spoor door de Buys Ballotstraat te sturen, moet van ta fel. Aad van Wijnen, bewoner van de Ballotstraat in Kloetinge, heeft die eis bij de gemeente Goes neer- „De Buys Ballotstraat krijgt al veel te veel verkeer te verwerken", ver klaart Van Wijnen zijn actie. „Tien duizend voertuigen per etmaal vol gens de gemeente. Naar schatting honderd bussen komen er straks nog bij. Dat lijkt niet veel, maar als je dat afzet tegen het aantal bussen en vrachtauto's dat er nu komt, is de toename gigantisch, zo'n zeven tig procent." Volgens Van Wijnen is het ook he lemaal niet logisch alle vervangen de bussen richting Kapelle en Ber gen op Zoom vanaf het NS-station Goes via de Ballotstraat te sturen. „Dat de stopbus via de Buys Ballot straat gaat, kan ik me voorstellen. Die moet naar Kapelle, maar de Bewoner Aad van Wijnen van de Buys Ballotstraat vreest extra overlast bij spoorwerken van 22 maart tot 22 april. Alternatieve busroute zou ook sneller zijn. snelbus naar Bergen op Zoom kan veel beter via de Anthony Fokker straat en Deltaweg naar de A58 rij den. Dat is drie kilometer om, maar sneller." Van Wijnen, eigenaar van een staalhandel in Wolphaartsdijk, heeft de routes laten rijden door zijn vrachtwagenchauffeurs. „Mijn theorie bleek te kloppen." De gemeente Goes heeft de wens van Van Wijnen inmiddels naast zich neergelegd. Wethouder Rinus Dieleman (CDA, verkeer) wijst er in een reactie allereerst op dat de vervuiling in de Buys Ballotstraat de laatste jaren is verminderd. „In 2003 zaten we dicht bij de fijn- stofwaarde die is toegestaan. In 2006, 2007 en 2008 zijn de hoeveel heden gedaald." De alternatieve route van Van Wij nen is door Goes bekeken, maar af gewezen. Zwaar weegt dat er zeker 's ochtends grote kans is op file bij de A58-afslag Goes richting de Del taweg en Anthony Fokkerstraat. De laatste weg is 's ochtends en te gen de avond ook vaak verstopt. Wethouder Dieleman hoopt dat door de vroegere opening van de Nansenbaan in Goes-Zuid de file- druk daalt. Van Wijnen verwacht daar niets van voor zijn straat. Hij overwoog een kort geding, maar ziet daarvan af Hij kondigt een an dere actie aan. „Het kan zomaar ge beuren dat één van mijn vrachtwa gens in de Buys Ballotstraat stil valt." GOES - Alle kinderen moeten de kans krijgen lid te worden van een sportclub, muzieklessen te volgen en aan speciale schoolactiviteiten mee te doen. Stichting Leergeld Goes en omstre ken is daarvoor onlangs opgericht. Zeven vrijwilligers zijn opgeleid om aanvragen te behandelen en mensen thuis te bezoeken. Basis- scholieren uit de gemeente Goes en middelbare scholieren uit de Oosterschelderegio komen in aan merking. Leergeld geeft geen con tant geld, maar betaalt rechtstreeks aan sportclub of (muziek)school. De Rabobank heeft voor een start kapitaal gezorgd en ook enkele ker kelijke diaconieën hebben een bij drage geleverd. MIDDELBURG - Dijkgraaf W. Gosse- laar van Waterschap Zeeuwse Ei landen wil nog lang niet stoppen. Onlangs besloot de algemene le denvergadering dat de 65-jarige mag doorwerken tot 2009. Diezelf de leden worden nu gevraagd om de dijkgraaf nogmaals te herbenoe men, maar nu voor een nog lange re periode. Het dagelijks bestuur wil namelijk dat Gosselaar aanblijft tot en met de fusie met het waterschap Zeeuws-Vlaanderen. WISSENKERKE - Drie mensen raak ten gisterochtend lichtgewond bij een brandje in een seniorenwo ning aan de Visserijstraat in Wis- senkerke. Het gaat om twee bewo ners en een aannemer, die te hulp schoot. De brand is vermoedelijk ontstaan door een defecte radio. De drie mensen ademden rook in. Tip? redactie@pzc.nl Die Terneuzenaar heeft een druk bestaan: van vroeg tot vaak heel laat in de weer. 's Morgens be zorgt hij voor dag en dauw de krant. Daarna heeft hij altijd nog te veel omhanden. Z'n socia le contacten houdt hij voorname lijk warm in de bruine kroeg bij hem om de hoek. Daar geeft hij graag hoog op van zijn kookkun sten. Daartoe uitgedaagd, schroomde hij laatst niet zijn drinkmaten met een gul gebaar uit te nodigen voor een copieuze maaltijd. Op de afgesproken dag stonden ze ruim op tijd voor zijn deur. Het duurde lang voor hij opendeed. In het huis hing een walm van aangebrand voedsel. Hij was in slaap gesukkeld. GOES - De Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) zet grof ge schut in bij het onderhoud van de spoorlijn. De 40.000 kilo wegende 'Plassermatic', eigendom van BAM Rail uit Dordrecht, dient ervoor om het spoor weer recht te leg gen. Dat gebeurt ter hoogte van 's-Gravenpolder, Kwa- dendamme en Hoedekenskerke. De machine tilt de rails een stukje omhoog, waarna de stenen onder de rails sa mengedrukt worden. Op die manier komt het spoor weer recht te liggen. De laatste keer dat er dergelijk on derhoud werd gepleegd, was in 2003. foto Willem Mieras Datum: Maandag 17 maart 2008 Locatie: Stadsschouwburg Middelburg Aanvang: 20.00 uur (zaal open vanaf 19.30 uur) Toegang: gratis Aanmelden: debat@pzc.nl of 0113 - 315 660 Kijk voor meer informatie op: www.intratuin.nl Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provincialeweg tussen Vlissingen en Koudekerke) Donderdag en Vrijdag koopavond intratuin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61