Binnenland Terreurverdachte in Breda aangehouden Geruchten kwetsen Jacques Tichelaar PLUS Appétit Slagroomijs Strawberry Cheesecake Beterschap na medische missers Van Beurzen tot Bedrijfsfeesten Bruggenbouwers PZC Zaterdag 15 maart 2008 5 Waarschuwing voor mensen met een overgevoeligheid voor tarwe en gluten Product: PLUS waarschuwt mensen met een overgevoeligheid voor tarwe en/of gluten dat het product 'PLUS Appétit Slagroomijs Strawberry Cheesecake' tarwe en gluten bevat. Consumptie van het product kan uitsluitend schadelijk voor de gezondheid zijn voor klanten met een gluten intole rantie of tarwe allergie. Deze klanten wordt dringend verzocht het product niet te consumeren. Andere klanten kunnen het product wel gewoon consumeren. PLUS heeft besloten om met onmiddellijke ingang dit product uit de winkels te halen. Reden voor deze maatregel is dat de etikettering van de allergie-informatie op het betreffende product onjuist is. Op de achterzijde van de verpakking van 'PLUS Appétit Slagroomijs Straw berry Cheesecake' staat ten onrechte een glutenvrij-icoon. De PLUS Appétit Slagroomijs varianten 'Belgian Chocolate' en 'Butterscotch Pecan' zijn wel glutenvrij. Klanten die het product terugbrengen naar de winkel, ontvangen het aankoopbedrag retour. Voor nadere inlichtingen kunt u tijdens kantooruren (en op zaterdag 15 maart) contact opne men met de gratis consumentenservice van PLUS (0800-2224443). PLUS biedt haar verontschuldigingen aan voor dit ongemak. EINDHOVEN - Eerstejaars bouwkundestudenten testen hun kennis door bruggen van Lego-stenen te bouwen. De bouwwedstrijd vond gisteren plaats op de campus van de Technische Universiteit Eindhoven. Vijftig eerste jaars deden mee. Het doel is de studenten de kans te geven te laten zien wat zij bij colleges en atelierwerk ge leerd hebben. Er waren honderdduizend Lego-stenen be schikbaar. foto Hennie Keeris/ANP PvdA-fractievoorzitter wil in rust kunnen herstellen van operatie. ORANJEWOUD - Tot zeker het einde van de volgende maand geen poli tiek en journalistiek voor Jacques Tichelaar. De 55-jarige voorzitter van de PvdA-fractie in de Tweede Kamer herstelt sinds januari van een hartoperatie. Eind april of be gin mei beslist hij over zijn toe komst: „Het kan alle kanten op", zei hij gisteren. Tot die tijd wil hij niet aan zijn werk denken, sterker, van zijn car dioloog mag hij dat niet eens. „Ik ben kwetsbaar en kan me dus niet verweren", zegt hij. Daarom is hij 'verschrikkelijk boos' dat zijn naam deze week toch in politieke berichten opdook. In het centrum van de macht, Den Haag klinken speculaties: komt Jacques eigenlijk wel terug in zijn functie? „Dat begint al als je nog niet eens geopereerd bent. Journalisten die meegaan met geruchten. Het scheelt niet veel of er ligt al een uit nodiging voor je crematie. Klaar blijkelijk hoort dit erbij als het om de verdeling van de macht gaat. Dit voldoet, vind ik, niet aan fat soensnormen", zegt Tichelaar. De PvdA-top communiceert con sistent dat Tichelaar terugkeert als fractievoorzitter. Pakistaan verdacht van lidmaatschap netwerk dat aanslagen beraamde. BREDA - De nationale recherche heeft in de nacht van donderdag op vrijdag in een woning in Breda een 26-jarige Pakistaan aangehou den. De man wordt ervan ver dacht onderdeel uit te maken van een internationaal, jihadistisch net werk dat zelfmoordaanslagen be raamde in onder meer Spanje (Bar celona) en Duitsland. De in de Pakistaanse hoofdstad Is lamabad geboren man werd van zijn bed gelicht in een eengezins woning in Breda, waar hij sinds september verbleef Hij woonde daar alleen en verzette zich niet te gen zijn aanhouding. In de woning werden geen explo sieven aangetroffen. Wel werden twee telefoons en een computer in beslag genomen. De man, die is overgebracht naar de gevangenis in Scheveningen, was van september tot februari stu dent aan de Avans-hogeschool in Een Pakistaan is in Breda aange- houden. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij een netwerk dat zelfmoordaanslagen beraam de in Spanje en Duitsland. Breda. Hij stond ingeschreven voor de vierjarige hbo-studie Inter national Business en Manage ment, maar hij kwam zelden opda gen bij de lessen. Volgens een woordvoerder van de Dienst Natio nale Recherche verdiende hij wat geld door schilderklussen te doen. De nationale recherche hield de man al sinds een tip van de AIVD (de Algemene Inlichtingen- en Vei ligheidsdienst) in januari in de ga ten. In die maand werd in Barcelo na een groep Pakistani aangehou den die, volgens Spanje, zelfmoord aanslagen had willen plegen op het openbaar vervoer in Barcelo na. De verdachten zouden beho ren tot de kringen die betrokken waren bij de moord op de Paki staanse oppositieleidster Bhutto. De aanslagen moesten gepaard gaan met de eis tot terugtrekking van de Navo uit Afghanistan. Artsen beloven goede nazorg aan slachtoffers van foute ingrepen. door Frouke Tamsma DEN HAAG - De nazorg aan slachtof fers van medische missers wordt verbeterd. Er komen goede regelin gen voor herstelbehandelingen, schadevergoeding en het informe ren van patiënten. Die ambitie hebben de Orde van Medisch Specialisten, de Neder landse Vereniging van Ziekenhui zen en Verpleegkundigen en Ver zorgenden Nederland. De drie organisaties hebben de be langrijkste Nederlandse patiënte norganisaties uitgenodigd om een gezamenlijk plan voor betere na zorg aan slachtoffers op te stellen. Hiertoe wordt op 23 april een bij eenkomst gehouden met onder meer patiëntenfederatie NPCF en SIN-NL, een stichting die opkomt voor slachtoffers van medische missers. Nazorg aan slachtoffers wordt on derdeel van een grootschalig pro ject om de patiëntveiligheid te ver groten. Jaarlijks lopen dertigdui zend ziekenhuispatiënten schade op die voorkomen had kunnen worden, constateerde onderzoeks instituut Nivel vorig jaar. Eén op de 25 ziekenhuisdoden overlijdt als gevolg van een medische mis ser. In het veiligheidsprogramma wordt ook aandacht besteed aan infecties na een operatie, 'verkeer- de-kantchirurgie' (het opereren van de verkeerde kant van het lichaam), medicatiefouten en pijn bestrijding. Van een Harlem Globetrottersshow tot de 900 meter lange kartbaan in de zomer maanden en van dancefeesten tot en met consumentenbeurzen. Bezoekers van de Zeelandhallen Goes en Leisurecentrum hoeven zich nooit te vervelen. Pak nü uw agenda en maak ruimte voor ons uiteenlopende aanbod van beurzen, concerten en evenementen! Kijk op www.zeelandhallen.nl en meldt u nü aan voor de nieuwsbrief! 2008 Stoffenbeurs Dogshow Occasionshow Snuffelmarkt Harlem Globetrotters Delta Truckrun Oldtimer Jukeboxbeurs Snuffelmarkt Indoor Kartbaan Delta Profronde Staatscircus van Moskou 4 april 5 t/m 6 april 10 t/m 12 april 26 t/m 27 april 30 april 3 mei 10 t/m 12 mei 24 t/m 25 mei medio juni t/m september 14 juni 11 t/m 13 juli Congres Wachttorengenootschap 15 t/m 16 augustus 5 prog ramrr» aoverzicm Ride for the Roses Bedrijvencontactdagen Contacta Zeeland Creatief Sinterklaasfeest Ijsbaan Kerstmarkt 2009 Concert Jan Smit Concert Jan Smit Modelbouwshow Zeeuwse Horeca Beurs The Harlem Globetrotters 31 augustus 7 t/m 9 oktober 17 t/m 19 oktober 29 november 29 november t/m 4 januari 6 t/m 7 december 29 januari 1 februari 14 t/m 15 februari 2 t/m 4 maart Libëma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5