Binnenland Politietop krijgt meer allochtonen PvdA claimt succes topinkomens aterschapsverkiezingen Waterschap" 4 Zaterdag 15 maart 2008 PZC Minister maakt ook afspraken over vrouwen in hoge functies. den haac - In de top van de poli tie moeten meer allochtonen en vrouwen komen. Minister Guusje ter Horst van Binnenlandse Zaken heeft daarover afspraken gemaakt met de korpsbeheerders. De komende drie jaar moet de helft van de vacatures in de korps leiding worden vervuld door vrou wen en allochtonen. Dat zijn er naar verwachting tien. Nog eens 30 procent van de vacatures voor andere hoge functies direct onder de korpsleiding moet naar een vrouw of allochtoon gaan. Dat komt neer op ongeveer tien van de 35 verwachte vacatures. Ter Horst kondigde dat gisteren aan na de ministerraad. Zij zal nauwgezet in de gaten hou den of korpsen de afspraken nako men. Als die daar niet in slagen, kan de minister benoemingen te genhouden en vacatures niet ver vullen tot er een geschikte vrouw of allochtoon is gevonden. „Als je goed zoekt, dan vind je ze. We le ven in een diverse samenleving. De politie moet daarvan een af spiegeling zijn", zei Ter Horst giste ren. Dat is nu niet het geval. Het aantal allochtone medewerkers bij de politie nam vorig jaar met 0,1 Minister Ter Horst wil dat er in de politietop meer allochtonen en vrouwen komen. De politie moet een afspiegeling zijn van de diverse maatschappij. PETER VAN STRAATEN procentpunt toe tot 6,5 procent. In 2010 moet dat 8,5 procent zijn. Nieuwe cijfers over het aantal vrouwen zijn er nog niet. De politiekorpsen krijgen ook een talentenprogramma. Talentvolle vrouwen en allochtonen stromen daarbij op een lager niveau in om vervolgens hogerop te komen. Ze leren de organisatie daardoor van binnenuit kennen voordat ze een hoge leidinggevende functie krij gen. Om korpsen te stimuleren de afspraken te halen, is jaarlijks 2,6 miljoen euro beschikbaar. Ter Horst heeft deze week ook de begeleidingscommissie Politietop Divers geïnstalleerd. De voorzitter ervan, hoofdcommissaris Ineke Stam, kan de minister gevraagd en ongevraagd adviseren over een be noemingsprocedure. Vicepremier Wouter Bos verwacht een akkoord over een nieuwe cao voor de politie. Hij is 'buitenge woon blij dat het erop lijkt dat het goede bod' van minister Ter Horst 'nu waarschijnlijk op enigerlei wij ze tot een cao zal leiden'. De minister van Financiën zei dat gisteren na afloop van de minister raad, die hij voorzat omdat pre mier Jan Peter Balkenende in het buitenland verblijft. De politievak bonden liggen al sinds december met Ter Horst in de clinch over een cao. Deze week mislukte het overleg opnieuw. De bonden blie zen hun aangekondigde acties ech ter af, omdat die volgens hen geen zin meer hebben nu Ter Horst het maximaal haalbare heeft geboden. De NPB en de ACP leggen haar voorstel voor aan hun leden. Na lang wikken en wegen worden de topinkomens bij bedrijven eindelijk aange pakt. Volgens minister van Fi nanciën en PvdA-leider Wou ter Bos is het de eerste keer dat een kabinet dit durft. De PvdA maakte bij de ver kiezingen van 2006 een groot punt van de topinko mens. Elk voorjaar publiceren be drijven de salarissen en vertrekpre mies van hun bestuurders en elk jaar weer ontstaat over de hoogte daarvan grote beroering. Vooral de SP van Jan Marijnissen en de vak bonden scheppen het beeld van de gewone man die hard moet werken voor weinig geld, terwijl de toplaag zich verrijkt met miljoe nen - zelfs bij wanbeleid. Ook de PvdA ergert zich al jaren aan de excessieve beloning in het bedrijfsleven. Wouter Bos sloeg CDA-lijsttrekker Jan Peter Balken ende er tijdens de verkiezingscam- ANALYSE door Erwin Buter en Lianne Sleufjes pagne nog hard mee om de oren: Noem drie maatregelen waarmee u de topinkomens heeft aange pakt, zei hij voor de camera. Bal kenende moest het antwoord schuldig blijven. Nu de twee kemp hanen samen in een kabinet zit ten, zijn die belastingmaatregelen er dan toch gekomen. „Ik zie er vandaag drie", zei vicepremier Bos met gevoel voor ironie. De belangrijkste maatregel is het extra belasten van gouden hand drukken voor topbestuurders. Eerder had dit kabinet van CDA, PvdA en CU een zwaarbevochten akkoord over de door de PvdA zo gewenste aanpak van topinko mens. Aanvankelijk was de pen sioenopbouw voor mensen met een loon van meer dan 185.000 eu ro niet langer aftrekbaar. Dat moest de schatkist jaarlijks 60 mil joen euro opleveren. Het CDA, dat toch al niet de ondernemers tegen de haren in wil strijken, zat in de maag met de maatregel; ook een hardwerkende KLM-piloot werd getroffen. „En we hebben niets te gen goed verdienende werkne mers, een voetballer of artiest. Het gaat ons om de excessen", zei Bos. Daarom zocht het kabinet verder, met in het achterhoofd dat de nieuwe maatregel ook 60 miljoen euro per jaar moest opleveren en dat de PvdA de achterban tevre den moet houden. Dat lijkt voorlo pig gelukt. Hoeveel mensen het ka binet nu treft, kon Bos opvallend genoeg niet zeggen. De vraag blijft overigens of het ka binet de buitensporige beloningen kan aanpakken. Een bedrijf kan immers zijn hoofdzetel verplaat sen naar het buitenland, zodat het belastingtechnisch niet meer on der Nederlandse regels valt. Of con cerns vestigen zich niet meer in Nederland. Dan heb je niets te zeg gen over vertrekvergoedingen of bonussen. Bos wuifde die bezwa ren weg. Ook van symboolpolitiek wilde hij niets weten. „Wij lossen een verkiezingsbelofte in." 'Antibiotica helpt niet bij bijholteontsteking' utrecht - Het heeft geen zin om patiënten met een bij- of kaakhol- teontsteking antibiotica te geven. Dat concludeert onderzoeker Ted van Essen van het Julius Centrum van het Universitair Medisch Cen trum Utrecht. De antibiotica helpt bij een op de zestien gevallen. Bij alle andere pa tiënten die antibiotica hadden ge slikt, zouden de klachten ook over zijn gegaan zonder de medicijnen. Lintjesregen valt dit jaar extra vroeg den haac - De Lintjesregen bij Ko ninginnedag valt dit jaar extra vroeg op vrijdag 25 april. Koningin nedag is de woensdag erop, maar verwacht wordt dat veel mensen de week van 28 april op vakantie gaan, inclusief de nog niets ver moedende feestvarkens. Koningin nedag wordt gevolgd door een an dere vrije dag: Hemelvaart. De vrij dag erna is voor sommige werkne mers een verplichte vrije dag. Gevonden dode baby krijgt naam Willem oosterhout - Het pasgeboren jon getje dat woensdag dood werd ge vonden in Oosterhout zal worden begraven en herdacht als Willem van Oosterhout. Dat heeft burge meester Helmi Huijbregts gisteren besloten. De burgemeester gaf de baby een naam zodat hij geen ano nieme dode zou worden. Hij koos voor de naam Willem, omdat het jongetje aan het Wilhelminaka- naal werd gevonden. Cabaretiers boycotten theater in Roermond roermond - Onder anderen Theo Maassen, Marc-Marie Huijbregts, Hans Sibbel, Eric van Sauers en Wim Helsen willen niet meer op treden in Theater De Oranjerie in Roermond. De cabaretiers zijn boos dat hun collega Micha Wert- heim niet meer welkom is in het theater, nadat dinsdag een groot deel van het publiek de zaal had verlaten vanwege de harde grap pen over invaliden die hij maakte. Politie zet chemisch DNA in tegen inbraken rotterdam - De politie neemt een proef met chemisch DNA te gen inbraken. Het korps Rotter dam-Rijnmond probeert het mid del uit. Venray haakt bij de proef aan. Chemisch DNA is een unieke cijfercombinatie die is opgeslagen in honderden onzichtbare minus cule bolletjes. Die worden met een wattenstaafje aangebracht op waar devolle spullen. De politie kan de gestolen spullen scannen. Inburgering kost per deelnemer 4040 euro den haac - Een cursus om immi granten in te burgeren, kost 4040 euro per deelnemer. Dat blijkt uit een voorlopige inventarisatie van het ministerie voor Wonen, Wij ken en Integratie. Het departe ment was eerder uitgegaan van 4300 euro per cursus. Het ministe rie benadrukt dat het bedrag niet definitief is. Zo zijn de cursusprij zen in de vier grote steden niet meegenomen in de berekening. "^JE. G4AT AAAAr^ AAOO MEE HET 15" ook JOÜW KlE/hJ ZOO/W Gezamenlijke bekendmaking omtrent regelingen selectie en benoeming vertegenwoordigers van de geborgde zetels De dagelijkse besturen van waterschap Zeeuws-Vlaanderen en waterschap Zeeuwse Eilanden maken ingevolge artikel 14, vierde lid, van de Waterschapswet bekend dat de regelingen omtrent de selectie en de benoeming van de vertegenwoordigers van de categorieën ongebouwd, natuurterreinen en bedrijven in het waterschapsbestuur door respectievelijk de ZLTO, het Bosschap en de Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland, door die organisaties zijn vastgesteld. Betreffende regelingen kunnen, gedurende de kantooruren, worden ingezien in de kantoren van de waterschappen te Terneuzen (Kennedylaan 1) en te Middelburg (Kanaalweg 1). Voor meer informatie over dit onderwerp wordt verwezen naarwww.zlto.nl, www.bosschap.nl en www.kvk.nl. Zeeuws - Vlaanderen Waterschap Zeeuwse Eilanden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 4