Zeeland reageren weten we niet' Deel parkeerboetes marathon verscheurd Westerscheldetunnel stuurt sms'je bij stremming Schimmig geld Jan Stins National, CarRental Rouvoet brengt werkbezoek PZC Zaterdag 15 maart 2008 Gebruikers van de Wester scheldetunnel kunnen zich sinds gisteren aanmel den voor sms-service. Bij een lang durige stremming, verzendt de NV Westerscheldetunnel een sms'je en datzelfde gebeurt als de strem ming weer is opgeheven. Ook van andere belangrijke verkeersinfor matie met betrekking tot het tun neltracé wordt de abonnee op de hoogte gehouden. Tunnelwoord voerder Ingo de Moor: „Het is niet de bedoeling ieder wissewasje door te geven. Maar we sturen wel een sms'je bij een stremming van één of allebei de buizen. Het is een service, die 24 uur per dag, zeven dagen per week, geldt. Per ontvan gen bericht betaalt de abonnee 25 eurocent, meer kosten zijn er niet mee gemoeid, dus geen verdere abonnementskosten. En - ook niet onbelangrijk - er worden geen commerciële berichten verzon den." Aanmelden voor de sms-ser vice kan via een sms-bericht met de tekst 'WST ON' naar nummer 4477- De Moor: „De service biedt de klant de mogelijkheid tijdig de rou te of reisplannen aan te passen en voorkomt langdurig oponthoud op het Tolplein of de toeleidende we gen." De tunnelbeheerder onderzoekt de mogelijkheid om bij kleine inci denten de rijbaan niet over de vol le lengte van de tunnel af te krui sen. De Moor: „We willen in de loop van dit jaar een ander sys teem invoeren, waardoor aan de in gang van de tunnel weliswaar de betreffende rijbaan is afgekruist, maar dat er direct na de plaats van het incident weer twee rijbanen be schikbaar zijn. De huidige aanpak wekt nogal wat ergernis." En ver der wordt de komende tijd, net als vorig jaar, extra aandacht besteed aan de veiligheid in de tunnel. Rij schoolhouders krijgen gratis tun- nenlpassages om hun leerlingen aan de tunnel te laten wennen, er wordt aandacht besteed aan tun nelvrees en er komt weer een vrou wendag. ■Fj op www.westerscheldetunnel.nl kan een folder met veiligheidsinstructies worden gedownload. door Marcel Modde ZOUTELANDE - De 2i boetes die zijn uitgeschreven tijdens de kust- marathon vorig jaar in Zoutelan- de, zijn verscheurd. Volgens wet houder J. Melse is aangetoond dat aan één kant bij het inrijden van de zone voor vergunningparkeren een verkeersbord ontbrak. Op grond daarvan zouden automobi listen beroep kunnen aantekenen tegen de straf en had de gemeente juridisch geen poot om op te staan. De acceptgiro is daarom nooit verstuurd. De 'dadendrang' van de gemeente lijke parkeerwachters tijdens het sportevenement, kwam Veere op pittige kritiek te staan. Dat alles achteraf met een sisser afloopt, komt de gemeente niet slecht uit, erkent de wethouder. De zestig be keuringen van de politie op de pij- lerdam, zijn wel gewoon opgelegd. Tuinmeubilair van Borek, Rausch, AppleBee, Freefine. Trinity, Barlow Tyrie, PePe en Original Bear Chair. Buitenkeukens van Smeg, Grand Hall, Outdoorchef. www tumkijUtuisrenesse nl Piurooom 1 in Renege tel 0111-7121 °S Pearyweg 6, Goes, 0113 - 233 689 www.nationalcar-rental.com COMMENTAAR Het kabinet probeert terecht wat meer zicht te krijgen op de financiën van de politieke bewegingen van Rita Verdonk en Geert Wilders. Die hoeven nu geen openheid van zaken te geven. Daardoor is de kans groot dat Nederland afglijdt naar Amerikaanse toestanden. Met schimmig geld voor politieke campagnes en nog schimmiger tegenprestaties. Als Trots op Nederland en de Partij voor de Vrijheid hun geldschieters moeten noemen, net als 'echte' politieke partijen, kan belangenverstrengeling worden herkend. Daarmee is de politieke strijd dan overigens nog niet eerlijk, want er kunnen nog steeds aanzienlijke verschillen ontstaan in de campagnebudgetten. Ondertussen kiest Verdonk behalve voor een afwijkende organisatie ook voor een heel bijzondere invulling van haar politieke mandaat. Zij heeft sinds haar vertrek uit de WD geen zin meer in het vertegenwoordigen van de honderdduizenden kiezers die op haar stemden. In het parlement is zij opvallend passief Verdonk lijkt vooral bezig met het voorbereiden van een volgende verkiezingsstrijd inclusief de bijbehorende fondsenwerving. Zij heeft lak aan de lopende politieke besluitvorming. Maar daarvoor is ze wel gekozen. uurwerkmaker/ instrumentmaker Leverancier van kwaliteitshorloges en antieke klokken. damplein 7, middelburg t. 0118-636635 www.janstins.nl MIDDELBURG - Minister André Rou voet (jeugd en gezin) komt maan dag naar Zeeland voor een werkbe zoek. Hij luncht met de gedeputeerde George van Heukelom, voorzitter van de Task Force leugd Marianne Velthuis en wethouder Cees Lief- ting van Terneuzen. Hij praat met hen over de aansluiting tussen ge meentelijk en provinciaal jeugdbe leid. Aansluitend krijgt de minis ter informatie over de Zeeuwse vi sie op de jeugdzorg, 's Middags brengt hij een bezoek aan Zierik- zee. Daar praat hij onder meer met een vertrouwensarts van het meldpunt kindermishandeling. Automobilisten krijgen een bolus bij de tolpoorten van de tunnel. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3