u 35 wonen etalage wonen@wegener.nl 024-3650509 PZC Zaterdag 15 maart 2008 Pasen in huis Een vroege Pasen is altijd een prima excuus om het voorjaar in huis te halen. Dus vrolijkt Alice Plekkenpol haar woonkamer op met kransen, eieren en geurige hyacinten. redactie.wonen@wegener.nl 024-3650509 3 P Grasschaar TwinCut heel handig voor klein gazon Wat voor een droogmolen geldt - hij is al snel te groot voor een klei ne tuin - geldt ook voor de gemid delde grasmaaier. Die is niet prak tisch als het gazon slechts enkele vierkante meters groot is. Dan zoek je iets kleiners, dat bovendien in kleine hoekjes kan komen. In beide gevallen biedt de accu-grasschaar TwinCut van Gardena (www.garde- na.nl) uitkomst. Het apparaat is wendbaar en dus eenvoudig te be dienen op een klein oppervlak. Ook vindt de grasschaar gemakkelijk de weg in moeilijke hoekjes. Handig is bovendien dat de TwinCut zowel los als met steel te gebruiken is. Was drogen kan net zo goed aan droogmolen Puur gemak, zullen voorstanders zeggen, maar feit is dat een wasdro ger onnodig energie verbruikt. De was kan bij droog weer immers ook gratis aan de lijn drogen. Probleem is dat niet iedereen ruimte heeft voor waslijnen of een droogmolen. Brabantia (www.brabantia.com) maakt het met de Wallfïx een stuk je gemakkelijker. Deze 'droogmolen' kan zowel binnen als buiten aan de muur bevestigd worden. Zowel in- als uitgeklapt neemt de Wallfïx wei nig plaats in. De lengte van de be drading is 25 meter, volgens Braban tia genoeg voor de hele was. De Wallfïx kost 99 euro. foto's GPD chen lammetjes. Zelfs met een groot fleurig boeket haal je al de lentezon in huis. Daarbij wil de commercie ons ove rigens doen geloven dat de kleur van Pasen geel is, maar in werke lijkheid is het wit. Met Pasen wordt de wederopstanding van Je zus Christus herdacht en witte bloemen, vooral bloesems, staan voor het nieuwe leven. Ook groen- blijvers zoals buxus worden ge bruikt in paaskransen en palmpaas- takken, omdat dit groen het eeuwi ge leven symboliseert. Het is leuk om zelf de handen uit de mouwen te steken, al dan niet met 'hulp' van de kinderen. Dat is een tijdrovende noch kostbare aan gelegenheid. Het devies van de groenspecialiste luidt namelijk: houd het simpel. „Zo heeft bijna ie dereen wel een paar van die ouder wetse terracotta bloempotten in de schuur staan. Het is nu een trend die in een vrolijke kleur te verven. Stem de planten er op af, dus blauwe druifjes in een blauwe pot, gele narcissen in een geel pot je. Zet twee dezelfde potjes bij el kaar, schik wat tilansia of mos om de bollen en je hebt meteen lente sfeer in huis." Een echte blikvanger met Pa sen is natuurlijk een paas- tak. Vooral kinderen kun nen zich uitleven in het ver sieren van een kronkeltak met uit geblazen eieren, figuurtjes van hout, papier en brooddeeg en han gende waxinelichtjes. Kijk eerst wel goed rond of er een geschikte plek in de woonkamer is, want een opgetuigde paastak neemt veel ruimte in. De paastak heeft overi gens geen symbolische betekenis. Eieren, nep of echt, zijn juist wel onlosmakelijk met Pasen verbon den. Bijna overal ter wereld is het ei het symbool van de wederop standing. Dat was al zo voor onze jaartelling. Oude volken zagen eie ren als zinnebeeld van nieuw le ven, aanbaden eiergoden en vier den eierfeesten. Het op grote schaal verorberen van eieren tijdens Pasen ontstond in de middeleeuwen. De kerk ver bood tijdens de vastentijd het con sumeren van vlees, maar ook van eieren, terwijl de kippen juist in het voorjaar weer flink gingen leg gen. Om die eieren te bewaren, werden ze hardgekookt en direct na de vastenperiode, met Pasen dus, in grote hoeveelheden gege ten. Ook schonk men elkaar eieren. Mede om die reden worden eieren al eeuwenlang beschilderd en versierd. Vroeger koos men daar voor de kleuren van het kerkaltaar en liet men de eieren zelfs in de kerk zegenen. Heel oud is ook het gebruik om eieren in akkers te be graven opdat deze extra vrucht baar zouden worden. Daaraan dan ken wij nog steeds het verstoppen van eieren in de tuin. En ja, ook daarmee doe je kinderen anno 2008 nog steeds een plezier.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 149