Xreisrrdrr (v Wandelsnacks Graadmeter m reizen@wegener.nl 2 reizen gjjjgg 024-3650360 PZC S:T:I Zaterdag 15 maart 2008 illustratie Saskia van der Linden Wekelijks vragen we lezers om hun mening. Ditmaal waren we be nieuwd naar het antwoord op de vraag: welke buitenlandse keuken geniet uw voorkeur? Geen angst meer voor buitenlandse keuken Uit onderzoek van Ko ninklijke Horeca Neder land (KHN) blijkt dat er grote groei zit in het aantal restau rants in Nederland met een bui tenlandse keuken. Dat heeft er voor een groot deel mee te maken dat vakantiegangers steeds meer etenswaren op vakantie durven uit te proberen. Vervolgens is de stap naar een res taurant bij terugkomst in Neder land ook kleiner. Op vakantie gaan, wordt steeds meer een culi nair feest. Zo zijn er bijvoorbeeld de laatste jaren veel Thaise restau rants bijgekomen. „Logisch", vindt Pepijn Goossens. „Vroeger moest je altijd erg oppassen met wat je at in het buitenland. Nu is dat een stuk minder geworden." Ook F. Reulen heeft een voorkeur voor de Thaise keuken. „Deze werkt met veel heerlijke kruiden en veel vis. Soms kies ik mijn va kantiebestemming er op uit. Op vakantie eet ik sowieso altijd de gerechten van het land." Bij Meike Geerts is de angst voor buitenlands eten eveneens ver dwenen. „Vroeger namen we nog wel vaak zelf eten mee op vakan tie. Blikken soep, broodbeleg, zelfs aardappelen. Tegenwoordig vinden we het heerlijk lokale ge rechten uit te proberen." Alhoe wel daar wel een nadeel aan kleeft. „Op vakantie gaan we bijna elke dag uit eten en zo wordt het wel duur." Populair blijft natuurlijk de Itali aan met originele in houtovens ge bakken pizza's, maar ook de Griek met zijn gekruide moussaka en souvlaki. De Portugese keuken werd eveneens veel als favoriet op gegeven. Alice Hessels: „Wij zijn echte visliefhebbers. Voor ons is daarom Portugal de ideale plek. Je hebt daar ruime keuze uit schelp dieren, sardientjes en zwaardvis." De absolute favoriet is de Aziati sche keuken. „Ik ben daardoor al diverse malen naar Thailand, Ma leisië en lapan geweest", vertelt H. van de Laak. Oh ja, de belangrijkste reden om uit eten te gaan op vakan tie blijft voor velen nog al tijd de gezelligheid. rjrf 1 redactie.reizen@wegener.nl 024-3650360 Wandelenergie bijtanken? Wat nemen we mee om honger en dorst te stillen? Heupfles Drinken is belangrijk. Wie wandelt in gure streken wil soms liever wat sterkers dan water. Deze roestvrij stalen (heupfles) van Rome is een prima attribuut. Adviesprijs 16,95 euro. Ei www.adventurix.nl Fruitreep Fruitrepen zijn er in alle soor ten en maten. De repen van Nakd zijn door natuurlijke in grediënten ook gezond en er zitten geen conserveringsmid delen in. Ei www.naturalbalancee- foods.co.uk Energiestoot Een flinke energiestoot geeft Red Buil. Hoewel vooral po pulair onder de jeugd, wordt het drankje ook door sporters gebruikt om het energiepeil weer snel op niveau te breng en. El www.redbull.com Gevulde koek Gewoon lekker snacken tij dens het wandelen kan na tuurlijk ook. Zo kan een ge vulde koek onderweg zorgen voor extra energie. Het aantal calorieën is niet eens zoveel meer als in gezonde sportvoe ding en er zitten voldoende koolhydraten energie) in. (2 Allee, it oepaalde landen 24% Nee, ik kies bekende maaltijden 6% Ik lust alleen Nederlandse gerechten 2% De vrije dagen komen er weer aan. Pasen, voorjaarsvakantie en hemelvaartsdag. En wat is een betere manier om een vrije dag door te brengen dan een uitstapje naar een pretpark? Daarom is ReisRadar benieuwd naar uw antwoord op de vraag: De Nederlandse vakantieganger draait zijn hand niet meer om voor een bordje pilaf, of pittige chilaquiles. Dat blijkt uit de poll op de website van ReisRadar. Daarin werd u gevraagd of u op vakantie onbekende gerechten uitprobeert. Ja, ik wil zoveel mogelijk proeven 68% Druivensuiker Wie kent niet het vertrouw de Dextro-energie? Gemaakt van dextrose (druivensuiker) wordt het snel in ons bloed opgenomen en levert extra energie. Ook verkrijgbaar in poedervorm om op te lossen. O www.dextro-energy.com Snoep verstandig Een banaan zorgt voor snelle energie (door de koolhydra ten) en barst van vitaminen en mineralen. Nadeel is het gewicht. Een sportreep bevat net zoveel calorieën als twee bananen. Daar staat tegen over dat een banaan veel vocht bevat. Wilt u ook uw mening geven, of heeft u nog tips voor ons? Ga naar www.reisradar.nl en doe mee met de Graadmeter! Of stuur direct uw reactie naar graadmeter@reisradar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 137