Meningen 1 Zelfs de minister gaat niet over de ziekenhuizen Ondernemer BenZeker.nl De hypotheek van Nederland? persqfheeH Bel nu 0113 - 315 548 PZC debat 1 2 I Zaterdag 15 maart 2008 PZC f Drs. H.J. (Hans) Simons (Witmarsum 1947). Raad van bestuur Stichting Oosterscheldeziekenhuizen sinds mei 2005. Zoon van Renesser huis arts, voorheen staatssecretaris Volksgezondheid (kabinet Lubber III), wethouder te Rotterdam. Vele commissariaten. Voorzitter raad van toezicht Hogeschool Zeeland. Mr. drs. R. (Rob) Zomer (De Meern, 1957). Raad van bestuur Stichting Ziekenhuis Walcheren en ZRTI per november 2004. Apotheker. Leidde diverse zorginstellingen en werkte bij Zilveren Kruis Verzekeringen. Ve le bestuurs- en nevenfuncties, o.a. Scheidsgerecht Gezondheidszorg en adviseur Bekostiging bij NVZ. Raad van toezicht Vlissingen Voorzitter L. Rienstra, Middel burg. Gepensioneerd interim manager, organisator van de Delta Zeeland Tour (voorheen Delta Profronde), lid adviescom missie bezwaarschriften Delta NV en voorzitter interne bezwa- rencommissie Hogeschool Zee land, lid raad van toezicht Zeeuws Radio Therapeutisch Centrum (ZRTI). Lid A.A. Smeels, Middelburg. Organisatie-adviseur. Voorzit ter raad van toezicht WV Walcheren/Noord-Beveland, bestuurslid stichting Marketing en Promotie Zeeland Delta. Lid drs. W. Verhage RA, Oost- kapelle. Registeraccountant, consultant, vicevoorzitter raad van toezicht Revalidatiegenees- kunde Zeeland, penningmees ter Vrienden van de Roosevelt Academy. C. Wattel, Oost-Souburg. Huis arts. Het ziekenhuis voelt als publiek bezit, maar is een onderneming. door Claudia Sondervan GOES - Politici en bestuurders kun nen het vaak niet geloven: zij heb ben formeel niets te vertellen over de besluiten van een ziekenhuis. Zelfs de minister kan weinig meer dan toetsen aan de wet. Een ziekenhuis is een onderne ming, een bijzondere weliswaar, maar nog steeds een bedrijf. Ge leid door raden van bestuur die aangesteld, gecontroleerd en gead viseerd worden door raden van toezicht. Daar is niets democra tisch aan. En dat moet ook niet, stelt de belangenbehartiger van de ziekenhuisbezoekers in Zeeland, Klaverblad Zeeland. „Je kunt beslis singen over een ziekenhuis niet overlaten aan gemeenten, provin cie of parlement", vindt consulent Mieke van Marissing van Klaver blad Zeeland. „Ik denk niet dat er veel gerealiseerd zou worden. De belangen zijn zo verschillend. Daarom blijven wij ook uit de ter- ritoriumstrijd die nu gaande lijkt tussen Walcheren en de Bevelan- den." Ziekenhuizen zijn volgens de Ne derlandse Vereniging van Zieken huizen bedrijven die niet naar winst streven voor hun aandeel houders of eigenaren, die gebon den zijn aan wetten en regels over geld, diensten en producten en die met hun activiteiten direct raken aan leven en welzijn van veel men sen. Om dat te tonen voeren zie kenhuizen de Code of Good Gover nance, de code voor goed bestuur. Die stelt dat de raad van bestuur PZC-DEBAT Voor het PZC-debat over de zieken huiszorg, aanstaande maandag, heb ben zich al veel mensen met een (ho ge) functie in de zorg aangemeld. Maar zorg gaat iedereen aan. Ook u bent van harte welkom! Er zijn nog plaatsen vrij. verantwoordelijk is voor een ge zond beheer van de instelling en zich rekenschap moet geven van de belangen van allen die betrok ken zijn bij het ziekenhuis. De raad van toezicht controleert de raad van bestuur en de algemene gang van zaken in het ziekenhuis. Jaarlijks leggen de raden verant woording af via het jaarverslag. Of de Bovenscheldense ziekenhuizen samengaan en hoe het nieuwe zie kenhuis eruit ziet beslist de raad van bestuur met goedvinden van de raad van toezicht. De Nederlandse Mededingingsau toriteit toetst of de nieuwe onder neming het concurrentiebelang niet schaadt. De minister toetst aan de hand van de Wet Toelating Zorginstellingen of de nieuwe zie kenhuisorganisatie binnen de wet telijke regels voor bereikbaarheid en zorgverlening past. Dat is alles. Klaverblad wil zich pas bemoeien met ziekenhuisbesluiten als die de echte zorg raken. Van Marissing: „Als het besluit over de fusie geno men is, willen wij aan tafel om mee te praten over de inrichting van de nieuwe organisatie. Wij zijn niet van de cijfertjes maar van de patiënten." Woensdag treffen de raden van be stuur en toezicht elkaar in Goes. Met op de agenda: Het Besluit. Raad van toezicht Goes - Voorzitter prof. dr. L. F. van Muiswinkel, Schuddebeurs. Gepensioneerd hoogleraar Al gemene en Ontwikkelingseco nomie Vrije Universiteit Amster dam. Vele bestuurs- en advies functies op Europees en lande lijk niveau op het gebied van economie, financiën en gezond heidszorg. - Lid M. Buis, Schuddebeurs. Di recteur NV Westerscheldetun- nel. Lid Mr P.J.E. Frantzen, Goes. Gepensioneerd notaris. Lid E.M.R. Heijers-Bakker, Kortgene. Tandarts. LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Ziekenhuizen De argumentatie om Goes te kie zen als locatie voor een nieuw hoofdziekenhuis is alleszins rede lijk. Wat niet ter discussie mag staan, is de kwaliteit van de zieken huiszorg voor inwoners en gasten van Midden- en Noord-Zeeland. Vanaf het moment dat Goes ge noemd werd als eerste optie, stond Walcheren op z'n achterste benen. Een second opinion moest bewijzen dat de beste locatie Mid delburg is. Een simpel overzicht van afstanden en reistijd in de PZC van 13 maart zou het bewijs leveren om Middelburg als hoofd locatie te kiezen. Diverse route planners op internet bewijzen iets anders. Zierikzee-Middelburg is bijna 70 procent meer dan Zierik- zee-Goes; resp. 41,3 en 24,3 km. Het overzicht rapporteert een ver schil van 2 km. in afstand en 2 mi nuten in reistijd! Met deze conclu sies kunnen we de rapportage van Lokerse Consultancy, onder het motto 'wiens brood men eet, diens woord men spreekt' weg gooien! Walcheren, het gaat om het algemeen belang en niet om status, pretenties en prestige. Rinus Roon Lange Blokweg 1, Zierikzee Wandelpaden Reactie op analyse 'Alleen meepra ten over wandelpaden', PZC 13 maart. De gemeente Middelburg biedt juist op allerlei manieren haar bewoners de gelegenheid om mee te spreken over de leefbaar heid van hun wijken. Door het houden van wijktafels probeert zij te luisteren naar wat bewoners be langrijk vinden. Dat betekent niet dat alles wat wordt gezegd onver kort zal of kan worden uitgevoerd, daarvoor is er ook nog een ge meenteraad. De zaken die het wijk niveau ontstijgen, zullen ook juist door de raad moeten worden vast gesteld. Dat de bewoners serieus genomen worden, blijkt uit het feit dat de wijktafels worden be zocht door de wijkwethouder, raadsleden en vertegenwoordigers van verschillende organisaties. Op die manier kunnen zij tot een alge meen standpunt komen. Kritiek is eenvoudig, positief meedenken vraagt om een andere vorm van energie. Lof voor de bewoners die zich inzetten voor de leefbaarheid. Karei van de Beek wijkmanager, Watersniphof 14, M'burg Noordbrug Voor de derde maal zitten we in Terneuzen in de problemen. Nu door de vervanging van de noord- brug van de zeesluis. Hierdoor ont staan wachttijden van 30-45 minu ten. Dit gaat nog tot eind mei, be gin juni duren. Als deze brug ver vangen is, volgt de zuidbrug, weer drie maanden wachttijden! Over deze ellende heb ik een jaar gele den vragen gesteld aan B&W van Terneuzen. Het verzoek was om dit met Rijkswaterstaat en de Bel gische autoriteiten te regelen. Men was niet bereid. De hinder voor het Tandverkeer' zou zoveel moge lijk beperkt worden. Er wordt nu alleen in daguren aan gewerkt! Nu even het theoretische geval dat een van de twee Brienenoordbrug- gen in Rotterdam zou worden aan gevaren. Zou Rijkswaterstaat niet de klok rond hieraan werken? De economische schade wordt weer afgewenteld op particulieren en het lokale bedrijfsleven. Wij beta len ook belasting! Giel van Boom Kreeksingel 16, Hoek Op woensdag 23 april verschijnt een speciale uitgave van 'de Ondernemer' die geheel in het teken staat van het werven van personeel. Hierin kunt u laten zien welke mogelijkheden uw bedrijf biedt op het gebied van ontwikkeling en scho ling, aan welke innovaties u werkt of hoe goed de faciliteiten zijn binnen uw bedrijf. Kortom: Profileer uw organisatie als dé nieuwe werkgever! Nieuwsgierig naar de mogelijkheden in de Ondernemer? Bel voor een afspraak! vergelijkt en helpt u op weg! Ziekenhuiszorg in Zeeland Datum: Maandag 17 maart 2008 Locatie: Stadsschouwburg Middelburg Aanvang: 20.00 uur (zaal open vanaf 19.30 uur) Toegang: gratis Aanmelden: debat@pzc.nl of 0113 - 315 660

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 12