Floors Koi Shop Vijverspeciaalzaak Kamperen in de meivakantie www.tentsetters.nl Boze arbeiders fed staat garant voor Hoogste aanklager Turkije eist verbod AK-partij www.floorskoishop.nl 'Glorieuze opkomst' bij Iraanse verkiezingen lozen zoutzuur liquiditeit geldmarkt 1 0 Zaterdag 15 maart 2008 PZC Anna, Hanna en Johanna Marianne Fredriksson Scheepsberichten Annie Proulx ^cheepsbcrishtcn 1 fejattPrai» {{P' I 'Het is een liefdevol boek vol hoop.1 .djÊfr A ~NRC Handelsblad i. Hannat h>h i/tna i landse roman 1 aller tijden. Speciale gebonden uitgave, 19,90 SfBoekenMuurKrant www.boekenmuurkiantjil 1 IS2QBEEB; www.degeus.nl 1 Brits zwaargewicht in zijn graf gehesen londen - Een hijskraan heeft een overleden 29-jarige Brit van 330 ki logram gisteren in zijn laatste rust plaats gehesen. Zes medewerkers van het kerkhof zijn vijf dagen be zig geweest om het graf van ruim 1,4 bij 2,35 meter te graven. De man werd niet gecremeerd, omdat zijn lichaam daar te breed voor was. Een persoon woonde zijn begrafe nis bij en werd daarvoor betaald door de overheid. Duitsers betalen bij ontstoken piercing berlijn - De Duitse Bondsdag heeft gisteren een omstreden her vorming van het ziektekostenstel sel aangenomen. Die voorziet on der meer in een eigen bijdrage van patiënten bij vermijdbare of onno dige behandelingen, zoals bij ont stoken piercings. Artsen en ziekenhuizen krijgen een meldplicht. De oppositie is ge kant tegen dit 'verklikkerwetsarti- kel' en de aantasting van de medi sche zwijgplicht. 'Twintigduizend doden door slechte hygiëne' berlijn - In Duitsland vallen jaar lijks meer dan twintigduizend do den door gebrek aan hygiëne in ziekenhuizen. Ook worden jaar lijks achthonderdduizend vermijd bare infecties opgelopen in zieken huizen. Dat stelt de Duitse Vereni ging voor Ziekenhuishygiëne. Ziekenhuispersoneel wast gemid deld tien keer per dag zijn handen. Zeker dertig keer per dag is nodig. Economie eurozone is groter dan die van VS parijs - De Amerikaanse econo mie is door de zwakke dollarkoers niet meer de grootste ter wereld. Als het gezamenlijk bruto binnen lands product van de vijftien euro landen wordt omgerekend naar dollars, is de economie van de eu rozone groter dan die van de VS: ruim 13.880 miljard dollar tegen over 13.843 miljard dollar. Economen van de Amerikaanse za kenbank Goldman Sachs hebben dat gisteren bekendgemaakt. Indonesië maant Wilders om film JAKARTA - Indonesië, het grootste moslimland ter wereld, roept Geert Wilders op zijn komende an- ti-Koranfilm Fitna niet te verto nen. Gevreesd wordt voor reacties van moslims. „Het is ongepast als hij doorgaat met zijn plan weten de dat hij de moslimbevolking be ledigt", zei een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens de woordvoerder vormt de film een obstakel voor de dialoog tussen religies. Nederlands vrachtschip vernielt Donau-brug regensburc - De Donau bij het Duitse Regensburg is zeker nog tot begin volgende week voor de scheepvaart gestremd na de aanva ring donderdag van een Neder lands schip met een brug. Het vrachtschip raakte met een uitge schoven kraan een gasleiding on der de brug. De leiding scheurde, waardoor er een brand uitbrak die de oeververbinding beschadigde. door onze correspondent Jessica Maas istanbul - De hoogste openbare aanklager van Turkije heeft giste ren totaal onverwacht een verbod geëist van de regerende AK-partij van premier Erdogan. De islamiti sche partij brengt volgens de aan klager, Yalcinkaya, de scheiding tussen staat en religie ernstig in ge vaar. Hij vraagt het Constitutio neel Hof daarom Erdogan en presi dent Gul naar huis te sturen. „De AKP is het centrum van antisecu- liere activiteiten", luidt de aan klacht. bogny-sur-meuse - Werknemers van een failliete houtenfabriek in het Noord-Franse Bogny-sur-Meu- se, vijftig kilometer van Dinant, dreigen dertigduizend liter zout zuur in de Maas te lozen. Zij zijn woedend over het uitblijven van een sociaal plan. Burgemeester Ri chard Fournoux van Dinant pro beerde gisteren te onderhandelen in het conflict. De 132 werknemers van 'Lenoir et Memier' in de Franse Ardennen voeren al vijf weken actie voor een goede afvloeiingsregeling. Zonder resultaat. Donderdagavond lieten zij weten zoutzuur in de Maas te lozen, als er niet snel een sociaal bemiddelaar wordt aangesteld. In 2000 deed zich in de stad een zelfde situatie voor. Toen dump ten werknemers van een failliete zijdespinnerij vijfduizend liter zwavelzuur in een zijtak van de Maas. De brandweer wist op bet nippertje te voorkomen dat grote hoeveelheden van de giftige stof in de rivier terechtkwamen. In Bel gië werd destijds groot alarm gesla gen. Uiteindelijk gingen de werk nemers van Cellatex akkoord met een sociaal plan. In Turkije werd gisteren met ont zetting gereageerd op de actie van de aanklager. De AKP kwam in spoedberaad bijeen. Aanhangers van de AKP gingen gisteravond al de straat op uit protest. Veel analis ten noemden de aanklacht 'een schande voor de democratie', ande ren oordeelden juist dat de aan klacht een terechte waarschuwing is aan het adres van Erdogan. Volgens commentatoren is het op heffen van het hoofddoekverbod de druppel geweest voor de open baar aanklager. De seculiere elite in het land, onder wie generaals, washington - Het stelsel van Amerikaanse centrale banken staat klaar om meer liquiditeit in de geldmarkt te pompen. Dat heeft de Federal Reserve (Fed) gisteren gezegd na de aankondiging dat de zakenbank Bear Stearns voorzien wordt van een noodkrediet. „De Federal Reserve houdt de marktontwikkelingen nauwlet tend in de gaten en blijft voor li quiditeit zorgen om het ordelijk functioneren van het financiële systeem te promoten", aldus het juristen en veel media, maakt zich al langer zorgen over het islamisti- sche (strevend naar invoering van de islamwet sharia) karakter van de AKP. De spanningen zijn weer hoog opgelopen, nadat het parle ment vorige maand besloot het omstreden hoofddoekverbod op de universiteiten op te heffen. Voor veel seculiere Turken is het hoofddoekverbod juist een bewijs van de scheiding tussen staat en moskee. Begin jaren negentig verbood het hof de Islamitische Welvaartspar tij. stelsel van Amerikaanse centrale banken in een verklaring. De kapitaalinjectie voor Bear Stearns werd unaniem goedge keurd door het bestuur van de Fed. Het noodkrediet van onbeken de grootte wordt verschaft via de zakenbank JPMorgan Chase, die daarvoor een regeling heeft getrof fen met de Fed. De financierings overeenkomst heeft een looptijd van 28 dagen. De zakenbank zit krap bij kas door de kredietcrisis op de hypotheekmarkt in de VS. Vijverbouw en verkoop van Japanse koi Voor openingstijden kijkt u op onze site: Ritthemsestraat 9 4388 JM Oost-Souburg Mob: 06-54927845 Fax:0118-466539 I email: info@floorskoishop.nl Méér aanbiedingen in het REIZEN katern Elke week in de zaterdagkrant I R ars Daar moetje naar toe. i**wwii.wmnmwmim imiiumim i.miiijuiij— TEHERAN - De stemlokalen in Iran zijn gisteravond vijf kalen langer open moesten blijven. Buitenlandse journa- uur later dan gepland gesloten. Volgens de autoriteiten listen en andere waarnemers hebben evenwel naar ei- in het streng islamitische land was de opkomst bij de gen zeggen weinig bewijzen gezien voor enthousiasme parlementsverkiezingen overweldigend waardoor de lo- onder kiesgerechtigden, foto Abedin Taherkenareh/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 10