Zeeland Dierenasiel vangt bot bij gemeente PZCI25 Gemeente vreest dat ziekenhuis in Middelburg mensen grens over jaagt nsi 3 11 nu Kerken in Groede in gesprek met Hendrikse SCHOUWEN-DUIVELAND 41 26 Flappen LOGUS Mundial 8-delig messenblok foto Marijke Folkertsma Robert Gesink verrast gevestigde orde op flanken Mont Ventoux Weer veel meldingen van tekenbeten op Schouwen-Duiveland Vrijdag 14 maart 2008 Tip? redzzee@pzc.nl Welzijnspotje niet groot genoeg voor hogere subsidiebij dragen. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Het dierenasiel Schou wen-Duiveland krijgt geen extra geld van de gemeente. Het asiel had daarom gevraagd, omdat het al jaren bijna hetzelfde bedrag krijgt, maar wel te maken heeft met stijgende kosten. Het asiel ontvangt dit jaar een klei ne 20.000 euro subsidie. Het vroeg om 6000 euro meer, zodat het in ieder geval de personeelskosten er van kan betalen. Voorzitter Theo Ketting is niet te spreken over de beslissing van de gemeente. „Die verwacht van ons dat we dieren die we van straat ha len ook opvangen, verzorgen en steriliseren of castreren. Dat is ei- WW Het dierenasiel Schouwen-Duive- land vindt dat de gemeente niet erg meewerkt. Het wil extra geld en meer medewerking aan de ge plande verbouwing. genlijk een taak van de gemeente." Wethouder Gilles Houtekamer wijst erop dat het asiel net zo be handeld wordt als andere partijen die structureel subsidie uit het wel zijnspotje krijgen. „Geen enkele groep krijgt extra geld. We moeten nu eenmaal besparen." Daarnaast steekt het Ketting dat de gemeente niet wat soepeler om gaat met de geplande verbouwing van het asiel. Die voorziet in de komst van een flink groter ge bouw, met onder meer nieuwe een nieuwe behandelkamer en een andere entree. Ketting: „Die ruimtes hebben we simpelweg no dig, maar als je dan ziet dat we nu alleen al 2500 euro hebben betaald voor vergunningen, begrijp ik niet waar ze mee bezig zijn. Het is dat je het niet kan maken, maar soms denk ik dat we de dieren maar eens een poosje in een kamertje in het gemeentehuis moeten steken." De financiering voor de verbou wing is nog lang niet rond. Het asiel heeft nog bijna een ton nodig om de begrote 130.000 euro bij el kaar te krijgen. Yolanda Meerman verzorgt Bobbie in het dierenasiel. ZIERIKZEE - Vestiging van een zie kenhuis in Middelburg drijft men sen van Schouwen-Duiveland en Zuid-Beveland naar ziekenhuizen buiten de provincie. Dat schrijft de gemeente Schouwen-Duiveland in een brief aan het bestuur van de Oosterscheldeziekenhuizen. „Daar mee wordt het draagvlak voor de Zeeuwse ziekenhuizen boven de Westerschelde versmald." Zoals door de fracties Chris ten-Unie en Alert! en de Nieuwer- kerkse dorpsraad verzocht, wordt het belang van de eilandbewoners door dit schrijven nadrukkelijk on der de aandacht gebracht, voor eind deze maand keuzes gemaakt worden. De vervijfvoudiging van het aantal mensen in de zomer moet in de afweging worden be trokken, vindt de gemeente. Ook wordt gevraagd om het opwaarde ren van de huisartsenpost in Zie- rikzee tot een 24-uurs Eerste Hulp post. Met moderne technieken be hoort dat tot de mogelijkheden. Tip? redactie@pzc.nl De chef van een Zierikzees kan toor was aan vakantie toe. Even rust. Lekker een beetje verven aan de boot, een pintje vatten in het plaatselijk café: simpelweg ge nieten van het goede leven. Om alvast in de stemming te komen nam hij op de laatste dag voor de vakantie verse appelfappen mee voor de collega's. Maar dat pakte toch anders uit dan hij had gedacht. „Dat zijn na mij de zondvloed-flappen zeker", begon de één. „Of zoek het allemaal maar uitflappen; de ik ga lekker op vakantie-flappen; de pleister op de wonde-flappen", riepen de anderen in koor. De chef weet één ding zeker: hij neemt nooit meer wat lekkers mee. LOGUS Oudenbosch gaat verhuizen naar Roosendaal. Ervaar ons uitgebreide assortiment bouwmaterialen, hout- en plaatmateriaal, deuren en sierbestrating vanaf 1 april a.s. in de nieuwe ruwbouw showroom. LOGUS Roosendaal industrieterrein Borchwerf 2 Het Appeltje 8, 4751 XJ Oud-Gastel 0165-65 99 99 www.logus.nl door René Hoonhorst GROEDE - Een twistgesprek moet niet worden. Maar het staat dat dominee Klaas Hendrikse tcgciigda krijgt tijdens 'een uitwis- van gedachten' in de voor- iiaiige Lutherse kerk in Groede, zaterdag 28 maart. predikant in Zierikzee Middelburg, deed vorig jaar wat stof opwaaien met zijn Geloven in een God die niet be- Het 'manifest van een atheïs- dominee', zoals de onderti- sloeg in als een bom in re- Nederland. Kerk in Neder- |PKN) heeft zich niet direct boek van haar voorganger uitgesproken, maar heeft de classis in Zierikzee gevraagd in gesprek te gaan met de predikant. De Zeeuws-Vlaamse dominees Henk van de Berg en Derk Blom, priester-dominicaan Ignace d'Hert en docent maatschappij en levens beschouwing Peter Rhebergen doen dat op 28 maart vanaf 20 uur ook. In de historische setting van de voormalige Lutherse kerk van Groede willen zij de atheïstische dominee niet aanvallen, maar een gedachtewisseling op gang breng en. Na de pauze kan het publiek deel nemen aan een discussie met de vijf gesprekspartners. Kijk op www.veilingkranten.ril voor de volledige veilingvoorraad. Elke dag zijn er speciale aanbiedingen. Op alle overige 1600 producten kunt u nog bieden t/m zaterdag 15 maart a.s. veilingkranteiu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 95