korte tijd al groot succes College bezwaren weerlegt Gesprek met atheïstische dominee 1 Opening 15 maart DA Bleijenbergh Stationsplein 22d 4561 GC Hulst bij EM-TÉ Broekhuysen wil invoering pasjessysteem ZPZC Vrijdag 14 maart 2008 j 27 Hulster college tornt niet aan vormgeving Houtenkwartier. door Sheila van Doorsselaer HULST - De gemeente Hulst is niet van zins de ontwerpen voor de twee appartementencomplexen aan het Houtenkwartier in Hulst aan te passen. De zienswijzen die tegen het plannen zijn ingediend, zijn dan ook ongegrond verklaard. Woonstichting Hulst hoopt een dezer weken de bouwvergunning voor de in totaal 21 appartemen ten in twee complexen te verkrij gen. De gemeente heeft een ziens wijze ontvangen van iemand die vindt dat de appartementsgebou wen te volumineus en te hoog zijn. De huidige tekeningen zijn al een keer aangepast, de Monumen- tendienst is nu akkoord en Hulst vindt het niet nodig de plannen weer aan te passen. Ook vindt een bezwaarmaker dat de gemeente nu de kans heeft om het beloop van het binnentalud van de stadswal weer in oorspron kelijke staat te herstellen. De nieuwbouw aan het Houtenkwar tier wordt iets minder diep dan het voormalige pand. Hierdoor wordt de vestingwal al enigszins gerestaureerd, maar de indiener van de zienswijze vindt dit niet ge noeg. Maar ook hier gaat Hulst niets aan doen. Wel gaat de ge meente de ruimtelijke onderbou wing van het ontwerp verbeteren en meer aandacht besteden aan de cultuurhistorie en de voorgeschie denis van de vestingwal. door René Hoonhorst GROEDE - Een twistgesprek moet het niet worden. Maar het staat vast dat dominee Klaas Hendrikse tegengas krijgt tijdens 'een uitwis seling van gedachten' in de voor malige Lutherse kerk in Groede, op zaterdag 28 maart. Hendrikse, predikant in Zierikzee en Middelburg, deed vorig jaar heel wat stof opwaaien met zijn boek Geloven in een God die niet be staat. Het 'manifest van een atheïs tische dominee', zoals de onderti tel luidt, sloeg in als een bom in re ligieus Nederland. De Protestantse Kerk in Neder land heeft zich niet direct over het boek van haar voorganger uitge sproken, maar heeft de classis in Zierikzee gevraagd in gesprek te gaan met de predikant. De Zeeuws-Vlaamse dominees Henk van de Berg en Derk Blom, priester-dominicaan Ignace d'Hert en docent maatschappij en levens beschouwing Peter Rhebergen doen dat op 28 maart vanaf 20 uur ook. In de historische setting van de voormalige Lutherse kerk willen zij Hendrikse niet aanvallen, maar een gedachtewisseling op gang brengen. Na de pauze kan het pu bliek deelnemen aan een discussie met de vijf gesprekspartners. TERNEUZEN - Het onafhankelijke raadslid Pim Broekhuysen vreest dat de verplaatsing van de Terneu- zense coffeeshops nog jaren gaat duren. B en W van Terneuzen la ten voor dit project een milieu ef fectrapportage opstellen. Broek huysen wil dat Terneuzen maatre gelen treft om de stroom drugstoe risten verder in te dammen. Na de introductie van een vroegere slui tingstijd, meer controle en de wiel klem wil hij nu een pasjessysteem invoeren voor coffeeshopbezoe kers. Die zouden de shop pas mo gen betreden na vertoon van een speciale identiteitskaart. Het voorstel wordt besproken in de commissie middelen op 3 april. Beurs voor speelgoed en kinderkleding later TERNEUZEN - De kinderkleding- en speelgoedbeurs in het Zelden- rust-Steelantcollege in Terneuzen begint morgen niet om 10.00 uur, zoals abusievelijk eerder vermeld, maar om 10.30 uur. Een deel van de opbrengst gaat naar zorgboerde rij Binnenste Buiten in Terhole. Scholieren rennen hard voor het goede doel SINT-JANSTEEN - Leerlingen van ba sisschool Inghelosenberghe in Sint-Jansteen houden donderdag een sponsorloop voor de vastenac tie. De opbrengst is voor goede doelen in Kenia. De jongste kinde ren lopen op het speelplein, de oudere een parkoers om school. Provmqale Staten Provincie Zeeland Rabobank Denise Beeckman staat aan het ziekenhuisbed van mevrouw vd Bergen-v.d. Broucke (77) in de ZorgSaam Kliniek in Hulst. foto's Wim Kooyman Statenvergadering Volg vandaag de Statenvergadering via www.zeeland.nl of Omroep Zeeland Televisie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 87