Kliniek in Hulst is in Zeeland Studie naar een nieuwe poli in Hulst Flappen Vuurtorens van Van Grieken Celstraf geëist voor seks met gehandicapte PAVILJOEN WESTKANT 26 Vrijdag 14 maart 2008 pzcZ Mogelijk verdere concentratie van zorgvoorzieningen. door Harold de Puysseleijr hulst - Het ziekenhuis in Zeeuws-Vlaanderen laat de moge lijkheid onderzoeken om de poli kliniek in Hulst te verhuizen. Die moet dan van het terrein van het voormalige Liduinaziekenhuis aan de Wilhelminalaan naar nieuw bouw op het terrein van de zorg- stichting voor ouderen Curamus, aan de Truffmoweg. Algemeen directeur Paul Rade- macher van ZorgSaam wil op dit moment nog geen details kwijt over deze studie. Wel bevestigt hij dat Zorgsaam de mogelijkheid on derzoekt. Verder laat hij via het di rectiesecretariaat van de stichting weten, dat er naar verwachting over enkele maanden meer duide lijkheid is over de haalbaarheid van de verhuizing. De mogelijke verplaatsing van de polikliniek is actueel sinds ZorgSaam Kliniek Hulst zich vorig jaar vestigde in een nieuw gebouw op het terrein van Curamus. Het pand biedt niet alleen onderdak aan een huisartsenkliniek in com binatie met een low-cure afdeling van het ziekenhuis, maar ook aan de huisartsenpraktijk Pallion en apotheek Nobel. De medische Ziekenhuis Zorgsaam laat de haalbaarheid onderzoeken van verplaatsing van de polikliniek in Hulst naar het terrein van Curamus. TUINHUISJES - GARAGES - CARPORTS ALLE MATEN EN MODELLEN Bezichtiging of informatie: B.A. WINTERBERG Biezenstraat 30, 4529 JK Eede, Tel. (0117) 491315 Alle weekdagen geopend. Zaterdag geopend tot 12.00 uur. zeel De chef van een Zierikzees kantoor was aan vakantie toe. Even rust. Lekker een beetje verven aan de boot, een pintje vatten in het plaat selijk café: simpelweg genieten van het goede leven. Om alvast in de stemming te ko men, nam hij op de laatste dag voor de vakantie verse appelflap pen mee voor de collega's. Maar zorg in de kliniek wordt gegeven door een samenwerkingsverband tussen de verpleeghuisartsen van Curamus, de huisartsen van Pal lion en het verpleegkundig perso neel van het ziekenhuis. Hoofd Mamix van Oyen van ZorgSaam Kliniek ziet de mogelijk heden om op hetzelfde terrein meer diagnostische en therapeuti sche poliklinische voorzieningen onder te brengen, op weg naar een compleet gezondheidscentrum. „De verhuizing van de polikliniek naar dit terrein is een logisch idee", zegt hij. Ook directeur Lex Janse van Cura mus is enthousiast over de gedach te. Net als Van Oyen noemt hij het logisch dat er onderzoek plaats vindt om de polikliniek te laten verhuizen. „Ik denk dat het een perfecte strategie is om op dit ter rein de ziekenhuisfunctie in Oost- Zeeuws-Vlaanderen te versterken. Je brengt zo kennis en kunde op een efficiënte manier bij elkaar en het is goed voor de werkgelegen heid." Hoewel dat nog nader moet wor den onderzocht, zijn er volgens Janse ruimtelijk gezien mogelijkhe den voor de bouw van een nieuwe polikliniek op het terrein aan de Truffmoweg. Hulst raakte eind 1988, na fusies van de ziekenhuizen in Zeeuws- Vlaanderen, haar eigen ziekenhuis kwijt. ZorgSaam Ziekenhuis be schikt over een kliniek in Oost burg met 48 bedden en een zieken huis in Terneuzen met 266 bed den en tien plaatsen voor dagbe handeling. breskens - Onder de titel 'De vuurtoren van Bresjes' stelt de Breskense kunstenaar Gerard van Grieken voor het eerst sinds jaren weer eigen werk tentoon. In Hoo- ge Platen hangen tijdens de ope ningsuren van het zorgcentrum tot eind mei vijftien interpretaties van de gietijzeren vuurtoren van Breskens. Van Grieken heeft de vuurtoren al honderden keren ge schilderd: in alle jaargetijden, van alle kanten en in potlood, met olie en als aquarel. Tip? redactie@pzc.nl dat pakte toch anders uit dan hij had gedacht. „Dat zijn na-mij-de zondvloed-flappen, zeker", begon de één. „Of zoek-het-alle- maal-maar-uit-flappen; de ik-ga- lekker-op-vakantie-flappen; de pleister-op-de-wonde-flappen rie pen de anderen in koor. De chef weet één ding zeker: hij neemt nooit meer wat lekkers mee. Twintig bedden zijn sinds de opening bijna dagelijks bezet. door Harold de Puysseleijr HULST - ZorgSaam Kliniek Hulst is al in korte tijd een succes. De twin tig bedden in de nieuwbouw op het terrein van De Blaauwe Hoeve in Hulst zijn sinds de ingebruikna me, een halfjaar geleden, bijna da gelijks bezet. „Dit voorziet heel duidelijk in een streekbehoefte", zegt Marnix van Oyen. Hij is hoofd van de zorgeen- heid Transfer van ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen, waar de kli niek in Hulst onder valt. De offi ciële opening van de kliniek, in de cember, was een historisch mo ment in de recente geschiedenis van het Land van Hulst. De bevol king van Oost-Zeeuws-Vlaanderen kreeg zo twintig jaar na de veelbe sproken sluiting van het Liduina ziekenhuis weer een (beperkte) ei gen ziekenhuisvoorziening. De kliniek is ontstaan door nauwe samenwerking tussen ZorgSaam, huisartsenpraktijk Pallion en de zorgstichting voor ouderen, Cura mus. De algemene medische zorg middelburg - Berouw toonde de 54-jarige Vlissinger niet. Hij had gewoon zijn kans gegrepen, zei hij gisteren tegen rechtbankpresident J. Hopmans. De man stond terecht voor seksueel misbruik van een geestelijk gehandicapte jonge vrouw. Hij leerde die cliënte van Arduin kennen op zijn werk bij In- tegratiebedrijf Léte in Middelburg. Hopmans hield de man voor dat de vrouw zeer zwak begaafd is. „Feitelijk heeft u seks gehad met een kind van drie." Officier van justitie, R. Rammeloo, eiste een ge vangenisstraf van twaalf maanden, waarvan drie voorwaardelijk, a Uitspraak 26 maart. wordt er verzorgd door de ver pleeghuisartsen van Curamus en de huisartsen, terwijl Zorgsaam de verpleegkundige zorg voor haar re kening neemt. Die constructie is overigens niet geheel nieuw, want in West-Zeeuws-Vlaanderen werkt het ziekenhuis al zes jaar naar volle tevredenheid op soortge lijke wijze samen met verpleeg huis De Stelle. De praktijk van de voorziening in Hulst heeft inmiddels wel geleerd dat de verwevenheid van verschil lende soorten zorg op één fysieke afdeling wel eens tot onduidelijk heid en onbegrip leidt bij oudere patiënten en hun naasten. Het 'Deze kliniek voorziet heel duidelijk in een streekbehoefte' gaat om die gevallen, waarbij men sen in eerste instantie voor me- disch-specialistische behandeling in een ziekenhuisbed terechtko men. Zijn ze vervolgens specialis tisch gezien uitbehandeld, maar nog niet fit genoeg om al naar huis toe te kunnen, of is er in het verpleeghuis geen plaats, dan blij ven ze in datzelfde bed nog even liggen. Voorzien van dezelfde ver pleegkundige zorg, bezocht door dezelfde arts. Administratief ge zien echter, 'verhuizen' deze pa tiënten op dat moment van de ziektekostenverzekeraar naar de Al gemene Wet Bijzondere Ziektekos ten (AWBZ). Waar de kosten van de ziekenhuis behandeling door de ziektekosten verzekeraar worden vergoed, is dat bij de AWBZ niet het geval. Die wet schrijft namelijk een eigen bij drage voor, waarvan de hoogte af hankelijk is van het inkomen. Van de twintig bedden in ZorgSaam Kliniek zijn volgens Van Oyen ge middeld acht bedden volgens die systematiek bezet. Transferverpleegkundige Anja Drabbels snapt wel dat mensen wel eens mopperen als er dan plot seling een rekening in de brieven bus ploft voor verblijf in de kli niek. Mensen begrijpen de gang van zaken ook niet altijd precies. Om dat te illustreren, geeft ze het voorbeeld van een hoogbejaarde patiënt, die nog zelfstandig woont, al vaak gevallen is, maar bij de zo veelste val een heup breekt. „Die komt dan in eerste instantie in het ziekenhuis terecht voor een ortho pedische ingreep. Van de ene op de andere dag komt er plotseling heel veel op hem en zijn familie af Na de operatie kan hij niet naar huis, hij moet wachten op opna me in het verpleeghuis, en de man telzorg is vaak overbelast. Dat zijn geen leuke vooruitzichten. Het is een hele emotionele gebeurtenis", stelt Drabbels. „Wij leggen altijd uit hoe alles dan precies in zijn werk gaat, maar soms dringt dat niet altijd even goed door. Veel mensen willen er liever niet over nadenken hoe het verder moet als ze niet langer zelfstandig kunnen wonen. Van tevoren hebben ze daar meestal niets voor geregeld. Niemand staat immers te juichen om in het verpleeghuis terecht te komen." Zorgcoördinator Jeanette van den Berg is belast met de dagelijkse lei ding van ZorgSaam Kliniek Hulst en beaamt de ervaringen van haar collega. Volgens haar is het zelfs voor het personeel in de kliniek een hele toer om de ingewikkelde wettelijke regelgeving te doorgron den en administratief gezien in goede banen te leiden. Schcldeboulevard 1 4531EJ Terneuzen Telefoon 0115—616000 www.westkant.nl Telefax 0115- 621237 vraagt per 1 april: medewerk(st)er bediening voor 20 uur per week medewerk(st)er bediening voor 38 uur per week Wij bieden U: - een werkweek van 20/38 uur met flexibele werktijden - horeca-cao van toepassing - prettige werksfeer oproepkrachten voor bediening en keuken voor het weekend en de vakantieperiodes en incidenteel door de week Reactie gaarne binnen 14 dagen t.a.v. mevr. E. van Gasteren ""Almanak Zorgcoördinator Jeanette van den Berg is belast met de dagelijkse leiding van ZorgSaam Kliniek Hulst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 86