Zeeland PZC Beperkingen crematorium aangepakt k II mil Commissie behandelt snel 36 schadeclaims Zeeland gemist op beurzen ZEEUWS-VLAANDEREN 41 25 26 en 27 LOGUS Mosselstappers openen seizoen Nieuwe ambtsketen in de maak Mundial 9 euro Robert Gesink verrast gevestigde orde op flanken Mont Ventoux Vrijdag 14 maart 2008 Kliniek in Hulst in korte tijd al groot succes Tip? redt6rn@pzc.nl Grotere ruimte voor ontvangst en dubbele parkeerruimte. door Eugène Verstraeten terneuzen - Het crematorium aan de Bellamystraat in Terneuzen wordt van binnen ingrijpend ver bouwd. Daarnaast wordt de par keerruimte bijna verdubbeld. De raad van commissarissen van Mo- nuta in Apeldoorn, de eigenaar van het crematorium, heeft daar voor het licht op groen gezet. De directie van Monuta heeft dat la ten weten aan wethouder Jaap Bos van Terneuzen. De plannen voor zien onder andere in een extra kof fiekamer en betere looproutes. Door te werken met flexibele wan den, kan de grootte van de ont vangstruimte worden aangepast aan de behoefte. „Monuta laat nu een nieuwe bouwtekening ma ken", zegt Bos. „Dan volgt overleg met de gemeente om een en an der op de rails te zetten." De ontmoetingsruimte bij het cre matorium voldoet allang niet meer aan de eisen en is veel te klein. Bij een begrafenis of crema te Het probleem van de te kleine ontvangstruimte in het cremato rium in Terneuzen wordt opge lost. Na de zomervakantie begint de verbouwing. tie moeten mensen vaak buiten staan, omdat de ontvangstruimte te klein is. Vier jaar geleden wer den de problemen al aangekaart door raadslid Giel van Boom (TOP Gemeentebelangen), die de zaak daarna nog herhaaldelijk onder de aandacht bracht. „Ik ben blij dat er nu, na meer dan vier jaar, eindelijk schot in komt", zegt Van Boom. Naast de interne verbouwing wordt de parkeerruimte bij het cre matorium ongeveer verdubbeld. „Dat is ook een noodzaak", zegt wethouder Bos, „want het blijkt dat het aantal parkeerplaatsen nu aan de krappe kant is." Eigenlijk fungeert het parkeerterrein bij het winkelcentrum Zuidpolder als een soort overloopterrein voor bezoe kers van het crematorium. In de praktijk vinden veel mensen dat echter te ver lopen en worden au to's eerst in de omliggende woonstraten geparkeerd, tot die vol staan. Bos is blij dat Monuta het besluit heeft genomen om het cremato rium aan te passen. „De afgelopen twee jaar dat ik hier als wethouder zit, hebben we vanuit de gemeen te de kwestie regelmatig aange kaart. Het heeft lang geduurd, maar, wij kunnen als gemeente een particulier bedrijf uiteraard niet forceren om iets te doen." De verbouwing kan kort na de bouwvakantie beginnen. HULST - De Hulster burgemeester Jan-Frans Mulder krijgt een nieuwe ambtsketen. Hij is ontworpen door de Hulster goudsmid Ger de Bruijn (I). Die legt er samen met zijn medewerkers Jocelyne Dijxhoorn (r) en Olga Janssen momenteel de laatste hand aan. De penning uit de oude ambtsketen is verwerkt in de nieuwe keten. De zilveren schakels zijn 9-hoekig - zoals er ook negen bol werken zijn in Hulst - met een golvend binnenwerk. In de centrale schakel zit een gouden poort en een golf van blauwgeoxideerd titanium. foto Wim Kooyman LOGUS Oudenbosch gaat verhuizen naar Roosendaal. Ervaar ons uitgebreide assortiment bouwmaterialen, hout- en plaatmateriaal, deuren en sierbestrating vanaf 1 april a.s. in de nieuwe ruwbouw showroom. LOGUS Roosendaal industrieterrein Borchwerf 2 Het Appeltje 8, 4751 XJ Oud-Gastel 0165-65 99 99 www.logus.nl door Frank van Cooten SLUIS - Leden van de Sluise raads commissie ruimte behandelen in een extra vergadering op dinsdag 25 maart, 36 verzoeken om plan- schade voor de windmolens bij Hoofdplaat. De rechtbank in Middelburg be paalde onlangs dat de gemeente Sluis haast moet maken met de af handeling van deze planschadever- zoeken. De wettelijke termijnen die voor de afhandeling staan, zijn overschreden. De indieners menen recht te heb ben op een schadevergoeding om dat de vijf windturbines in de Hoofdplaatpolder bij Hoofdplaat volgens hen te veel geluid maken. Ook zouden de molens te veel slag schaduw veroorzaken. De commissievergadering ruimte begint om 19.30 uur in het Sluise belfort. door Frank van Cooten SLUIS - Marketingmanager Siska de Belie van hotel De Wielingen in Cadzand-Bad vindt het merkwaar dig dat Zeeland afgelopen week af wezig was op de grote vakantie beurs ITB in Berlijn. Alleen De Wielingen en ZorgSaam Zeeuws- Vlaanderen waren vertegenwoor digd. ZorgSaam deed dat onder meer om zorgvakanties te promo ten. Volgens De Belie is de ITB een be langrijke beurs in de reisbranche. „Spijtig dat bijvoorbeeld de VW er niet was. Waarom betalen we ei genlijk nog een bijdrage aan de VW?" Volgens Patrick van Polie van Pro motie Zeeland Delta is bewust ge kozen voor vakantiebeurzen in Es sen, Antwerpen en twee in Utrecht. „Via deze beurzen berei ken we de Zeeuwse doelgroepen. En beurzen zijn vrij duur. Dan moet je keuzes maken." PHILIPPINE - De Mosselstappers uit Philippine openen morgen het wandelseizoen. Loopliefhebbers kunnen kiezen uit vijf afstanden. De drie kortste routes (4, 7, en 14 kilometer) lopen in en om het dorp, de twee langste (20 en 28 ki lometer) reiken tot in het Braak- manbos. Vertrekken vanaf hotel Au Port tussen 8.00 en 15.00 uur. naar Borchwerf II Roosendaal 8-delig messenblok Pak uw kans op vele euro's voordeel Kijk op www.veilingkranten.nl voor de volledige veilmgvoorraad. Elke dag zijn er speciale aanbiedingen. Op alle overige 1600 producten kunt u nog bieden t/m zaterdag 15 maart a.s. veilingkranten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 85