PZC Goese raad ergert zich aan SMWO Poel V komt met rasse schreden dichterbij 9C8I8U BEVELANDEN-THOLEN 25 Mundial 8-delig mes Flappen IraBI LOGUS 'Verschrikking' van graffiti op De Vliedberg Robert Gesink verrast gevestigde orde op flanken Mont Ventoux Herinrichting AKF-pand in Goes (te) dure grap Vrijdag 14 maart 2008 1 B® Tip? redgoes@pzc.nl Stichting jaagt tijdens contractonderhandeling platforms al op de kast. door Frank Balkenende GOES - Stichting Maatschappelijk Werk en Welzijn Oosterscheldere- gio (SMWO) heeft een slechte beurt gemaakt bij de Goese poli tiek. De stichting liet het dorpenplat form, wijkenplatform en allochto- nenplatform per brief weten dat ze niet langer op ondersteuning moeten rekenen. Op dat moment was de stichting nog in onderhan- deling met de gemeente over haar (subsidiecontract. Raadsleden vin den dat SMWO op deze manier druk op de onderhandelingen over het contract heeft gezet. Ze er varen dat als onfatsoenlijk. Vrijwilligers van de drie platforms waren namelijk onaangenaam ver rast toen ze de brief van SMWO la zen. Zonder deskundige ondersteu ning kunnen ze nauwelijks iets uit richten, lieten Marinus Vuijck na mens het dorpenplatform en Jan-Hein Van Heesch van het wij kenplatform gisteren in de com missie weten. Ze stuurden de gemeente onlangs een brandbrief over de merkwaar dige situatie. Het feit dat SMWO per brief de drie platforms liet we ten de ondersteuning stop te zet ten, kwam voor wethouder Joost Adriaanse (SGP/ChristenUnie, wel zijn, leefbaarheid, kleine kernen) als een volslagen verrassing. „Want er staan voor ondersteuning van de drie platforms dezelfde uren als vorig jaar, namelijk 450." Het college van B en W heeft de drie platforms inmiddels per brief gemeld dat ze wel kunnen reke nen op ondersteuning. De plat forms zijn belangrijke gespreks partners voor de gemeente. Als het gaat om de leefbaarheid van een kern, voorzieningen, of de WMO, dan is het handig om met een koepel van dorps- en wijkvere- nigingen te kunnen spreken. Het college hecht eraan dat die plat forms goed kunnen functioneren. Goes werkt dit jaar voor eerst met een subsidiecontract voor SMWO. Daarin geeft de gemeente aan waaraan SMWO uren dient te be steden. Voor de raad geldt als ver zachtende omstandigheid dat de stichting aan de nieuwe werkwijze moet wennen, maar ze had tijdens onderhandelingen nooit de ge wraakte brief mogen versturen. SMWO moet niet tijdens onder handelingen over haar subsidie contract ondersteuning van be wonersplatforms stop willen zet ten, vindt de Goese politiek. GOES - LNS is in grote, zilveren letters op een deel van de gevel van de school De Vliedberg aan het Goese Sta tionspark geschilderd. Graffitispuiters hebben zich uit geleefd. Dat is goed te zien vanaf de perrons van het NS-station Goes. Een 'uiting' op een lekker opvallende plek. De Vliedberg-directeur Jan Huijskens vindt het 'een ver schrikking'. Zijn school voor speciaal onderwijs is nog geen jaar geleden officieel geopend. „En dan krijg je zo iets op een splinternieuw gebouw." Huijskens heeft aangifte gedaan bij de politie. Hij maakt zich geen illusie dat de daders worden gepakt. Ze heb ben alleen graffitinamen achtergelaten. Musk, Kesy, Sam. Hun pleziertje zal van korte duur zijn. Huijskens: „Eén dezer dagen laat de gemeente alles verwijderen." foto Willem Mieras GOES - De gemeente Goes denkt al snel toe te zijn aan een nieuw be drijventerrein. De Poel V komt in de oksel van snelweg A58 en de A256. De gemeente vestigde in oktober vorig jaar al voorkeursrecht op de gronden ten zuiden van hotel Goes en het Poelbos. Grondeigena ren moeten bij verkoop dan hun percelen eerst aan de gemeente aanbieden. Zelf bezit ze er al een aantal kavels. Het beoogde bedrij venterrein wordt 23 hectare groot. De verkoop van bedrijfsgrond op de Poel II, het terrein dat vanaf de snelweg is te zien, loopt zo hard, dat Goes binnen twee, drie jaar geen kavels meer kan uitgeven. „Daarom moeten we voor de ont wikkeling van het nieuwe bedrij venterrein een versnelling hoger schakelen", zegt wethouder So phie van 't Westeinde. Pak uw kans op vele euro's voordeel Kijk op www.veilingkranten.nl voorde volledige veilingvoorraad. Elke dag zijn er speciale aanbiedingen. Op alle overige 1600 producten kunt u nog bieden t/m zaterdag 15 maart a.s. veilingkranten* Tip? redactie@pzc.nl De chef van een Zierikzees kan toor was aan vakantie toe. Even rust. Lekker een beetje verven aan de boot, een pintje vatten in het plaatselijk café: simpelweg ge nieten van het goede leven. Om alvast in de stemming te komen nam hij op de laatste dag voor de vakantie verse appelflappen mee voor de collega's. Maar dat pakte toch anders uit dan hij had gedacht. „Dat zijn na mij de zondvloed flappen zeker", begon de één. „Of zoek het allemaal maar uitflappen; de ik ga lekker op vakantie-flappende pleister op de wonde flappen", riepen de anderen in koor. De chef weet één ding zeker: hij neemt nooit meer wat lekkers mee. LOGUS Oudenbosch gaat verhuizen naar Roosendaal. Ervaar ons uitgebreide assortiment bouwmaterialen, hout- en plaatmateriaal, deuren en sierbestrating vanaf 1 april a.s. in de nieuwe ruwbouw showroom. LOGUS Roosendaal industrieterrein Borchwerf 2 Het Appeltje 8, 4751 XJ Oud-Gastel 0165-65 99 99 www.logus.nl naar Borchwerf II Roosendaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75