Even niet kijken en daar gaan Grote aanval op pc's TOSCANE ROME KRAS.NL Spectaculair geprijsde excursiereis naar Italië! BOEK ONLINE of bel 0900- 9697 6 Vrijdag 14 maart 2008 PZC Virusexpert McAfee meldt actie van cybercriminelen. AMSTERDAM - Cybercriminelen hebben in de nacht van woensdag op donderdag een wereldwijde aanval uitgevoerd op meer dan tienduizend webpagina's, zodat ze de computers van surfende consu menten kunnen kapen. Dat stelde virusexpert McAfee gisteren. De aangevallen websites zijn met een code veranderd waardoor de bezoekers ongemerkt naar een an dere pagina worden doorgestuurd. Die verborgen website bevat mal ware die probeert in te breken in de pc van de nietsvermoedende ge bruiker. De aanval was gericht op het bemachtigen van wachtwoor den voor online games. „Dit was een van de grootste aan vallen in zijn soort", aldus Toralv Dirro van McAfee. Onder de geïn- fecteerden zijn volgens hem ook si tes van reisbureaus en overheden. Het voorjaar lonkt en dat betekent klussen in de tuin. Jaarlijks raken vijfduizend tuiniers gewond. „Zij leggen het snoer van de elektrische heggenschaar op de heg en gaan er zo, tjak, doorheen." door Annemieke Kooper Keurig netjes hangen ze in een rek bij bouw markt Gamma: de elek trische heggenscharen, naast de snoeischaren, grasmaaiers en kettingzagen. Onschuldige machines op het eer ste gezicht, maar vooral de ketting zaag is levensgevaarlijk, weet verko per Joop. „Als je zo'n ding in de tuin laat liggen en de kleine zit er met de handjes aan. Bah, ik moet er niet aan denken!" Tuinieren is niet zonder gevaar, blijkt ook uit cijfers van Stichting Consument en Veiligheid (SCV). Jaarlijks worden vijfduizend mens en in het ziekenhuis behandeld voor verwondingen die ze hebben opgelopen tijdens het werken in de tuin. Bijna de helft heeft zich ge sneden aan tuingereedschap. De grootste boosdoener is de snoeischaar. Die is verantwoorde lijk voor 10 procent van alle slacht offers. Het is onbekend hoeveel mensen na een tuinierongeluk overlijden. Arjan Kühte, manager van de spoedeisende hulp in het Scheper Ziekenhuis in Emmen, ziet vooral in de lente mensen met gehavende handen naar het ziekenhuis ko men. „Dan zat er een takje vast in de machine en wilden ze dat even weghalen terwijl de maaier op vol le toeren draaide. Eén keer niet op letten en het is daaag vingertjes. En die kunnen wij er echt niet meer aan vastmaken." Steeds meer mensen schaffen tuin gereedschap aan, merkt bouw markt Gamma. Maar volgens ver koper Joop weten velen niet wat ze in huis halen. „Mensen onder schatten de apparaten of zijn ge woon dom bezig. Dan leggen ze het snoer van de elektrische heg genschaar op de heg en gaan ze er zo - tjak - doorheen. Tja, dat moet je natuurlijk niet doen." In de tweeëntwintig jaar dat Joop voor het bedrijf werkt, heeft hij nog nooit klachten gehad van klan ten die zichzelf hebben bezeerd aan tuingereedschap. Desondanks vindt de verkoper vijfduizend tui nierongelukken per jaar 'weinig'. „Ie hebt mensen die na onze uitleg in de winkel al niet snappen hoe ze het apparaat moeten gebruiken. Ik wil niet eens weten wat ze er dan thuis mee uitspoken." Het grootste gevaar ontstaat wan neer mensen onvoorbereid te werk gaan, meent de stichting SCV. „Dan is het opeens mooi weet en willen mensen a la minu te de tuin in", vertelt een woord voerder. „Ze gebruiken dan het ge reedschap dat voorhanden is, im proviseren met materiaal of contro leren hun oude gereedschap niet goed. Als je dan een heg gaat knip pen met een botte snoeischaar met losse moertjes dan wil er naast een tak ook nog wel eens een vinger afgaan." Vooral met ladders moet je uitkij ken, waarschuwt de woordvoerder, want daarmee ontstaan de ernstig ste verwondingen. Van de vierhon derd mensen die per jaar wegens de ernst van hun verwondingen ook daadwerkelijk in een zieken huis worden opgenomen, heeft ruim twee derde letsel opgelopen bij een val van zo'n trap of uit een boom. „Sommige mensen willen kosten voor een tuinman besparen en knippen zelf een heg die eigen lijk te hoog is, terwijl ze ook nog zelf vaak weken niks meer in de op een wankele trap staan. Wan- tuin doen. Moet je alsnog iemand neer er dan iets misgaat, kun je inhuren." Nergens voordelige Topvoordeelreis! Want voor de absolute bodemprijs vanaf slechts 499 p.p. reist u al naar het fantastische Toscane en maakt u een excursie naar Rome! Natuurlijk boekt u ook het voordelige excursiepakket, waarmee u kennis gaat maken met o.a. Siena, Porto Ercole en Pienza. Op naar Italië! UW RONDREIS Dag 1: we vliegen van Rotterdam naar Rome. Na aankomst volgt de transfer naar ons hotel in het middeleeuwse Arcidosso. Dag 2 t/m 7: heerlijke vrije dagen in een prach tige omgeving! We raden u echter aan om voor slechts 75 p.p. ons excursiepakket te boeken om het echte Toscane te leren kennen. De dagindeling is dan als volgt: Dag 2: bezoek aan het prachtige middeleeuwse Siena, waar zich het mooiste plein van Italië bevindt, de schelpvormige 'Campo'. Dag 3: we bezoeken de Zilveren Kust, met onder meer het vissersplaatsje Porto Santo Stefano en het bekende Porto Ercole. Dag 4: op naar Rome (dagtocht inclusief)! We bewonderen het Vaticaan, het Colosseum en gooien natuurlijk een muntje in de Trevifontein! waarom zou je verder zoeken Ook de avond brengen we door in Rome, zodat u optimaal kunt genieten van deze wereldstad! Dag 5: we maken een reis terug in het verleden naar de Etruskische stadjes Sovana en het als een adelaarsnest gelegen Pitigliano. Dag 6: extra optionele excursie 18,50) naar Assisi, de stad van de heilige Franciscus! We bewonderen de te zijner ere gebouwde basiliek en het prachtige middeleeuwse centrum. Dag 7: een prachtige tocht voert ons langs uitgestrekte wijnvelden naar de 'volmaakte stad' Pienza en het leuke wijnstadje Montepulciano. Dag 8: terugvlucht naar Rotterdam. Inclusief: vliegreis Rotterdam-Rome, luchthaven belastingen, Nederlandssprekende reisleiding, excursie naar Rome, overnachtingen, 7 x ontbijt. Vertrekdata: April 12-19 €499 Mei 10-17-24-31 €499 April 26 529 Juni 7-14-21 499 Mei 3 €529 Toeslagen p.p.: Excursiepakket 75, diner pakket (5 diners) 29. Prijzen zijn p.p. o.b.v. 2 pers. Voor beschrijving/ reservering, zie www.kras.nl/35224

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 6