Sport PZC Cesink ijskoud naar het geel Istvan Bakx gaat niet te vroeg juichen 44 en 45 41 42 Formule 1 begint nieuw seizoen met nieuwigheden Zoutelande wordt opnieuw toneel voor NK dammen vrouwen Tip? sport@pzc.nl Vrijdag 14 maart 2008 Co Adriaanse tekent voor jaar in Salzburg salzburg - Co Adriaanse gaat op 26 mei aan de slag als trainer van Red Bull Salzburg. Hij volgt bij de Oostenrijkse landskampioen, die onderweg is naar de vijfde titel, Giovanni Trapattoni op. De Itali aan wordt bondscoach van Ier land. Adriaanse ondertekende de ze week een eenjarige verbintenis met een optie op een langer ver blijf Als liefhebber van de winter sport heeft hij al langer een twee de huis in Oostenrijk. Reguliere competitie is klaar voor Makaay rotterdam - Roy Makaay is bij Feyenoord ongeveer zes weken uit geschakeld. De 33-jarige aanvalslei der van de Rotterdamse ploeg heeft een gescheurde enkelband. Dat bleek gisteren uit nader onder zoek nadat de clubtopscorer (der tien treffers) woensdag in de uit wedstrijd tegen AZ (o-t) gebles seerd was geraakt. Makaay is waar schijnlijk tot en met de laatste speelronde in de eredivisie op zon dag 20 april uit de roulatie. Robin Haase verder op Indian Wells indian wells - Robin Haase heeft zich verzekerd van deelname aan het hoofdtoernooi van het sterk bezette Masters Series-toernooi in Indian Wells. De Nederlander re kende in de laatste kwalificatieron de af met Kevin Anderson, die vo rige week nog verraste met een plaats in de eindstrijd van het toer nooi in Las Vegas. Haase versloeg de Zuid-Afrikaan met 6-1 6-7 (7) 6-4. Haase stuit in de eerste ronde van het hoofdtoernooi op de Ser viër Dusan Vemic. City-Pier-Cityloop zonder snelste man den haag - Wereldrecordhouder Samuel Wanjiru start morgen niet in de Fortis City-Pier-Cityloop, de halve marathon van Den Haag. De 21-jarige Keniaan - vorig jaar goed voor een fantastisch wereldrecord van 58 minuten en 33 seconden - heeft wegens ziekte moeten afzeg gen. Hij lag drie dagen met hoge koorts in het ziekenhuis, voor ma laria werd gevreesd. De 34e editie van de loop zal naar verwachting in totaal zo'n 24.000 hardlopers trekken. Vandenbussche zet zichzelf op de bank HEERENVEEN - Brian Vandenbus sche zal dit seizoen niet meer in het doel staan van SC Heerenveen, blessures of schorsingen van inval ler Rob van Dijk daargelaten. De Belg heeft dit besluit zelf geno men, omdat hij het hele seizoen al niet lekker in zijn vel zit. Vanden bussche richt zich op volgend sei zoen, als hij als ex-speler van Club Brugge opnieuw kennismaakt met de Noorse trainer Trond Sollied. Van Dijk vervangt hem vanavond in de derby bij FC Groningen. Nederlandse renner rijdt dit jaar nog geen Tour de France. door Ad Pertijs den HAAG - Even was hij zowaar boos, maar al snel bedaarde Ro bert Gesink. „Ik snap ook wel hoe het werkt", keek de jonge Rabo- bank-renner terug op de ontkno ping van de koninginnenrit van Pa- rijs-Nice. Gesink pakte op de flan ken van de Mont Ventoux op in drukwekkende wijze de leiders trui, maar moest de ritzege laten aan 'plakker' Cadel Evans, de eni ge renner die zijn wiel had kun nen volgen. „Ach, als er eentje de hele tijd aan Vlissingse voetballer in voorselectie van Jong Oranje. door Jan Dagevos GOES - Istvan Bakx mag dan in de voorselectie van Jong Oranje zit ten, de voetballer uit Vlissingen maakt zich nog niet al te veel illu sies. „Het is leuk nieuws, maar ik ga niet te vroeg juichen", zegt de 22-jarige aanvaller. Het gaat immers nog maar om een voorselectie. Pas volgende je wiel plakt en dan de laatste me ters voorbij komt, is dat jammer", klonk het berustend. Belangrijker was immers het feit dat Gesink deed wat iedereen (stiekem) van hem verwachtte. Op de Mont Ven toux legde hij ijskoud als de sneeuw die de weg omhoog om zoomde de basis voor een mogelij ke eindzege. Ploegleider Erik Dekker probeerde de druk nog enigszins van de schouders van de 21-jarige renner uit Varsseveld te nemen door te vertellen dat Gesink voor de witte jongerentrui zou gaan, maar het hele peloton wist ook wel wat het ware doel van de missie was. „Van daag liet hij zien ook met druk te kunnen omgaan", stelde Dekker week vrijdag maakt bondscoach Foppe de Haan zijn definitieve se lectie voor het EK-kwalificatieduel met Estland (26 maart in Emmen) bekend. „Ik ga er maar van uit dat ik er niet bijzit, dan kan het alleen maar meevallen", stelt Bakx, die dit seizoen bij het Belgische Kort- rijk furore maakt in de tweede klasse. Zo scoorde hij in de beker wedstrijd tegen AA Gent drie keer. „Daarna zijn we toch nog uit de beker geknikkerd. Ik moet zeggen dat het met Kortrijk en mij de laat ste weken iets moeizamer gaat. daarom tevreden vast. Dat hij berg op kan fietsen weten ze bij Rabo bank al veel langer. Vorig jaar ver baasde Gesink met een tiende plaats in de Waalse Pijl en daarna viel hij eigenlijk nooit meer stil. Al leen de beklimming van de Mont Ventoux in de Dauphiné Libéré liep op een teleurstelling uit van wege een aanval van diarree. Gisteren kreeg hij zijn herkansing. Gesink had de beklimming van de voet van de berg tot aan de finish compleet onder controle. Afgespro- Robert Gesink verovert de gele leiderstrui in de rittenkoers Pa- rijs-Nice. De Rabobank-renner moet de ritwinst op de Mont Ventoux aan Cadel Evans laten. Die voorselectie is een mooie ver rassing, maar wel iets dat ik totaal niet had verwacht. Ach, ik blijf er nuchter onder en wacht rustig af" Bakx werd woensdag via zijn club op de hoogte gesteld van de voor selectie. „Ze hadden van de KNVB een fax gekregen", vertelt Bakx. „Ia, in het Engels. Dat was wel istvan Bakx blijft nuchter onder zijn voorlopige uitverkiezing voor Jong Oranje. Het gaat im mers nog maar om een voorse lectie. ken was dat hij vijf kilometer on der de top van de Ventoux de aan val zou openen. Alleen Evans en Popovitsj (beiden van Silence) konden volgen. 'Po- po' was zijn grootste concurrent voor de eindzege. Evans had in een eerdere rit veel tijd verloren. De Australiër trok hard door. Ge sink: „Toen ik Popo hoorde roe pen 'slow down' wist ik genoeg." Hij versnelde en Popovitsj loste. Gesink baalde daarna alleen van het feit dat Evans laf op zoek ging naar de troostprijs. De Achterhoeker richt zijn pijlen opvallend genoeg niet op de Tour. „Ik ga voor de Olympische Spelen, Vuelta en WK. De Tour rijd ik niet." grappig. Daarna ben ik door de teammanager van Jong Oranje ge beld. Hij vroeg of ik fit was." Bakx is in de Zeister bossen geen onbekende. Zo maakte hij vorig seizoen, toen hij nog voor zater dag-hoofdklasser Hoek uitkwam, deel uit van het Nederlands ama teurteam. „Jong Oranje is effe wat anders", beseft Bakx. Hij is hiermee mogelijk ook in de picture om komende zomer deel te nemen aan de Olympische Spe len. „Maar daar denk ik helemaal niet aan. Dat is niet realistisch." Robert Gesink (rechts) voelde zich gisteren op de Mont Ventoux de sterkste renner. De Rabo-renner moest de ritzege aan Cadel Evans (links) laten, maar hij greep wel de leiding in het algemeen klassement. foto Guillaume Horcajuelo/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65