Zeeland Dealers intimideren getuigen Fashion Event zit weer vol glitter en glamour een huis van een kast! Q^lona oflt's 'De Piraat' Fiets-voetveer scoort slecht Veerman licht Statenleden in Wisseling bij SP in Staten Zeeland Verzekeraar krijgt minder stormciaims dan verwacht Hulst stopt bouw zorgcomplexen SI PZC Vrijdag 14 maart 2008 31 - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Dagelijks geopend Duinweg Oostkapelle Drugsdealer zou vrouw als een slavin voor hem hebben laten werken. door Emile Calon MIDDELBURG - Marokkaanse hard drugsdealers uit Den Haag die in Terneuzen hun macht vestigen door middel van intimidatie en ge weld. Dat beeld kwam gisteren naar voren tijdens een rechtszaak in Middelburg tegen een 22-jarige dealer. Die man stond terecht voor dea len, het bezit van harddrugs, be dreigingen en mishandelingen. Hij zou volgens rechter I. Woltring en kele maanden geleden, samen met LADYCARE VOOR ALLE BORSTPROTHESES EN AANPASSENDE ARTIKELEN llona M Ladycare Driewegen Alleen op afspraak tel. 0113 - 653177 Mobiel 06 - 12236435 middelburg - Voorzitter Cees Veerman van de Deltacommissie stelt de Staten van Zeeland van daag op de hoogte van de werk zaamheden van zijn commissie. Aan het begin van de Statenverga dering (die omstreeks 9.45 uur be gint) praat Veerman met de Staten leden. De Deltacommissie heeft de op dracht om voor de komende eeuw inzicht te geven in de te verwach ten zeespiegelstijging en andere kli matologische en maatschappelijke ontwikkelingen die van belang zijn voor de Nederlandse kust. Daarnaast brengt de commissie ad vies uit over een samenhangend duurzaam kustbeleid. een paar andere Marokkaanse dealers, vanuit Den Haag naar Ter- neuzen zijn gekomen. Al snel had die groep woonruimte bij een Terneuzense junk gevon den. Vanuit die woning werd er op grote schaal gedeald. Toen dat adres te bekend werd, ver kaste de groep naar een andere wo ning en dwong de bewoonster, 'als een slavin voor hen te werken', zo vulde officier van justitie R. Ram- meloo het beeld aan. Uit het dossier werd ook duidelijk dat de bewuste dealer zeer geweld dadig is. Velen zijn zeer bang voor hem omdat hij nietsontziend te werk gaat. Hij en zijn maten boezemen nog steeds zoveel angst in dat het de politie niet gelukt is belastende ver klaringen van getuigen te verzame len. Een deel van de aanklacht is volgens de officier dan ook geba seerd op een reconstructie achter af Na een aantal anonieme tips werd de bewuste man op 6 februa ri aangehouden. Bij zijn fouillering in Torentijd werden harddrugs gevonden waar na hij gevangenisbewaarders be dreigde. „Ik maak jullie stuk voor Politie laat gewelddadige drugs- dealer na verhoor lopen zonder overleg met het Openbaar Minis terie. Tegen de man werd bij ver stek 15 maanden geëist. stuk kapot", zou hij hen hebben toegebeten. Tot spijt van Rammeloo heeft de politie de man, na zijn verhoor, la ten gaan zonder eerst te overleg gen met het Openbaar Ministerie. Na deze verdwijning heeft de offi cier de politie opgedragen dat in vervolg er altijd overlegd moet worden voor een verdachte mag vertrekken. Waar die verdachte nu is, weet het Openbaar Ministerie niet. Gisteren kwam hij in ieder geval niet opdagen zodat de officier van justitie, bij verstek, vijftien maan den celstraf tegen hem eiste. Uitspraak op 26 maart. GOES - Reizigers zijn erg ontevre den over het fiets-voetveer tussen Vlissingen en Breskens. Dat blijkt uit een onderzoek van het blad OV-magazine. Aan 90.000 reizigers is gevraagd openbaar vervoer verbindingen een rapportcijfer te geven. Op drie verbindingen na komt het fiets-voetveer op de laatste plaats. Reizigers klagen vooral over de veelvuldige uitval van het veer. In totaal gaven reizigers 88 verbindin gen een rapportcijfers. De bus op de Waddeneilanden kwam als bes te naar voren uit het onderzoek. De slechtste de trein tussen Arn hem en Winterswijk. middelburg - SP-Statenlid Kees de Roos legt zijn functie om persoon lijke redenen neer. Hij wordt opge volgd door Tim Thepass uit Lams- waarde. Die werd bij de verkiezin gen vorig jaar in de Staten van Zee land gekozen, maar liet de zetel toen om gezondheidsredenen aan zich voorbij gaan. De wisseling van de wacht heeft vandaag plaats tijdens de Statenvergadering. GOES - De zuidwesterstorm die woensdag over Zeeland raasde, heeft geen grote schade veroorzaakt. Bij verze keringsmaatschappij ZLM kwamen 'slechts' honderd meldingen binnen, voor een geschat totaalbedrag van 100.000 euro. Dat is ruim de helft minder dan bij de harde wind twee weken geleden, zegt Edwin Goetheer van de grootste Zeeuwse schadeverzekeraar. „We zaten met man en macht klaar, hadden zelfs extra mensen ingezet voor de alarmcentrale, maar achteraf is het heel erg meegeval len." De ZLM had zich laten leiden door het afgegeven weeralarm en de verwachtte windstoten. Het merendeel van de schade betreft uitgewaaide (dak)ramen en schuttingen. Bij Fitland in Goes waaide de airco van het dak. In een enkel geval, zoals hier bij Kats, viel een tak op het dak. foto Marijke Folkertsma LADYCARE Opheffingsuitverkoop badkleding Gehele maand maart 50 korting - Ariella - Gottex - Maryan Mehlhom - Beachlife enz. Op afspraak tel. 0113-653177 llona M Ladycare Driewegen Modeshow is een avondje uit voor mannen en vrouwen. door Dominica Groenleer veere - Een modeshow als avond je uit. De meeste mannen zullen hier niet direct warm voor lopen. Het Fashion Event dat vanvond in de Grote Kerk van Veere plaats vindt en is georganiseerd door Tom de Koning, is wat dat betreft anders. „Fashion Event is een avondje uit voor zowel mannen als vrouwen", zegt hij. Terwijl vrouwen zich ver maken met de modeshow, kun nen mannen netwerken. „Fashion Event is inmiddels uitgegroeid tot dé plek in Zeeland om contacten op te doen." Voor aanvang van de modeshow kan de bezoeker langs bij stands waarin bedrijven en organisaties op gebied van luxe producten zich presenteren. „Er is bijvoorbeeld een stand van een opticien, maar ook een medisch centrum staat er met een stand." En goed nieuws voor de mannen: Audi staat op de Fashion Event om hun nieuwste modellen te sho wen. Fashion Event werkt voor de mo deshow uitsluitend met de zelf standige ondernemers. „We wer ken niet met de grote modeketens. We willen zelfstandige onderne mers uit Walcheren de kans geven Tijdens het Fashion Event presen- teren Walcherse zelfstandige mo- dezakende nieuwste mode op de catwalk in de Grote Kerk in Veere. om zich te presenteren op de cat walk." Tijdens de modeshow wordt zowel mannen- en vrou wenmode als kindermode gepre senteerd. Na afloop kan iedereen nog even napraten met een drank je en een hapje op de afterparty. De hapjes worden aangeboden door vier Walcherse restaurants. Op de party zal societyzanger Get Vos optreden. Fashion Event vindt vanavond plaats vanaf 19.45 uur in de Grote Kerk in Veere. Kaarten zijn nog te krijgen bij de deelnemende win kels en kosten 20 euro. Tien pro cent van de opbrengst gaat naar het goede doel; Stichting Sawas- dee en Stichting Don Bosco Kin der Fonds. hulst - De gemeente Hulst schort de bouw van nieuwe zorgcom plexen voor ouderen voorlopig op. Volgens wethouder Frank van Driessche (Welzijn) ziet de ge meente zich daartoe gedwongen in verband met de bezuinigingen die het Rijk aan Hulst heeft opge legd in het kader van de uitvoe ring van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning. De gemeente wordt in de komen de drie jaar in totaal 870.000 euro gekort op dat budget van in totaal 3,7 miljoen euro. Een delegatie van burgemeester en wethouders pro beerde vorig jaar in een gesprek op het ministerie van Volksgezond heid Welzijn en Sport de bezuini ging van tafel te krijgen. Deze maand krijgt dat onderhoud een vervolg. Hulst vindt eigenlijk dat zij nog eens extra geld moet krij gen. Dit omdat de gemeente voor loper was bij het gestalte geven aan het plan om ouderen uit de verzorgingshuizen te halen en ze weer zelfstandig te laten wonen. Voor deelnemende winkels en infor matie: www.fashioneventzeeland.nl. slim en op maat, van appartementen tot kasten van huizen. baS+mar de jager kerkplein 57 kapelle 0113 343810 www.basmar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55