Zeeland PZC Toch huizen vlakbij stroomkabels CDA-raadslid vertrekt WALCHEREN 41 25 26 en 27 Flappen Middelburg heeft klimaatbosje II BI II LOGUS Mundial 8-delig messenblok Robert Gesink verrast gevestigde orde op flanken Mont Ventoux Vlissingse jeugd knapt zelf De Paraplu op. Vrijdag 14 maart 2008 Tip? redwalch@pzc.nl Afzien van verkoop kavels is te duur, vindt gemeente Middelburg. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De verkoop van vrije kavels in de buurt van de hoogspanningskabels in de Middel burgse woonwijk Mortiere gaat ge woon door. Eerder had de gemeen te de uitgifte van de dertien kavels stilgelegd, omdat het ministerie van Vrom nieuwe regels had opge steld over de vereiste minimale af stand tussen huizen en hoogspan ningskabels. Volgens die nieuwe regels is de straling op de plaats waar de wo ningen komen net iets te hoog. Toen de plannen voor de Mortiere gemaakt werden, waren die regels nog minder streng. Het is dus wel toegestaan om huizen te bouwen op die plaats in de Mortiere. Volgens de gemeente Middelburg is het te duur om de kavels niet te verkopen of de leidingen te ver plaatsen. Dat laatste kost 1,9 mil joen euro. De projectontwikkelaar wil drie ton meebetalen. Energie bedrijf Delta wil niet bijdragen in verplaatsing. Als de gemeente Mid delburg de kavels niet uitgeeft, le vert dat een verlies op van 1,2 mil joen euro. Het is volgens de gemeente niet duidelijk of het schadelijk is om dichtbij hoogspanningskabels te wonen. Het ene onderzoek stelt van wel: de straling zou de kans op leukemie bij kinderen verho gen. Het andere onderzoek stelt juist dat er geen verhoogd risico is. Bij de beslissing om de kavels toch te verkopen speelt mee dat men sen er bewust en vrijwillig voor kiezen om op die plek te gaan wo nen. Dat was anders geweest als het om sociale huurwoningen zou gaan. Potentiële kopers worden geïnformeerd over de situatie, waarna ze zelf een beslissing kun nen nemen. Bovendien wordt gere geld dat ook toekomstige kopers daarvan op de hoogte worden ge bracht. Voordat de kavels dit najaar uit de verkoop waren gehaald, had al een aantal mensen er een optie op, laat de ontwikkelaar weten. Vol gens Peter Verburg van Orisant makelaardij zijn de kavels popu lair. „Het is een hartstikke mooie plek, dicht bij de golfbaan. Er wa ren volop gegadigden. Iedereen weet ook dat die hoogspanningska bels daar zijn." PW De verkoop van dertien vrije ka- veis in de buurt van de hoogspan ningsmasten in de Middelburgse woonwijk Mortiere gaat gewoon door. VLISSINCEN - Mark Geilenkirchen stopt als raadslid voor het CDA in Vlissingen. Hij heeft het te druk als regiodirecteur Zeeland van ABN Amro. Geilenkirchen was zes jaar raadslid, waarvan de laatste an derhalfjaar fractievoorzitter. „Ik vind het heel jammer, want ik had graag van dichtbij willen mee maken hoe het nieuwe college het zou doen. Ik ben als CDA'er toch mede-verantwoordelijk voor de val van het vorige college." Wie hem opvolgt, is nog niet be kend. De eerste kandidaat op de CDA-lijst is oud-wethouder Con- ny Seijbel, maar zij zal niet in de raad terugkeren. „Ik heb dat bij mijn afscheid al gezegd en dat blijft zo. De lokale politiek heeft voor mij afgedaan. Een oud-be stuurder hoort niet thuis in de raad. Zeker niet zo snel." De volgende kandidaat is Marian ne Kloosterboer. Zij is nu lid van de steunfractie. Het partijbestuur moet de vacature nog openstellen. De fractie moet na invulling van de lege zetel zelf kiezen wie de nieuwe fractievoorzitter wordt. ZEEUWSE *3 - Tip? redactie@pzc.nlTip? redactie@pzc.nl De chef van een Zierikzees kan toor was aan vakantie toe. Even rust. Lekker een beetje verven aan de boot, een pintje vatten in het plaatselijk café: simpelweg ge nieten van het goede leven. Om alvast in de stemming te komen nam hij op de laatste dag voor de vakantie verse appelflappen mee voor de collega's. Maar dat pakte toch anders uit dan hij had gedacht. „Dat zijn na mij de zondvloed-flappen zeker", begon de één. „Of zoek het allemaal maar uitflappen; de ik ga lekker op vakantieflappen; de pleister op de wondeflappen", riepen de anderen in koor. De chef weet één ding zeker: hij neemt nooit meer wat lekkers mee. MIDDELBURG - Dauwendaele is drie walnotenbomen rij ker. Ze vormen een klimaatbosje dat is geplant op initia tief van wijkbewoonster Corry Akkermans. De Middel burgse hielp zelf bij het planten van de bomen. De aan leg van het klimaatbosje is betaald door woningcorpora tie Woongoed. Die schreef eind vorig jaar een prijs vraag uit waarvoor mensen 'wijkwensen' konden indie nen. Akkermans' wens voor een klimaatbosje werd be loond met 2000 euro. Het bosje staat symbool voor de grote klimaatbossen die in Oost-Europa en de tropen worden geplant om de uitstoot van broeikasgassen te compenseren. foto Ruben Oreel naar Borchwerf II Roosendaal LOGUS Roosendaal industrieterrein Borchwerf 2 Het Appeltje 8, 4751 XJ Oud-Gastel 0165-65 99 99 www.logus.nl LOGUS Oudenbosch gaat verhuizen naar Roosendaal. Ervaar ons uitgebreide assortiment bouwmaterialen, hout- en plaatmateriaal, deuren en sierbestrating vanaf 1 april a.s. in de nieuwe ruwbouw showroom. veilingkranteiu Kijk op www.veilingkranten.nl voor de volledige veilingvoorraad. Elke dag zijn er speciale aanbiedingen. Op alle overige 1600 producten kunt u nog bieden t/m zaterdag 15 a.s.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49